Goniec.pl
Krzysztof Brejza

Piotr Molecki/East News

"To jest prowokacja". Telefon żony Krzysztofa Brejzy został zhakowany

13 Stycznia 2022

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Udostępnij:

Senator Krzysztof Brejza poinformował w środę na Twitterze, że z numeru telefonu jego żony ktoś rozsyła wiadomości o podłożeniu ładunków wybuchowych w całej Polsce. Zdaniem polityka to kolejna odsłona afery ws. nielegalnego inwigilowania go systemem Pegasus, obliczona na zdyskredytowanie jego rodziny.

Krzysztof Brejza jest jedną z osób, które spotykają się z największym atakiem ze strony polityków partii rządzącej oraz państwowych mediów. Sytuacja nasiliła się zwłaszcza ostatnio, gdy senator KO poinformował, że jego telefon został zhakowany 33 razy, podczas gdy on sam był szefem sztabu wyborczego KO. Kolejna próba włamania, tym razem na urządzenie jego żony, miała mieć miejsce wczoraj.

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Babcia Joanny Opozdy usunięta z PiS. Sprawa trafiła aż na Nowogrodzką

CZYTAJ DALEJ

Atak na telefon Doroty Brejzy

- Z numeru mojej żony rozsyłane są wiadomości o podłożeniu ładunków wybuchowych w całej Polsce. Zmasowany cyberatak na naszą rodzinę, prowokacja, użycie wielkich sił żeby nas zdyskredytować - napisał w środę wieczorem Brejza na swoim koncie na Twitterze.

Zdaniem polityka, wszystko ma ścisły związek z wczorajszymi wydarzeniami w Senacie, w którym powołana została nadzwyczajna komisja mająca wyjaśnić ewentualne nielegalne działania służb ukierunkowane na inwigilację przeciwników obecnej władzy.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

- Za mało jeszcze wiemy żeby powiedzieć więcej, ale ewidentnie dzisiejsza decyzja Senatu o komisji pegasusowej oraz merytoryczny materiał Czarno na Białym w TVN24 rozsierdziły wrogie siły do potężnego ataku. Nie zastraszycie nas - dodał polityk.


Głos w mediach społecznościowych zabrała także żona Krzysztofa Brejzy, Dorota, która jest jednocześnie jego pełnomocnikiem, a w 2019 roku zajmowała się również sprawami dotyczącymi posłów KO.

- Ktoś podszywa się pod mój numer i rzekomo z mojego numeru dzwoni z groźbami do różnych instytucji. Potwierdziłam to na Policji - poinformowała, dodając, że jest to forma zemsty lub informacja służąca zastraszeniu jej.

Fałszywe informacje o ładunkach wybuchowych

Tego samego wieczora poseł KO Arkadiusz Myrcha ujawnił treść SMS-a, jakiego rozesłano z numeru telefonu Doroty Brejzy. Wynika z niej, że w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, a także Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu odebrano zgłoszenia o podłożeniu ładunków wybuchowych. Z kolei, jak dowiedziała się WP, podobne sygnały dotarły także do szpitali w Mogilnie, Inowrocławiu oraz Nakle.Przypomnijmy, że wczoraj Senat powołał komisję nadzywczajną ds. wyjaśnienia przypadków nielegalnej inwigilacji za pomocą programu Pegasus. Na jej czele ma stanąć senator KO Marcin Bosacki. Zasiadania w jej szeregach odmówili zaś senatorowie PiS.

Komisja ma wyjaśnić doniesienia kanadyjskiego ośrodka badawczego Citizen Lab oraz Amnesty International, które potwierdziły działanie za pomocą Pegasusa na telefonie Brejzy. Ofiarami izraelskiego oprogramowania mieli być także Roman Giertych oraz prokurator Ewa Wrzosek.

Pamiętasz największe afery PiS? Przy siódmym pytaniu trudno uwierzyć, że politycy mogą być aż tak bezczelni

Pytanie 1 z 3

Ile Jacek Sasin wydał z publicznych pieniędzy na wybory kopertowe, które się nie odbyły?

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

źródło: Twitter, WP

Ada RymaszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Wcześniej pracowałam w redakcjach TVN24, Kontakt24 oraz b2-biznes.pl. Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: adrianna.rymaszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Prognoza pogody: wielkie ostrzeżenie przed nadchodzącymi burzami. IMGW wydał alerty

Czytaj więcej >
komunia

Wiadomości

Popularny ksiądz zdradził pomysł na idealny prezent komunijny. Dzieci mogą nie być zadowolone

Czytaj więcej >
kremlin.ru & Youtube/Grung

Wiadomości

Córka Władimira Putina Katerina Tichonowa odegra kluczową rolę? Nikt nie chce być na jej miejscu

Czytaj więcej >
Nowa partia w ramach PO? Polityk ujawnia, to dla Donalda Tuska ogromny problem

Wiadomości

Po wakacjach Donald Tusk straci część posłów? "Mówi się dziś o nowej partii"

Czytaj więcej >
kremlin.ru

Wiadomości

Kto po Putinie? Ekspert wskazał osobę, która może przejąć władzę w Rosji

Czytaj więcej >

Wiadomości

Wstrząsające nagranie z granicy. Białoruscy strażnicy rzucali na drut cudzoziemców

Czytaj więcej >