Goniec.pl > Rosja

Rosja

Władimir Putin
22.04.2023 19:15 Rosyjska propaganda o ataku na Polskę. "To działa w dwie strony"

Minister obrony Niemiec w wywiadzie dla niemieckiej telewizji oznajmił, że „biorąc pod uwagę okoliczności wojny, jest to całkowicie normalne dla Ukrainy, aby przejść na terytorium wroga i na przykład zablokować trasy zaopatrzenia”. - Czyli to oznacza, że możemy uderzyć w Niemcy? Ramstein, lotnisko w Rzeszowie, w Polsce? - odpowiedział mu rosyjski propagandzista Władimir Korniłow.

None
13.04.2023 21:56 Cała prawda o stratach Rosjan w Ukrainie. Wyciekły tajne dokumenty

Wyciekły ważne dokumenty odnośnie do wojny w Ukrainie. Ujęto w nich m.in. szacunkowe liczby ofiar - zarówno po stronie rosyjskiej, jak i ukraińskiej. Rosjanie skrajnie zaniżają liczbę swoich ludzi, którzy zginęli na terytorium zaatakowanego państwa.

None
12.04.2023 22:16 Niebawem głosowanie nad powołaniem komisji badającej wpływy Rosji w Polsce. Opozycja jest przeciw

Dziś (12.04) w Sejmie posłowie debatowali nt. projektu ustawy ws. komisji dotyczącej rosyjskich wpływów na bezpieczeństwo Polski. Posłowie opozycji przekonywali, że propozycja jest niekonstytucyjna, za to politycy obozu rządzącego są zdania, że komisja jest istotna dla bezpieczeństwa państwa.

F-16
08.04.2023 18:46 Pilny alarm nad Bałtykiem. NATO poderwało myśliwce F-16

7 kwietnia nad Morzem Bałtyckim miał miejsce niepokojący incydent. Dwa rumuńskie myśliwce F-16 stacjonujące w misji NATO zostały poderwane w powietrze w celu identyfikacji i eskortowania dwóch rosyjskich myśliwców Su-27 Flanker, które niespodziewanie zostały wykryte nad wodami międzynarodowymi “w obszarze odpowiedzialności NATO”.  

None
06.04.2023 13:05 Władimir Putin został upokorzony na Kremlu, tego się nie spodziewał. Nagranie obiegło sieć

Władimir Putin był bohaterem niezręcznej sytuacji, która miała miejsce w trakcie uroczystości na Kremlu. Prezydent Rosji po zakończeniu przemówienia ewidentnie oczekiwał na brawa od przybyłych ambasadorów 17 państw. Ku jego zaskoczeniu, zapanowała kompletna cisza. 

Putin
05.04.2023 21:02 Jest reakcja Rosji na wizytę Wołodymyra Zełenskiego w Polsce. "Samobójcza polityka"

Trwa historyczna wizyta Wołodymyra Zełenskiego w Polsce. Prezydent Ukrainy przyjechał podziękować Polakom za pomoc w minionych miesiącach dla swoich rodaków, oraz odbyć szereg rozmów z najważniejszymi politykami w naszym kraju. Nie trzeba było długo czekać na reakcję ze strony Rosji. Krytyczną opinię na temat wizyty ukraińskiego przywódcy w Warszawie wyraził m.in. rzecznik Kremla, Dmitrij Pieskow.

pożar
05.04.2023 20:17 Kłęby czarnego dymu nad Moskwą. Widać je z wielu kilometrów, Putin ma poważny problem

W środę 5 kwietnia, w jednym z budynków należących do Ministerstwa Obrony Federacji Rosyjskiej, w centrum Moskwy, wybuchł pożar. Nad miastem unosi się gęsty dym, który widać na nagraniach zamieszczonych w mediach społecznościowych. 

None
27.03.2023 14:52 Władimir Putin obrażany przez rosyjskie elity. Do sieci trafiło zdumiewające nagranie

Sieć obiegło nagranie, na którym miliarder i były senator Farchad Achmedow wspólnie z producentem muzycznym Iosifem Prigożynem krytykują prezydenta Władimira Putina. Sytuacja miała mieć miejsce na początku marca. Rosyjscy dziennikarze gwarantują autentyczność materiału.

