NASI DZIENNIKARZE
Janusz Schwertner
Mateusz Baczyński
Jakub Wątor
Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Pegasus

Pegasus

Waldemar Skrzypczak
20.09.2023 17:50 Generałowie podsłuchiwani Pegasusem. Wśród nich gen. Skrzypczak

Generał Waldemar Skrzypczak, były dowódca wojsk lądowych, był za rządów PiS inwigilowany szpiegowskim programem Pegasus - donosi "Gazeta Wyborcza". Podsłuchiwani mieli być również inni, wysocy rangą byli wojskowi. Skrzypczak skomentował te doniesienia.

Kaczyński
11.03.2022 10:57 W Parlamencie Europejskim powstała komisja ds. nielegalnej inwigilacji

Parlament Europejski poinformował w czwartek 10 marca, że powołał komisję śledczą, która zbada przypadki użycia oprogramowań szpiegowskich, w tym kontrowersyjnego Pegasusa, przez rządy unijnych państw. W lutym Polskę odwiedziła już specjalna delegacja ze Strasburga, którą zaniepokoiły doniesienia kanadyjskiego ośrodka Citizen Lab.Wszystko wskazuje na to, że Prawo i Sprawiedliwość może mieć poważne kłopoty. O ile wybuch wojny w Ukrainie zepchnął w polskiej polityce na dalszy plan aferę związaną z Pegasusem, o tyle unijni urzędnicy nie zapomnieli o nadużyciach w krajach członkowskich.Jarosław Kaczyński, zdeterminowany by nie powoływać sejmowej komisji ds. Pegasusa, myślał zapewne, że sprawa zostanie szybko zapomniana. Ostatnio nawet marszałek Elżbieta Witek zasugerowała, by nie głosować nad powstaniem organu w obliczu konfliktu za naszą wschodnią granicą.Zakładając nawet, że zapału nie wystarczy samemu Pawłowi Kukizowi, który usilnie zabiegał o przewodnictwo w komisji, aferę, której ofiarami mieli być m.in. prawnicy i politycy opozycji, chce zbadać Parlament Europejski, a pierwszymi podejrzanymi stają się właśnie Polska i Węgry.

Kołodziejczak
03.02.2022 16:05 Michał Kołodziejczak starł się z dziennikarzem TVP Info. Lider Agrounii w kilku słowach zmiażdżył reportera

Michał Kołodziejczak, który zeznawał dziś przed senacką komisją ds. nielegalnej inwigilacji, wdał się podczas przerwy w potyczkę słowną z reporterem TVP Info Miłoszem Kłeczkiem. Lider rolników nazwał dziennikarza "aparatczykiem", na co ten ostrzegł, by liczył się ze swoimi słowami.W czwartek 3 lutego przed senacką komisją ds. badania inwigilacji Pegasusem odpowiadał Michał Kołodziejczak. Lider Agrounii jest przekonany, że padł ofiarą systemu szpiegowskiego, o czym przekonywał powołując się na dwie niezależne ekspertyzy Citizen Lab i Amnesty International.Pojawienie się Kołodziejczaka w Senacie i jego zeznania wywołały niemałe poruszenie, także wśród obserwujących posiedzenie dziennikarzy. W czasie przerwy Kołodziejczakowi zadano mnóstwo pytań, a wśród dociekliwych reporterów znalazł się wysłannik TVP Info Miłosz Kłeczek. Jego obecność sprowokowała rolnika do wypowiedzenia gorzkich słów na temat telewizji publicznej.

Michał Kołodziejczak
26.01.2022 08:14 Citizen Lab: Lider Agrounii i znany dziennikarz śledzeni Pegasusem

Na jaw wychodzą kolejne nazwiska osób, które miały być inwigilowane za pomocą systemu Pegasus. To lider Agrounii Michał Kołodziejczak oraz dziennikarz Tomasz Szwejgiert. Informację przekazał na Twitterze John Scott-Railton z Citizen Lab.Sprawa nielegalnego wykorzystywania przez polskie służby oprogramowania Pegasus wobec przeciwników obecnej władzy zatacza coraz szersze kręgi. Okazuje się, że na celowniku PiS znaleźć się mieli nie tylko opozycyjni politycy, ale i prawnicy, a nawet dziennikarze.Eksperci z Citizien Lab z dnia na dzień przeprowadzają kolejne śledztwa, których wyniki są co najmniej zaskakujące. Na liście inwigilowanych osób pojawiają się bowiem nowe nazwiska, które mogą szokować.

