Goniec.pl > Rosja

Rosja

Sławomir Cenckiewicz
14.06.2023 14:27 Kto będzie przewodniczył komisji ds. rosyjskich wpływów? Sławomir Cenckiewicz mocnym kandydatem

Ryszard Terlecki poinformował, że Sławomir Cenckiewicz jest jednym z kandydatów do komisji badającej wpływy rosyjskie. Polityk zaznaczył, że ze względu na proponowaną przez prezydenta nowelizację ustawy znanej jako “lex Tusk” nie ma sensu wybierać obecnie członków komisji spośród parlamentarzystów.

Donald Tusk, Władimir Putin
12.06.2023 16:43 Dziś premiera "Resetu". Program TVP ma obnażyć ocieplenie w polityce rządu PO wobec Rosji

Cykl “Reset” stworzony przez Michała Rachonia i Sławomira Cenckiewicza dla TVP ma przedstawić działania rządu Donalda Tuska w latach 2007-2015 mające na celu poprawę stosunków z Rosją. Program ma ilustrować, jakie zarzuty mogłaby wysunąć wobec byłego premiera specjalna komisja ds. zbadania wpływów rosyjskich.

Władimir Putin
09.06.2023 08:14 Rosyjskie elity są sfrustrowane wojną. Władimir Putin jest coraz bardziej osamotniony?

Według informacji od 7 źródeł obeznanych z sytuacją, do których dotarł Bloomberg, rosyjskie elity polityczne i biznesowe są obecnie sfrustrowane i zmęczone wojną w Ukrainie. Wiele prominentnych osób wyraża pragnienie zakończenia tego konfliktu, co prowadzi do poważnego wstrząsu w wierze w przywództwo Władimira Putina.

Władimir Putin
05.06.2023 15:48 Nowe wiadomości o Władimirze Putinie. Miał skulony trząść się ze strachu w łazience

Ostatnio coraz częściej mówi się o różnych dolegliwościach zdrowotnych, które dotykają Władimira Putina. Istnieją niepotwierdzone spekulacje na temat ewentualnej diagnozy choroby Parkinsona oraz walki z nowotworem, a niedawno pojawiły się doniesienia o możliwych epizodach ostrych stanów lękowych. Niektórzy zauważają te objawy w jego zachowaniu.

Jewgienij Prigożyn w Ukrainie
03.06.2023 17:38 Rosjanie eliminują swoich? Bliski sojusznik Putina ujawnia niewiarygodne fakty

Szef Grupy Wagnera Jewgienij Prigożyn oskarżył rosyjskich dowódców o planowanie wysadzenia jego najemników, którzy wycofują się z Bachmutu. Rosjanin poinformował, że zwrócił się do prokuratorów o zbadanie sprawy. 

Władimir Putin
29.05.2023 17:24 Popłoch na Kremlu. Rosjanie nie spodziewali się ataku na własne terytorium

Jeszcze do niedawna Rosjanie by nie przypuszczali, że działania zbrojne mogą przekroczyć granicę ich państwa. Niespodziewany atak w okolicach Biełgorodu wywołał prawdziwy szok. Ludzie Putina są zdezorientowani, a zwykli Rosjanie zaczynają odczuwać kolejne skutki wojny.

Mateusz Morawiecki
22.05.2023 10:48 Premier reaguje na rosyjskie wymagania zwrotu ziem i pieniędzy. "Zagrywka propagandowa"

Przewodniczący jednej z izb rosyjskiego parlamentu zabrał wczoraj (21.05) głos ws. żądań wypłaty odszkodowań przez Polskę na rzecz jego kraju. Według polityka to ZSRR, a więc teraz Rosja, umożliwiły istnienie naszej ojczyzny. Na szokujące słowa Wieczesława Wołodina właśnie zareagował premier Mateusz Morawiecki.

Władimir Putin i Wiaczesław Wołodin
21.05.2023 19:05 Rosja domaga się od Polski zwrotu ziem i pieniędzy. Czołowy rosyjski polityk mówi o sankcjach

Bliski sojusznik Władimira Putina Wiaczesław Wołodin żąda od Polski 750 mld dolarów odszkodowania za "wyzwolenie spod faszystowskiej okupacji". Co więcej, przewodniczący rosyjskiej Dumy Państwowej twierdzi, że Polska powinna zwrócić część swojego terytorium i zapowiedział debatę na ten temat na posiedzeniu Rady Dumy. 

Władimir Putin
20.05.2023 22:14 Pilny komunikat RCB do Polaków. Ostrzegają przed działaniami Rosji

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa opublikowało komunikat, z którego wynika, że rosyjski i białoruski system propagandy może uderzyć w Polskę. Mowa o ćwiczeniach Anakonda-23, które mogą zostać przedstawione jako manewry „prowokujące konflikt zbrojny”. - Nie daj się oszukać! - apeluje RCB.