None
27.03.2023 14:25 Rozmawiał z pojmanymi rosyjskimi żołnierzami. Wiadomo, co mówią o Polsce

Lubomir Ferens, dziennikarz współpracujący z Lviv Media od początku wojny na Ukrainie rozmawia z rosyjskimi jeńcami schwytanymi przez ukraińskie oddziały. Oto co żołnierze Putina sądzą o samej inwazji oraz Polsce.

Putin
23.03.2023 13:23 Ostry atak rosyjskiego dowódcy na Putina. "Władimirze, zamknij się. Milcz"

Wobec braku spektakularnych sukcesów wojsk rosyjskich na terenie okupowanej Ukrainy, do opinii publicznej przebija się coraz częstsza krytyka wobec Władimira Putina. Światło dzienne ujrzał film, na którym  Igor Girkin, były dowódca wojsk separatystów w okupowanym przez Rosję Donbasie ostro uderza w rosyjskiego dyktatora. "Władimirze, zamknij się. Milcz" - słyszymy. 

None
22.03.2023 22:54 Xi Jinping w Rosji. Czy sojusz Rosji z Chinami jest możliwy? [OPINIA]

Przewodniczący Chińskiej Republiki Ludowej zakończył dzisiaj swoją wizytę w Moskwie, którą z pewnością obserwował cały świat. Rozwijające się partnerstwo Moskwy z Pekinem niepokoi świat Zachodu ze Stanami Zjednoczonymi na czele, jednak czy można je już nazwać sojuszem? Wydaje się, że smok prędzej połknie niedźwiedzia, niż go przytuli.  

None
12.03.2023 15:04 Ekspert ocenił stan rosyjskiej polityki wewnętrznej. "Wojna to sposób na ostateczną kontrolę"

Rosyjski politolog Aleksandr Morozow udzielił wywiadu Wirtualnej Polsce, w którym wyjaśnił kulisy niespotykanej dotychczas walki o władzę wśród rosyjskich elit. Jak przekonuje ekspert, w cieniu wojny Władimir Putin chce wcielić w życie zupełnie inny model Rosji. Morozow ocenił, inwazja w dużym stopniu zmienia pozostałości instytucji państwowych.

None
09.03.2023 12:50 Namalowała rysunek i wpadła w tarapaty. 13-letnia Rosjanka zapłaciła wysoką cenę za dobre serce

13-letnia Rosjanka namalowała w szkole antywojenny obrazek, który nie spodobał się tamtejszym władzom, a sprawą zajęli się śledczy. Dziewczynka trafiła do sierocińca, a jej ojciec wylądował w areszcie. To nie koniec kłopotów dziecka. Zgodnie z najnowszymi doniesieniami 13-latka została odizolowana od świata. Służby skonfiskowały jej telefon, a także zabroniły utrzymywania kontaktu z rodziną.

None
05.03.2023 21:53 Raport Gońca ze Świata. Katastrofa kolejowa w Grecji oraz ataki na terenie Rosji

W Grecji doszło do tragicznej katastrofy kolejowej, a w Rosji do ataków niezidentyfikowanych "sabotażystów". W dzisiejszym Raporcie Gońca ze Świata o tym, a także o ważnych zmianach geopolitycznych zachodzących w Azji Centralnej oraz niepojących doniesieniach z Iranu, który ma być o krok od możliwości stworzenia bomby atomowej.   

None
02.03.2023 11:39 Putin mówi o możliwości przegranej. Prokremlowscy propagandyści wpadli w histerię

W ostatnich dniach rosyjski dyktator mógł zaskoczyć wielu współobywateli, bowiem pozostawił szerokie pole do interpretacji w kwestii możliwości przegrania przez Rosję wojny w Ukrainie. Najwyraźniej spowodowało to panikę czołowych prokremlowskich propagandystów. — Tu chodzi o przetrwanie! Nikomu przez myśl nie przejdzie, żeby się poddać! — histeryzowała w swoim programie Olga Skabiejewa, "żelazna lalka Putina".