Kukiz
25.01.2022 14:17 Paweł Kukiz chce zostać szefem komisji śledczej ws. Pegasusa. Inaczej nie poprze wniosku

Paweł Kukiz stawia kolejne warunki dotyczące powstania sejmowej komisji śledczej ws. nielegalnej inwigilacji. Polityk zapowiedział, że poprze wniosek o jej powołanie tylko wtedy, gdy będzie miał gwarancję, że zostanie przewodniczącym organu.Paweł Kukiz od kilkunastu dni przymierza się do powołania w Sejmie komisji śledczej badającej przypadki nielegalnych działań służb specjalnych, polegających na stosowaniu wobec obywateli systemów szpiegujących.W zeszłym tygodniu w tej sprawie toczyły się długie rozmowy między muzykiem a liderami klubów i kół parlamentarnych. W końcu udało się przekonać wszystkie siły poza PiS-em, aby złożyły podpisy pod wnioskiem przygotowanym przez Kukiza. O dalszych krokach polityk mówił we wtorek w programie "Tłit" w Wirtualnej Polsce.

Paweł Wojtunik
25.01.2022 08:10 Paweł Wojtunik oferuje 20 tysięcy za pomoc w schwytaniu sprawców ataku na jego bliskich

Były szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego Paweł Wojtunik wyznaczył nagrodę za pomoc w znalezieniu sprawców bezpardonowego ataku na jego bliskich. Kilka dni temu ktoś włamał się na jego telefon i zadzwonił do jego córki, informując, że jej "tata nie żyje".W ostatnich dniach rodzina Pawła Wojtunika żyje w ciągłym strachu. Nieznany sprawca włamał się bowiem na telefon byłego policjanta i w niewybredny sposób zażartował z jego bliskich, oznajmiając, że Wojtunik nie żyje.Były szef CBA nie ukrywa swojego wzburzenia i zapowiedział, że nie odpuści tej sprawy, robiąc wszystko, aby znaleźć sprawców zdarzenia lub zmusić organy ścigania do ich ujęcia. - Jesteście po prostu bydlakami, łajdakami i kanaliami - mówił w sobotę na konferencji prasowej.

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
24.01.2022 15:12 Śmiszek o Pegasusie. "W PiS wszyscy trzymają się za łeb, mają na siebie haki"

Ważą się losy utworzenia sejmowej komisji śledczej ds. Pegasusa. Zwolennikiem powołania gremium ze specjalnymi uprawnieniami jest Krzysztof Śmiszek (Lewica). Na antenie Radia Zet przyznał, że dzięki temu rządzący będą mieli "wolną rękę w składaniu zeznań". Jednak polityk nie ma wątpliwości, że inwigilowani byli również członkowie PiS. - Wszyscy mają na siebie haki - ocenił.Do tej pory w sprawie Pegasusa udało się powołać tylko senacką Nadzwyczajną Komisję ds. Inwigilacji. Jednak opozycja konsekwentnie przekonuje, że z uwagi na brak kompetencji śledczych możliwości tego zespołu są ograniczone, co powoduje, że w sprawie inwigilacji nadal wiele spraw pozostaje niewyjaśnionych.

Jakub Kaminski/East News, ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
22.01.2022 12:47 Tusk zabrał głos ws. komisji śledczej ds. Pegasusa. Kaczyński nie dopuści do jej powstania?

W dalszym ciągu trwają zakulisowe rozmowy między politykami w sprawie powołania komisji śledczej do zbadania afery Pegasusa. Donald Tusk uważa, że Jarosław Kaczyński już jest "winny", ponieważ robi wszystko, aby nie dopuścić do powołania komisji. W ten sposób nawiązał do wypowiedzi prezesa PiS sprzed dziesięciu lat.Eksperci z kanadyjskiego instytutu Citizen Lab potwierdzili, że służby inwigilowały przynajmniej trzy osoby - senatora KO Krzysztofa Brejzę, mecenasa Romana Giertycha i prokurator Ewę Wrzosek. Z piątkowych doniesień "Gazety Wyborczej" wynika, że jednym z pierwszych podsłuchiwanych osób był Bartłomiej Misiewicz, rzecznik prasowy MON za czasów Antoniego Macierewicza.

