Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Finanse > Emeryci mają powody do zadowolenia. Prezent od ZUS jeszcze przed świętami
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 29.11.2023 17:21

Emeryci mają powody do zadowolenia. Prezent od ZUS jeszcze przed świętami

emeryci
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Wielu emerytów i rencistów już niebawem będzie miało duże powody do radości. Jeszcze przed świętami niektórzy seniorzy mogą spodziewać się prezentu od Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. To nie koniec niespodzianek w grudniu.

Wypłaty emerytur w grudniu

Zakład Ubezpieczeń Społecznych już najbliższy piątek zacznie wypłacać seniorom grudniowe emerytury. Świadczenia zazwyczaj wypłacane są w terminach: 1., 5., 6., 10., 15., 20. i 25. dnia każdego miesiąca. Jeżeli termin wypłaty przypada w dzień ustawowo wolny od pracy lub w weekend, ZUS wypłaca seniorom pieniądze wcześniej.

Tak będzie w grudniu, ponieważ między innymi 25. dzień tego miesiąca przypada w okresie świątecznym. Kiedy seniorzy mogą więc spodziewać się wypłaty emerytur?

Ważne zmiany w emeryturach od już 1 grudnia. ZUS właśnie wydał komunikat

Emeryci mają powody do zadowolenia

W związku z tym, że 25 dzień grudnia przypada w okresie Świąt Bożego Narodzenia, osoby, które mają wyznaczony dokładnie ten termin na wypłaty emerytur z ZUS, otrzymają swoje świadczenia najpóźniej w piątek 22 grudnia.

Wcześniejsze emerytury powinny także trafić do osób, które mają swoje termin wypłat ustalone na 10. dzień miesiąca. W grudniu tego dnia przypada niedziela, więc przelew do seniorów i innych uprawnionych obywateli powinien trafić już 8 grudnia.

Wypłaty emerytur wcześniej, znamy daty

Jakby tego było mało, ZUS pewnej grupie uprawnionych emerytów wypłaci również w grudniu kolejne pieniądze. Wszystkie osoby, które mają termin wypłaty świadczenia z ZUS ustalony na 1. dzień każdego miesiąca (w tym wypadku stycznia), dostaną dodatkowe przelewy jeszcze w grudniu, przed końcem roku. Wszystko w związku z faktem, iż 1 stycznia przypada w Nowy Rok, więc ZUS zgodnie z prawem wypłaci pieniądze wcześniej.