None
26.02.2023 21:36 Raport Gońca ze Świata. Chiński "plan pokojowy" i testy rakietowe Korei Północnej

Kolejny pakiet unijnych sankcji na Rosję, chiński "plan pokojowy" dla Ukrainy, północnokoreańskie testy rakietowe i groźby użycia broni nuklearnej czy eskalacja napięcia pomiędzy Izraelem a Palestyną. Między innymi o tym w kolejnym Raporcie Gońca ze Świata. 

Władimir Putin
26.02.2023 13:15 Pucz na Kremlu jest możliwy? Putin ma problem, już wiadomo, co musi się stać, by go obalić

Napawające optymizmem słowa brytyjskiej dziennikarki, mającej utrzymywać regularne kontakty z przedstawicielami rosyjskich elit politycznych i biznesowych. Catherine Belton twierdzi, że pucz na Kremlu i idące za tym odsunięcie od władzy Władimira Putina są możliwe. Aby tak się jednak stało, konieczne jest spełnienie jednego kluczowego warunku. Jak on brzmi? I czy rosyjski dyktator sam z siebie może wycofać się z wojny w Ukrainie?

Rosja wstrzymała dostawy ropy do Polski
25.02.2023 15:06 Rosja wstrzymała dostawy ropy do Polski. Daniel Obajtek zabrał głos

Rosja wstrzymała dostawy ropy rurociągiem “Przyjaźń”. Daniel Obajtek potwierdził, że w sobotę 25 lutego doszło do wstrzymania przepływu. Szef Orlenu uspokaja, “jesteśmy w pełni przygotowani”.

Władimir Putin
24.02.2023 10:24 Władimir Putin stoi nad grobem? Nowe doniesienia nt. dyktatora nie pozostawiają złudzeń

Osoba prowadząca na Telegramie profil o nazwie Generał SVR przekazała rzekomo najnowsze wieści na temat stanu zdrowia Władimira Putina. Zgodnie z nimi, rosyjski przywódca boryka się z coraz większymi problemami, a ostatnia terapia, którą dopiero co miał przejść, nie przynosi pożądanych skutków. W konsekwencji, dyktator ma nie brać aktywnego udziału w odwodzeniu działaniami w Ukrainie, skupiając się całkowicie na nowym procesie leczniczym zaplanowanym na początek marca.

None
22.02.2023 14:58 Zdumiewające sceny w Rosji. Słyszeli to jadąc rano do pracy

W środę czołowe rosyjskie stacje radiowe nadawały alarm powietrzny. Brzmiał on co 5 minut między innymi w Kazaniu, Woroneżu, Biełgorodzie oraz obwodzie moskiewskim. Jak można się spodziewać, zagrożenie nalotem było fikcyjne. Rosyjskie służby twierdzą, że za atak odpowiadają hakerzy.

Władimir Putin
22.02.2023 14:47 Ekspert od mowy ciała rozgryzł Putina. Te rzeczy pogrążyły prezydenta Rosji

We wtorek Władimir Putin wygłosił coroczne orędzie przed rosyjskim parlamentem. Prezydent Rosji wybrał te dzień nieprzypadkowo, chciał w ten sposób rzucić wyzwanie przebywającemu w Warszawie prezydentowi USA Joe Bidenowi, jednak nie wszystko poszło po jego myśli. W rozmowie z Onetem ekspert od mowy ciała Maurycy Seweryn przeanalizował minuta po minucie show dyktatora. Rezultat? Autokrata nie ma powodów do zadowolenia.

