Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Nie żyją cztery osoby. Tir zderzył się z busem, w akcji dwa śmigłowce LPR
Laura  Młodochowska
Laura Młodochowska 10.06.2024 18:07

Nie żyją cztery osoby. Tir zderzył się z busem, w akcji dwa śmigłowce LPR

wypadek
Fot. łowicz24.eu

Tragedia na drodze krajowej numer 70 w Bobrownikach (województwo łódzkie). Doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z busem, na miejscu lądowały dwa śmigłowce LPR. Niestety, nie udało się uratować życia czterech osób. Trwa akcja służb, droga jest zablokowana.

Bobrowniki. Tragiczny wypadek, zderzenie tira z busem

Do tragicznego zdarzenia doszło w poniedziałek, 10 czerwca, w miejscowości Bobrowniki koło Łowicza. Chwilę przed godz. 16 służby otrzymały zawiadomienie o masowym wypadku na drodze krajowej nr 70. Doszło do zderzenia tira z busem, trwa akcja służb. Zdjęcia z miejsca wypadku można zobaczyć na końcu artykułu.

Bank PKO BP wydał ważny komunikat dla klientów. Trzeba wiedzieć

Wypadek w Łódzkiem. W akcji dwa śmigłowce LPR

Siła uderzenia była tak duża, że bus został kompletnie zmiażdżony. Jak donosi portal Alarmowy Łowicz, na miejsce niezwłocznie wezwano dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z baz w Warszawie i Łodzi.

W sumie zostało poszkodowanych siedem osób - sześć osób z busa i jedna z samochodu ciężarowego – przekazał w rozmowie z TVN24 młodszy brygadier Tomasz Ledzion z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łowiczu.

ZOBACZ: ZUS wypłaca 1335,72 zł bez względu na wiek. Mało kto o tym wie

Zderzenie tira z busem. Nie żyją cztery osoby

Dwie z poszkodowanych osób samodzielnie opuściły busa. Strażacy musieli dostać się do czterech pozostałych, które zostały zakleszczone w pojeździe

Niestety, pomimo podjętego dużego wysiłku strażaków, ale również uwzględniając bardzo duże obrażenia, tych czterech osób nie udało się uratować – poinfromował brygadier Ledzion, cytowany przez portal Łowicz24.

Jak donosi portal Alarm Łowicz, na miejscu pracują zastępy JRG Łowicz, Osp Bobrowniki, OSP Nieborów, OSP Dzierzgów, a także cztery Zespoły Ratownictwa i policja. Droga jest zablokowana w obu kierunkach między węzłem Skierniewice na autostradzie A2 i Nieborowem.