Rakieta pod Bydgoszczą
19.05.2023 15:12 Odnaleziono głowicę rosyjskiej rakiety, która spadła pod Bydgoszczą. Szef gabinetu prezydenta podał szczegóły

Jak przekazał szef gabinetu prezydenta Paweł Szrot, głowica rakiety, która spadła w okolicach Bydgoszczy, została odnaleziona. - Jest badana przez odpowiednie instytucje. Jest szczególna, bo jest zbudowana z betonu - poinformował, dodając, że nie było w niej materiału wybuchowego.

Aleksandr Łukaszenka, Władimir Putin
19.05.2023 12:41 Niespodziewana decyzja Aleksandra Łukaszenki. "Chce wysłać sygnał Polsce i Litwie"

Po 28 latach powracają kontrole na granicy między Białorusią a Rosją. Oficjalnie uzasadniono to próbą powstrzymania "imigrantów z krajów spoza regionu". Białoruski opozycjonista podważ to twierdzenie i przedstawia trzy możliwe wyjaśnienia takiego działania.

Władimir Putin na paradzie w Moskwie
18.05.2023 21:04 Rosyjscy naukowcy oskarżeni o zdradę. Zajmowali się pracami nad kluczową bronią

Kreml poinformował, że trzech rosyjskich naukowców, którzy pracowali nad technologią pocisków hipersonicznych, zostało oskarżonych o zdradę. Wspomniana broń, którą wiele razy chwalił się Władimir Putin, miała być rosyjską dumą, jednak w ostatnich dniach pojawiły się wątpliwości co do jej skuteczności. 

Andrzej Duda
18.05.2023 14:59 Andrzej Duda o konsolidacji Zachodu wobec agresji Rosji: "Losy świata ważą się teraz w Ukrainie"

Prezydent Andrzej Duda podczas konferencji PISM Strategic Ark 2023, która rozpoczęła się dziś (18.05) w Warszawie, powiedział, że "musimy uświadomić całej społeczności na świecie, że losy świata ważą się teraz na Ukrainie; musimy stworzyć mechanizmy, które w długiej perspektywie zapewnią wsparcie Ukrainie".

Dmitrij Pieskow, Władimir Putin
10.05.2023 21:10 Rzecznik Kremla atakuje Polskę. Padły mocne słowa. "To nie wróży nic dobrego"

Dmitrij Pieskow, rzecznik Kremla, stwierdził, że Polska od wieków co pewien czas popada w szał nienawiści do Rosjan i ostrzega, że takie wrogie działania wobec Rosji nie wróżą nic dobrego dla Polski i Polaków. Rosjan oburza m.in. stosowanie w Polsce nazwy Królewiec zamiast rosyjskiej nazwy Kaliningrad.

Stanisław Żaryn
08.05.2023 15:41 Jak polskie władze powinny zareagować na rosyjskie prowokacje? Były ambasador nie ma złudzeń

W piątek 5 maja nad Morzem Czarnym doszło do incydentu z samolotem Straży Granicznej, który brał udział w misji Frontexu. Do polskiej maszyny trzykrotnie zbliżył się rosyjski myśliwiec, wykonując niebezpieczne i agresywne manewry. Na skutek tych działań polscy piloci na chwilę stracili panowanie nad Turboletem L-410. Jak władze powinny zareagować na zaczepki ze strony Federacji Rosyjskiej? Były ambasador nie ma wątpliwości.

Elektrownia atomowa
07.05.2023 17:56 Niepokojące informacje ws. Zaporoskiej Elektrowni Atomowej. "Sytuacja nieprzewidywalna i niebezpieczna"

Niepokojące informacje z Ukrainy. Szef Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej ostrzegł w sobotę, 6 maja, że sytuacja wokół kontrolowanej przez Rosję zaporoskiej elektrowni atomowej stała się „potencjalnie niebezpieczna”. Miałby o tym świadczyć, chociażby fakt, że Rosjanie rozpoczęli ewakuację ludności z pobliskich miejscowości. 

None
07.05.2023 16:54 Jest ostra reakcja rządu na incydent z rosyjskim myśliwcem. "Rosja celowo eskaluje napięcie"

Jest reakcja polskiego rządu na niepokojący incydent, do którego doszło 5 maja nad Morzem Czarnym, a w którym brał udział samolot polskiej Straży Granicznej oraz rosyjski myśliwiec. Agresywne i niebezpieczne manewry Rosjan nie uszły uwadze przedstawicielom polskiego rządu. Piotr Mueller wspomniał m.in. o “zaplanowanej prowokacji”. 

Atak na Kreml
04.05.2023 20:34 Rosjanie sami zaatakowali Kreml? Ujawniono nowe informacje

Przedstawiciele rosyjskich władz poinformowali wczoraj (03.05), że w nocy z 2 na 3 maja doszło do ataku na Kreml przy użyciu dwóch dronów. Rosyjski reżim określił to jako próbę zamachu na Władimira Putina. Specjaliści amerykańskiego Instytutu Studiów nad Wojną twierdzą jednak, że za atakiem mogą stać sami Rosjanie i przytaczają fakty, które mają o tym świadczyć. 

