Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Dramat na polskiej trasie. Karetka z impetem wbiła się w drzewo
Mateusz Wyderka
Mateusz Wyderka 11.06.2024 07:40

Dramat na polskiej trasie. Karetka z impetem wbiła się w drzewo

Karetka wypadek
Fot. KP PSP Kluczbork

Do groźnego wypadku z udziałem karetki pogotowia doszło w miejscowości Jasienie pod Kluczborkiem (woj. opolskie). Ratownicy uderzyli w przydrożne drzewo. Na skutek zdarzenia trzy osoby zostały ranne, w tym przewożony pacjent.

 

Wypadek karetki pogotowia na polskiej trasie

W poniedziałek 10 czerwca w miejscowości miejscowości Jasienie pod Kluczborkiem (woj. opolskie), na drodze krajowej nr 45, doszło do groźnego wypadku z udziałem karetki pogotowia

Zdaniem strażaków do zdarzenia doszło w dużej mierze przez ostre i niebezpieczne zakręty. W wyniku wypadku ranne zostały trzy osoby, w tym transportowany do szpitala pacjent. 

Zaginął samolot z wiceprezydentem Malawi

Karetka uderzyła w drzewo

Według informacji przekazanych przez policję, karetka zbliżając się do miejscowości Kluczbork nagle wjechała w przydrożny rów i uderzyła w drzewo. Mundurowi podobnie, jak strażacy wspominali o występujących w tym miejscu ostrych, niebezpiecznych zakrętach.

Karetka była już blisko miejscowości Kluczbork. Na wysokości miejscowości Jasienie występują dwa ostre, niebezpieczne zakręty. Na jednym z nich ambulans zjechał z drogi, wjechał w rów, a następnie wybijając się z dołu uderzył w drzewo — mówił portalowi 24opole.pl oficer prasowy kluczborskiej policji, asp. szt. Dawid Gierczyk.

Ranni zostali odwiezieni do szpitala

Kluczborska straż pożarna przekazała, że ranne w wypadku trzy osoby to dwóch ratowników medycznych i przewożony pacjent. 

Na miejscu zdarzenia przyjechali strażacy z pobliskiego Kluczborka i OSP Jasinie. Do wypadku wysłano również trzy karetki pogotowia. Poszkodowani trafili do szpitala. Policja bada wszelkie okoliczności, w jakich doszło do wypadku.