Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Wezwali ich do śmiertelnego wypadku. Gdy zobaczyli, kto jest ofiarą, mogli tylko zapłakać
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 08.06.2024 14:28

Wezwali ich do śmiertelnego wypadku. Gdy zobaczyli, kto jest ofiarą, mogli tylko zapłakać

wypadek
Fot. (zdj. ilustracyjne) PSP

Tragiczny wypadek w województwie kujawsko-pomorskim. W sobotę (08.06) doszło do zdarzenia w miejscowości Kąpie. Ciężarówka z nieznanych przyczyn zjechała ze swojego pasa ruchu i wbiła się w samochód osobowy. Zginął policjant.

Śmiertelny wypadek z udziałem młodego policjanta

Tragicznie doniesienia z województwa kujawsko-pomorskiego. Policja ze Żnina poinformowała o wypadku ze skutkiem śmiertelnym w miejscowości Kąpie w gminie Łabiszyn.

ZOBACZ TAKŻE: Śmierć żołnierza na granicy. Szpital wydał aż dwa oświadczenia, ujawniono ważne informacje

Do zdarzenia doszło o godzinie 9.15. Samochód ciężarowy i osobówka kierowana przez 30-letniego policjanta podróżowały po drodze wojewódzkiej nr 246. W pewnym momencie TIR wbił się w samochód osobowy.

Sięgnęła po sałatę w Biedronce i zdębiała. Zdjęcia przyprawiają o gęsią skórkę

Ciężarówka wbiła się w samochód policjanta

Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że kierujący pojazdem ciężarowym marki MAN, na łuku drogi, z nieustalonych przyczyn, zjechał na przeciwny pas ruchu i doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym samochodem suzuki vitara - przekazała Komenda Powiatowa Policji w Żninie.

55-letni mężczyzna kierujący samochodem ciężarowym został ranny i trafił do szpitala. W przypadku 30-letniego mężczyzny podróżującego samochodem osobowym ratownicy byli bezradni. Kierowca zmarł na miejscu.

Policjanci żegnają zmarłego kolegę

30-letni mężczyzna, który zginął w wypadku w Kąpie był policjantem. Służył w Tucholi. W momencie zdarzenia nie był na służbie i podróżował prywatnym autem. Policjanci zebrali na miejscu zdarzenia wszelkie ślady. - Śledztwo w tej sprawie wyjaśni przyczyny tego tragicznego w skutkach wypadku - poinformowała KPP w Żninie.

Kujawsko-pomorska policja pożegnała już swojego kolegę. Opublikowano specjalny komunikat potwierdzający tragiczną śmierć 30-letniego policjanta.

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego Kolegi starszego posterunkowego Mateusza Sikory. Jego odejście jest dla nas ogromną stratą. Był człowiekiem o wielkim sercu. Zawsze pomocny i otwarty na ludzi. Będzie nam Ciebie brakowało! Mateusz odszedł nagle, ginąc w wypadku samochodowym, w wieku 30 lat. W Policji służył od grudnia 2021 roku. Swoją przygodę z mundurem zaczął w Komendzie Powiatowej Policji w Tucholi jako policjant Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego. Jego nagła śmierć spowodowała pustkę w sercach wszystkich, którzy Go znali. Zawsze przyjazny i pomocny. Będzie nam Ciebie brakowało! 

Zrzut ekranu 2024-06-8 o 14.13.56.jpg
Policjant zginął w wypadku. Fot. policja.pl