Rosyjski okręt wojenny
04.05.2023 18:47 NATO ostrzega. Rosja lokalizuje kluczową infrastrukturę w Europie i USA

Szef wywiadu NATO ostrzegł, że Rosja lokalizuje i mapuje obiekty infrastruktury krytycznej państw Sojuszu Północnoatlantyckiego zarówno na lądzie, jak i na dnie morskim. Dawid Cattler przekazał, że Rosjanie mogą wziąć na cel systemy kabli podmorskich.

Władimir Putin
03.05.2023 16:47 "Zamach na Putina". Dwa drony uderzyły w Kreml

Wściekłość i poruszenie na Kremlu. Tamtejszy reżim twierdzi, że we wtorek 2 maja doszło do ataku dwóch dronów, co zostało odebrane jako “planowany atak terrorystyczny” i próba zamachu na Władimira Putina. W mediach opublikowano nagranie z momentu tuż po incydencie. Rosja już grozi działaniami odwetowymi.

telewizja Rosja
01.05.2023 16:38 W rosyjskiej telewizji zagrozili śmiercią polskiemu ambasadorowi. MSZ zareagowało

Rosyjska propaganda doczekała się odpowiedzi ze strony Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Paweł Astachow w telewizji na żywo zagroził śmiercią polskiemu ambasadorowi. Skandaliczne słowa doczekały się reakcji.

Ukraina, walki pod Bahmutem
29.04.2023 22:21 Zbliża się ukraińska kontrofensywa. Czy to atak ostatniej szansy?

O ukraińskiej kontrofensywie mówi się już od kilku miesięcy i, jak się wydaje, zbliża się ona wielkimi krokami. Nadchodzące wydarzenia mogą mieć kluczowe znaczenie dla trwającej wojny, a dla Ukrainy może być to atak ostatniej szansy. Jak daleko mogą zajść Ukraińcy? Czy uda im się odbić Krym? Były polski komandos, mjr Arkadiusz Kups nie ma w tej sprawie wątpliwości. 

Pożar
29.04.2023 19:32 Krym. Płonie skład ropy w Sewastopolu. Pożar wywołał atak drona?

Od kilku godzin płonie skład ropy w Sewastopolu, mieście leżącym na okupowanym przez Rosję Krymie. Ze wstępnych informacji wynika, że zniszczonych zostało około dziesięciu zbiorników zawierających produkty naftowe o pojemności około czterdziestu ton. Gubernator Michaił Razwożajew twierdzi, że pożar wywołał atak drona.

Władimir Putin
29.04.2023 18:46 Warszawa dała Rosji czas do 18. Moskwa grozi i mówi o "inwazji"

- Władze stolicy przejmują w sobotę budynek przy ulicy ul. Kieleckiej 45 w Warszawie nielegalnie zajmowany przez rosyjską ambasadę. Przejęcie odbywa się na wniosek miasta złożony w porozumieniu z MSZ, przebiega bez zakłóceń — poinformował dziś rzecznik resortu dyplomacji Łukasz Jasina. Na odpowiedź Rosji nie trzeba było długo czekać.

Władimir Putin
28.04.2023 16:16 Nieudany zamach na Władimira Putina. Rzecznik Kremla zabrał głos

Dziennikarze Bild przekazali bardzo istotne informacje, jakoby w minioną niedzielę (23.04) ukraińskie służby specjalne próbowały zabić Władimira Putina. W tym celu miały zostać wysłane drony kamikadze. Do doniesień niemieckiego dziennika odniósł się rzecznik Kremla, Dmitrij Pieskow.

Władimir Putin
26.04.2023 13:50 Ukraina miała planować atak na Moskwę. USA wyraziły sprzeciw?

Według doniesień The Washington Post, którego dziennikarze powołują się na ujawnione dokumenty amerykańskich służb, Ukraińcy mieli planować atak na Moskwę 24 lutego. Amerykański dziennik podaje, że sprzeciw wobec takich działań miały wyrazić władze Stanów Zjednoczonych. 

samoloty
26.04.2023 08:39 Rosyjskie samoloty wojskowe nad Morzem Bałtyckim. Poderwano myśliwce

Środa (26 kwietnia). Niemieckie oraz brytyjskie myśliwce zostały pilnie poderwane w powietrze po tym jak trzy rosyjskie samoloty wleciały w międzynarodową przestrzeń powietrzną nad Morzem Bałtyckim. O incydencie poinformowało niemieckie Luftwaffe. 

Siergiej Ławrow
25.04.2023 20:42 Siergiej Ławrow ostrzega świat. Mówi o ryzyku konfliktu pomiędzy mocarstwami

Wczoraj (24.04) odbyło się kolejne posiedzenie Rady Bezpieczeństwa ONZ, któremu przewodniczył minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow. Dyplomata ostrzegał przed ryzykiem wybuchu światowego konfliktu.