PiS
21.01.2022 11:33 Budka o Prawie i Sprawiedliwości: "Tam jest kilka osób przyzwoitych"

Borys Budka wypowiedział się na temat utworzenia komisji badającej działania służb w latach 2005-2021. Zdaniem polityka istnieją ogromne szanse, że uda się powołać zespół śledczych, którzy wyjaśnią m.in. aferę z użyciem przez Zjednoczoną Prawicę Pegasusa, zwłaszcza, że wśród polityków obozu władzy są osoby "przyzwoite".Szef klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej Borys Budka był pytany wczoraj w "Faktach po Faktach" o szanse na powstanie sejmowej komisji śledczej ds. inwigilacji. Polityk wyraził przekonanie, że w szeregach opozycji jest zgoda co do utworzenia zespołu mającego badać m.in. aferę z wykorzystaniem Pegasusa, a także zasugerował, że wciąż trwają rozmowy z posłami Prawa i Sprawiedliwości, którzy gotowi są poprzeć wniosek Pawła Kukiza.

Tusk
20.01.2022 07:05 Donald Tusk poprze wniosek Kukiza dot. komisji w sprawie Pegasusa

Donald Tusk ma w czwartek ogłosić poparcie klubu Koalicji Obywatelskiej dla wniosku Pawła Kukiza o powołanie w Sejmie komisji śledczej ds. badania nielegalnej inwigilacji. Zaskakującą deklarację lider PO złoży na briefingu w Pabianicach.W tym tygodniu Donald Tusk jeździ po całej Polsce i odwiedza przedsiębiorców, którzy cierpią z powodu wysokiej inflacji i podwyżek cen gazu. W tym samym czasie w Sejmie trwają twarde negocjacje Pawła Kukiza z szefami klubów opozycyjnych o poparciu wniosku muzyka dotyczącego powołania komisji śledczej badającej działania służb w latach 2005-2021.Prawo i Sprawiedliwość z jasnych powodów nie chce przykładać ręki do pomysłu artysty, ale Kukiz zaczyna grać vabank i grozi, że jeśli PiS nie zagłosuje nad jego wnioskiem, ten zerwie umowę programową i pozbawi Zjednoczoną Prawicę większości. Wiadomo też, że lider Kukiz'15 umówił się na czwartek na kolejną turę rozmów z Borysem Budką.Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Kukiz
19.01.2022 16:51 Paweł Kukiz grozi PiS i żąda poparcia wniosku o komisję ws. Pegasusa

Paweł Kukiz chce wyjaśnienia sprawy nielegalnej inwigilacji przez polskie służby specjalne. Muzyk ma być tak zdeterminowany, że grozi zerwaniem sojuszu z Prawem i Sprawiedliwością, jeśli partia nie poprze jego projektu powołania w Sejmie komisji śledczej. Cały czas prowadzi też negocjacje z opozycją.Po ujawnieniu przez kanadyjski ośrodek Citizen Lab dowodów na to, że polskie służby specjalne inwigilowały osoby niesprzyjające obecnej władzy, w sejmowych kuluarach zaczęła toczyć się dyskusja na temat powołania komisji śledczej, która zbadałyby czy działania te były legalne i jak wielki był ich zasięg.Jedną z bardziej zdeterminowanych osób do wyjaśnienia całej afery okazał się być walczący z systemem Paweł Kukiz, który zaproponował, by komisja zajęła się zarówno stosowaniem Pegasusa przez rząd PiS, jak i działaniami służb w czasach PO-PSL.Od razu też stało się jasne, że wniosek muzyka nie ma większych szans na przegłosowanie, bo sprzeciwiać się temu będzie Prawo i Sprawiedliwość. W tej sytuacji artysta zaczął negocjacje z opozycją i, jak donosi WP, wyciągnął asa z rękawa, szantażując PiS zerwaniem umowy programowej.Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Jarosław Kaczyński
18.01.2022 15:21 NIK wezwie Jarosława Kaczyńskiego do złożenia zeznań ws. Pegasusa