Władimir Putin
21.02.2023 15:20 Władimir Putin wygłosił coroczne orędzie. Padły poważne zarzuty pod adresem Polski

W 363. dniu rosyjskiej inwazji na Ukrainę w Warszawie gości prezydent USA Joe Biden. Podczas gdy amerykański przywódca szykował się do długo wyczekiwanego wystąpienia w Arkadach Kubickiego, swój żałosny teatr odgrywał w Moskwie Władimir Putin, który wygłosił orędzie przed połączonymi izbami Dumy Państwowej i Rady Federacji. W jego naszpikowanym kłamstwami monologu nie zabrakło, co jasne, ataków pod adresem Zachodu. Nie obyło się także bez bezpośredniego uderzenia w Polskę, oskarżonej o chęć oderwania od Rosji jej historycznych terytoriów.

None
21.02.2023 08:16 Miedwiediew zabrał głos po wizycie Bidena. Z ust przyjaciela Putina padły skandaliczne słowa

Prezydent USA Joe Biden udał się z niespodziewaną wizytą do Kijowa, o której Rosjanie mieli być poinformowani kilka godzin wcześniej. Na Kremlu pojawiły się oczywiście słowa krytyki wobec Amerykanów. Głos zabrał m.in. były przywódca Dmitrij Miedwiediew, który wypowiedział skandaliczne słowa pod adresem Bidena.

Władimir Putin
12.02.2023 13:20 Władimir Putin podjął ważną decyzję. Gigantyczny wiec na rocznicę agresji

Według doniesień serwisu RBC, Moskwa przygotowuje się do wielkiego wiecu ku "czci" pierwszej rocznicy rosyjskiej napaści na Ukrainę. Jak podają media, wydarzenie zorganizowane na stadionie Łużniki ma przyciągnąć 200 tys. obywateli. Dodatkowo, na arenie ma się pojawić Władimir Putin, który wygłosi przemówienie do "narodu".

Mariusz Błaszczak
01.02.2023 14:32 Mariusz Błaszczak zabrał głos ws. wojny na Ukrainie. Padły niepokojące słowa

W rozmowie z dziennikarzami "Wprost" minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak zabrał jasne stanowisko względem imperialnej polityki Federacji Rosyjskiej. Minister przekazał, iż nic nie wskazuje na to, by konflikt mógł prędko się zakończyć, dlatego też rząd intensywnie modernizuje wojsko polskie zdolne do skutecznego odstraszania wroga.

Magdalena Ogórek
29.01.2023 10:55 Cezary Tomczyk pokazał materiał uderzający w TVP. Magdalena Ogórek może zapaść się pod ziemię

Poseł Platformy Obywatelskiej Cezary Tomczyk opublikował na Twitterze film, w którym pokazał, jak Telewizja Publiczna manipuluje swoimi widzami. Polityk sięgnął w tym celu do archiwalnych nagrań i zdjęć, które m.in. ilustrują niewygodne dla obecnych rządzących i ich sojuszników fakty. Te same, które są teraz kanwą zarzutów pod adresem Donalda Tuska. Jedną z bohaterek przypomnianych materiałów jest, na przykład, główna atakująca lidera PO, Magdalena Ogórek. Zobaczcie wideo, o którym prezenterka TVP Info najchętniej by zapomniała.

ruski
26.01.2023 15:51 Rosjanin wpadł w szał na widok kolumny amerykańskich wozów bojowych. Nagranie obiegło sieć

W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać i słychać reakcję rosyjskiego kierowcy tira jadącego przez niemieckie drogi i mijającego kolumnę z amerykańskim sprzętem wojskowym. Rosjanin nie krył swojego oburzenia, a na widok zachodniego sprzętu zmierzającego najpewniej w kierunku Ukrainy zaczął krzyczeć i kląć.

Putin
25.01.2023 14:56 Na Putina padł blady strach, tajemnicze telefony nękają mieszkańców stolicy. "Niech dzieci zostaną w domach"

W ciągu ostatnich dni Rosjanie są nękani tajemniczymi połączeniami telefonicznymi, w których mężczyźni przedstawiający się jako pracownicy Ministerstwa Obrony, przestrzegają rodziców, by nie wypuszczali swoich dzieci z domu w godzinach wieczornych. W komunikacie słyszą bowiem ostrzeżenia przed powrotem więźniów z grupy Wagnera, którzy poprzez kontrakt wojskowy otrzymali ułaskawienie.