Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Kolejna śmierć z wychłodzenia. Właśnie przekazano tragiczne wieści
Laura  Młodochowska
Laura Młodochowska 01.12.2023 12:34

Kolejna śmierć z wychłodzenia. Właśnie przekazano tragiczne wieści

policja swiatla jezioro zima snieg drzewo
Goniec.pl (zdjęcie ilustracyjne)

Po tragicznej śmierci 14-letniej Natalii z Andrychowa niskie temperatury zbierają kolejne żniwa. W gminie Kraśniczyn w województwie lubelskim znaleziono ciało 59-letniego mężczyzny. Zmarł z powodu wychłodzenia, znajdował się w pustostanie.

58-latek wyszedł z domu w poniedziałek 27 listopada. W czwartek znaleziono jego zwłoki w pustostanie.

30 listopada do Komendy Policji w Krasnymstawie dotarło zgłoszenie o zaginięciu 58-letniego mieszkańca Kraśniczyna. Mężczyzna miał nie wrócić do domu od poniedziałku. Został znaleziony w pustostanie znajdującym się w tej samej miejscowości.

W lesie znaleziono zwłoki mężczyzny. Wszystko wskazuje, że był poszukiwany

Przyczyną śmierci najprawdopodobniej wychłodzenie.

W rozmowie z reporterami Radia Zet st. sierż. Anna Chuszcza przekazała, że „wykonane na miejscu działania policji oraz opinia lekarza pozwalają wstępnie stwierdzić, że przyczyną śmierci mogło być wychłodzenie organizmu”.  Dodała także, że dopiero sekcja zwłok pozwoli na szczegółowe określenie przyczyny śmierci.

Uważajmy na siebie nawzajem.

Policjantka Anna Chuszcza dodała także, jak ważna jest czujność i zainteresowanie osobami, które mogą być narażone na niskie temperatury. Służby zaapelowały o uważność oraz ostrożność podczas przebywania na mrozie.

- Ta pomoc nic nie kosztuje, a może ocalić czyjeś życie. Okres zimowy. Gdy temperatury spadają poniżej zera, to najtrudniejszy czas dla osób bezdomnych, samotnych, w podeszłym wieku i niezaradnych życiowo. To właśnie one są najbardziej narażone na wychłodzenie organizmu. Nie bądźmy obojętni na ich cierpienie - apeluje policja.

 

Źródło: wiadomosci.radiozet.pl