Szef Najwyższej Izby Kontroli Marian Banaś zapowiedział podczas przesłuchania w senackiej komisji ds. nielegalnej inwigilacji systemem Pegasus, że Izba zamierza wezwać na świadka w ramach kontroli wicepremiera ds. bezpieczeństwa Jarosława Kaczyńskiego. Chodzi o kwestię nadzoru państwa nad służbami specjalnymi.Podczas dzisiejszego posiedzenia senackiej komisji nadzwyczajnej, mającej badać przypadki nielegalnej inwigilacji przy użyciu systemu Pegasus, przesłuchiwani są były i obecny szef NIK, czyli senator Krzysztof Kwiatkowski oraz Marian Banaś.Banaś jeszcze jakiś czas temu cieszył się poparciem obozu władzy. Relacje te jednak uległy znacznemu pogorszeniu i dziś były polityk stanowić może niebezpieczeństwo dla partii rządzącej, zasiadając w fotelu szefa najważniejszej instytucji kontrolnej w Polsce.O tym, że Zjednoczona Prawica obawia się działań "pancernego Mariana" i robi wszystko, by mu zaszkodzić, wiadomo nie od dziś. Jednak to, o czym opinia publiczna dowiedziała się podczas przesłuchania w Senacie, rzuca całkiem nowe światło na sprawę i każe zadawać pytania już nie o to, czy, ale jak bardzo rozległe były nadużycia polskich służb specjalnych.Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Piotr Molecki/East News
16.01.2022 16:59 Andrzej Duda o "niepokojących sygnałach". Sugeruje utworzenie komisji ws. Pegasusa

Prezydent Andrzej Duda zabrał głos w sprawie afery Pegasusa. Jego zdaniem w razie "niepokojących sygnałów" Sejm powinien skorzystać ze swoich możliwości i powołać komisję ds. służb specjalnych. To już kolejny pomysł głowy państwa w tej sprawie.Tymczasem już w poniedziałek odbędzie się posiedzenie komisji nadzwyczajnej w sprawie Pegasusa. Za powołaniem tego gremium opowiedzieli się wszyscy senatorowie opozycji i Jan Maria Jackowski z klubu PiS, który deklaruje się jako bezpartyjny.

Pixabay/sarconi, betexion
14.01.2022 20:17 PE wyśle do Polski specjalną delegację. Ma zbadać przypadki inwigilacji Pegasusem

Na początku lutego do Polski przyleci specjalna delegacja z Parlamentu Europejskiego (PE). Jej zadaniem będzie zbadanie przypadków inwigilacji przy pomocy systemu Pegasus. O planach PE poinformował europoseł Andrzej Halicki (PO).Używanie Pegasusa do inwigilowania opozycji i prawników to już kolejna sprawa, która niepokoi Brukselę. W dalszym ciągu toczy się także spór o Izbę Dyscyplinarną i kopalnię w Turów. O tym, jakie nowe decyzje zostały podjęte w tych sprawach informowaliśmy tutaj.

Krzysztof Brejza
13.01.2022 10:57 "To jest prowokacja". Telefon żony Krzysztofa Brejzy został zhakowany

Senator Krzysztof Brejza poinformował w środę na Twitterze, że z numeru telefonu jego żony ktoś rozsyła wiadomości o podłożeniu ładunków wybuchowych w całej Polsce. Zdaniem polityka to kolejna odsłona afery ws. nielegalnego inwigilowania go systemem Pegasus, obliczona na zdyskredytowanie jego rodziny. Krzysztof Brejza jest jedną z osób, które spotykają się z największym atakiem ze strony polityków partii rządzącej oraz państwowych mediów. Sytuacja nasiliła się zwłaszcza ostatnio, gdy senator KO poinformował, że jego telefon został zhakowany 33 razy, podczas gdy on sam był szefem sztabu wyborczego KO. Kolejna próba włamania, tym razem na urządzenie jego żony, miała mieć miejsce wczoraj.

screen z "PnŚ"
10.01.2022 22:16 Goście "Pytania na śniadanie" zakpili z rządowej telewizji? Zaskakujące sceny

Goście "Pytania na śniadanie" zakpili z rządowej propagandy? Jakub Szalaty i Kamila Pociech założyli ubrania, których grafiki układały się w rebus, a jego rozwiązaniem było hasło "PEGAZUS". W ten sposób najpewniej nawiązali na antenie TVP 2 do przemilczanej w dużej mierze przez rządowe media afery.Sprawa podsłuchiwania oponentów obecnej władzy za pomocą systemu Pegasus nie schodzi z ust polityków opozycji i mediów komercyjnych. Jedynie TVP milczy na ten temat lub, co zdarza się rzadziej, bagatelizuje zamieszanie i mówi o "pseudoaferze".Mimo iż sam Jarosław Kaczyński, w wywiadzie dla "Sieci", przyznał, że polskie służby mają izraelskie oprogramowanie, obóz rządzący zapiera się rękami i nogami, że nigdy nie wykorzystywał go nielegalnie. Choć miało to raz na zawsze uciąć temat, tak się nie stało, a kontrowersje powróciły i to, ku zaskoczeniu widzów, w telewizji śniadaniowej na antenie "Dwójki".

Piotr Molecki/East News
09.01.2022 21:00 Giertych napisał list otwarty do Kaczyńskiego. "Ty to masz pecha"

Roman Giertych, który według medialnych doniesień był inwigilowany, postanowił skierować list otwarty do Jarosława Kaczyńskiego w sprawie Pegasusa. Jego zdaniem "Jarek ma pecha" i do końca tego roku może nie tylko stracić władzę, lecz także trafić do więzienia.Prawnik i były wicepremier opublikował obszerny list na swoim profilu na Facebooku. Pod postem pojawiło się już prawie tysiąc komentarzy. "Mam nadzieję, że im nie przepuścisz", czytamy w jednym z nich”.

Morawiecki Muller
08.01.2022 20:16 Muller o wniosku Kukiza ws. powołania komisji śledczej: "Popierać nie będziemy"

Paweł Kukiz kilka dni temu ogłosił w odpowiedzi na aferę z systemem Pegasus, że chce powołać komisję śledczą, która zbada wszystkie działania służb w latach 2007-2021. Rzecznik rządu odniósł się już do tej propozycji, mówiąc, że rządząca większość nie poprze tej propozycji.Rzecznik rządu wziął w sobotę udział w specjalnej konferencji, zwołanej w celu wyjaśnienia zamieszania z wprowadzaniem Polskiego Ładu. Po tym, jak przedstawił najważniejsze zmiany w reformie podatkowej, został spytany przez dziennikarzy o opinię obozu władzy na temat propozycji Pawła Kukiza utworzenia wspólnej komisji śledczej ws. podsłuchów w latach 2007-2021.

TVP Info
08.01.2022 15:55 Komentatorzy TVP Info o Pegasusie. Padły słowa o "pseudoaferze" i "histerii" opozycji

Naczelni komentatorzy TVP Info ponownie "nie zawiedli" telewidzów. Tym razem Adrian Stankowski, Marek Król i Michał Karnowski wypowiedzieli się na temat systemu Pegasus. Oskarżenia o jego nielegalne stosowanie określili jako "pseudoaferę", na którą nie ma żadnych dowodów.W ciągu kilku dni sprawa używania przez polskie służby Pegasusa tak bardzo się rozlała, że obóz rządzący i sprzyjające mu media nie mogły dłużej milczeć na ten temat. Gdy w końcu przyznano, że afera wybuchła, natychmiast przystąpiono do ataku na wysuwających oskarżenia w kierunku rządu Mateusza Morawieckiego.Telewizja Polska posłużyła do forsowania narracji, zgodnie z którą doniesienia o nielegalnym szpiegowaniu to niczym niepoparte insynuacje i taktyka nieposiadającej oferty dla Polaków opozycji na zniszczenie czystego jak łza obozu władzy. O odpowiedni przekaz w telewizji rządowej zadbali oczywiście nie tylko prowadzący programy publicystyczne dziennikarze, ale także ulubieni komentatorzy TVP i TVP Info, a wśród nich Michał Karnowski oraz Adrian Stankowski, który jest naczelnym recenzentem telewizji Jacka Kurskiego.Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Kaczyński
07.01.2022 21:08 PiS chciał przykryć swoje afery materiałami pozyskanymi za pomocą Pegasusa

Zjednoczona Prawica miała co najmniej dwa razy wykorzystać nielegalnie uzyskane materiały do ataku na politycznych oponentów. Ofiarą Pegasusa padli Roman Giertych i Krzysztof Brejza, których prywatna korespondencja nie wiadomo skąd znalazła się w prorządowych mediach. Mecenas żąda od "Super Expressu" miliona złotych zadośćuczynienia.Najlepszą obroną jest atak. Tę zasadę wyznają rządzący Polską politycy, którzy dla przykrycia własnych afer zorganizowalii nagonkę na swoich przeciwników. Co gorsze, wykorzystali w tym celu nielegalne metody, czyli głośno omawiany ostatnio system Pegasus, służący do niekontrolowanej inwigilacji. "Gazeta Wyborcza" prześledziła więc całą sekwencję zdarzeń, dowodząc, że Zjednoczona Prawica nieraz świadomie złamała prawo.

Piotr Molecki/East News
07.01.2022 08:28 Kaczyński potwierdza zakup Pegasusa. "Afera z niczego"

Jarosław Kaczyński potwierdził, że polskie służby korzystały z systemu Pegasus. Jednak jego zdaniem opozycja nakręca "aferę z niczego", a oskarżenia o użyciu oprogramowania w celach politycznych to "kompletna bzdura". - Przegrali, bo przegrali - skwitował prezes PiS.Dotychczas ujawniono, że Pegasusa stosowano najpewniej do podsłuchiwania trzech osób - Krzysztofa Brejzy, Ewy Wrzosek i Romana Giertycha. Jednak zdaniem opozycji lista inwigilowanych jest znacznie dłuższa.

Kaczyński
06.01.2022 15:23 Jarosław Kaczyński straci sojusznika? Jest już wniosek, który może pogrążyć PiS

Partie opozycyjne chcą, by aferą z użyciem Pegasusa zajęła się sejmowa komisja śledcza. Do przegłosowania wniosku potrzebna jest jednak większość, którą może zapewnić Paweł Kukiz. Tymczasem muzyk postawił nowy, zaskakujący warunek. Na jego żądania odpowiedziało PiS, które wkrótce może stanąć pod ścianą.Afera dotycząca inwigilacji osób niesprzyjających obecnej władzy systemem Pegasus zatacza coraz szersze kręgi. Komisji śledczej w sprawie nielegalnego śledzenia chcą już nie tylko najwięksi przeciwnicy PiS, ale także jego sojusznicy. Paweł Kukiz właśnie poinformował, że zamierza złożyć w tej sprawie wniosek, zabiegając o poparcie pozostałych partii.

Politycy PiS w poniedziałek rano otrzymali pilnego maila na służbowe skrzynki, chodzi o Pegasusa
03.01.2022 22:07 WP: politycy PiS otrzymali w poniedziałek specjalnego maila. To instrukcje ws. wypowiadania się o Pegasusie

W poniedziałek rano na skrzynki polityków PiS trafił ważny mail związany z zakupem Pegasusa. Posłowie i senatorowie Jarosława Kaczyńskiego mają w kwestii niewygodnej dla rządu mówić jednym głosem. Wśród zalecanych działań jest podważanie wiarygodności "Gazety Wyborczej".W niedzielnych "Faktach po Faktach" Donald Tusk zapowiedział poniedziałkowe doniesienia ws. Pegasusa. Po publikacji materiału "Gazety Wyborczej" na temat zakupu systemu inwigilującego politycy PiS otrzymali pilnego maila.Władze partii postanowiły poinformować wszystkich związanych z PiS, jak należy wypowiadać się na temat skandalu wokół Pegasusa i zarzutów o podsłuchiwanie Krzysztofa Brejzy szefa sztabu wyborczego PO, czy adwokata Romana Giertycha i prokurator Ewy Wrzosek.

Jakub Kaminski/East News
03.01.2022 08:01 GW ujawnia kulisy zakupu systemu Pegasus. "PiS oszukał posłów"

W poniedziałek "Gazeta Wyborcza" zaprezentowała kolejny wątek afery dotyczącej Pegasusa. Okazuje się, że zakup systemu dla CBA był niezgody z prawem, a "PiS oszukał posłów". W sprawę jest zamieszana była premier Beata Szydło.O tym, że dziś światło dzienne ujrzą przełomowe ustalenia w sprawie Pegasusa mówił w niedzielnych "Faktach po Faktach" Donald Tusk. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.