Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Ksiądz

Ksiądz

Abp Janiak zachował wszelkie przywileje
06.05.2021 15:19 Kościół nie wie, gdzie przebywa abp Janiak

Edward Janiak ma 68 lat i jest najmłodszym biskupem seniorem w Polsce. Emerytura miała być dla niego karą za czyny, których dopuścił się w przeszłości. Arcybiskup, który kierował diecezją kaliską, przed sześcioma miesiącami pod presją Watykanu zrezygnował z urzędu.

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
06.05.2021 15:17 Ksiądz kończy odbywanie kary za pedofilię, zgłosiły się kolejne ofiary

Janusz Sz. jako dziecko był ministrantem w międzybrodzkiej parafii św. Marii Magdaleny. Ksiądz Jan W. miał zacząć wykorzystywać chłopaka, kiedy ten miał zaledwie dwanaście lat. Ofiara opowiedziała o haniebnych czynach byłego sekretarza metropolity krakowskiego na łamach Kroniki Beskidzkiej.

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
06.05.2021 15:14 Ksiądz miał znęcać się nad uczniami w polskiej szkole. Poszkodowanych 200 dzieci

Skandal wokół księdza Stanisława L. wybuchł już w 2019 roku, gdy Gazeta Krakowska napisała o niepokojącym zgłoszeniu rodziców jednej z uczennic szkoły w miejscowości Bystre pod Gorlicami. Opiekunowie otrzymali od dziecka sygnał dotyczący niedopuszczalnego zachowania duchownego, który miał naruszyć jej nietykalność cielesną.Rodzice dziewczynki, która była uczennicą księdza Stanisława L., dowiedzieli się, że duchowny miał uderzyć ją dziennikiem w głowę. Po tym postanowili natychmiast zawiadomić o wszystkim kuratorium, która odsunęła kapłana od prowadzenia zajęć religii.

Ksiądz
06.05.2021 15:12 Ksiądz miał znęcać się nad dziećmi. Ponad 200 poszkodowanych, są zarzuty

Prokuratura Rejonowa w Gorlicach (woj. małopolskie) po prawie 2-letnim śledztwie postawiła zarzuty księdzu Stanisławowi L. Mężczyzna miał znęcać się nad swoimi uczniami, których uczył katechezy. Jak informuje Fakt, duchowny miał ciągnąć dzieci za włosy, uszy i nosy, bić je linijką i twardym dziennikiem po głowie. Poszkodowanych może być nawet 200 uczniów. Prokuratura apeluje, by wszyscy, którzy byli krzywdzeni przez księdza zgłosili się.

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
06.05.2021 15:12 Proces ks. Michała Woźnickiego rozpoczął się awanturą z policjantami

Ksiądz Michał Woźnicki zasłynął nie tylko dzięki głośnej awanturze z policją, ale także kontrowersyjnym treściom, które udostępnia na prowadzonym przez siebie kanale „W obronie Mszy Św. P-ń Wroniecka 9. Msza Trydencka”. w serwisie YouTube. Duchowny nie szczędzi widzom homofobicznych i antysemickich wypowiedzi.

logo tekst
06.05.2021 15:07 Skandal w polskim mieście. Ksiądz udawał seksuologa, miał wykorzystać 10 dzieci

Zeznania ofiar księdza mogą zszokować nawet najbardziej wytrzymałych. Poszkodowani przez duchownego twierdzą, że zwabiał on ich do siebie pod pretekstem chęci niesienia pomocy. Twierdził, że jest seksuologiem, co dawało mu możliwość intymnych kontaktów z nieletnimi, których obrał sobie za cel „pomocy”.

logo tekst
06.05.2021 15:07 Nie żyje ksiądz Władysław Basista

Ks. Władysław Basista był niezwykle popularną i lubianą osobą w Katowicach i okolicach miasta. Przez ponad 66 lat był księdzem, ale jego działalność wybiegała daleko poza tradycyjne wymogi pracy kapłańskiej. Nic dziwnego, że informacje o jego śmierci pogrążyły w żałobie wielu wiernych i duchownych.

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
06.05.2021 14:25 Ksiądz zmusza dzieci do chodzenia do kościoła i grozi, że nie udzieli bierzmowania. Nie przejmuje się obostrzeniami

Pomimo trudnej sytuacji w kraju, związanej z pandemią koronawirusa, ksiądz ze Ślesina wymaga od dzieci osobistego uczestnictwa we wszystkich spotkaniach i wskazanych nabożeństwach, które organizowane są w kościele. Według zapowiedzi kapłana młodzież, która opuściła zajęcia, nie zostanie w tym roku bierzmowana.

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
06.05.2021 14:19 Prokuratura umarza sprawę współżycia księdza z 15-latką. Jest tłumaczenie instytucji

Ksiądz Dappa zawiadomił o sprawie kurię, a następnie prokuraturę. Wyjaśnianiem okoliczności prowadzących do współżycia księdza Marka M. i nieletniej wówczas wiernej zajęła się Prokuratura Rejonowa w Zabrzu. Wkrótce sprawę jednak umorzono, a tłumaczenia śledczych są zaskakujące.

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
06.05.2021 14:16 Ewangelickie groby zniszczone przez księdza. Jest oświadczenie luteran

Sprawę na początku kwietnia nagłośnili dziennikarze TVN24 oraz „Gazety Wyborczej”. Okazało się wówczas, że pod przykrywką prac porządkowych na cmentarzu naruszono wiele starych ewangelickich nagrobków. O ile pomysł księdza na pozbycie się grobów bez zewnętrznej konsultacji jest oburzający, to nie mniej skandaliczna jest reakcja zwierzchników proboszcza. Ksiądz Marcin Pysz, pełniący funkcję proboszcza parafii ewangelicko-augsburskiej w Piszu, zdradził, że zgodę na prace wydał sam biskup diecezji ełckiej.

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
06.05.2021 14:07 Ojciec Rydzyk prosi o wstawiennictwo u prezydenta i premiera

Ojciec Tadeusz Rydzyk wydał pilny apel do Polaków na stronie internetowej Radia Maryja. Poprosił w nim o wstawiennictwo u prezydenta, premiera oraz innych polityków prawicy. Wszystko dlatego, że już dziś zaplanowane są jego zeznania w procesie karnym, który potencjalnie może wyrządzić mu wiele szkód.

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
06.05.2021 14:04 Ksiądz zrugał rodziców po pierwszej komunii dzieci. Kazał im dopłacić

Pierwsza komunia święta to bardzo duże przeżycie zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców. Świadome wejście w życie Kościoła i pełne uczestniczenie we mszy świętej należy dla katolików do najbardziej kluczowych kwestii.Oczywiście na przestrzeni lat łatwo można było zaobserwować komercjalizację tego wydarzenia. Goście zapraszani na celebracje pierwszych komunii zaczęli prześcigać się w tym, kto przeznaczy na prezenty więcej pieniędzy.Okazało się, że do finansowego wyścigu zdecydowali się dołączyć również księża. Proboszcz parafii pw. św. Mikołaja w miejscowości Ryczywole stwierdził jednak, że to on powinien zostać hojnie obdarowany przez rodziców dzieci, które po raz pierwszy przyjęły komunię świętą.

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
06.05.2021 13:50 Plebania stanęła w ogniu, proboszcz trafił do szpitala

Mieszkający w Jakubowie ksiądz znalazł się w śmiertelnym niebezpieczeństwie po tym, jak budynek plebanii zaczął płonąć. Proboszczowi udało się uciec zanim ogień zajął cały obiekt. Straż pożarna otrzymała zawiadomienie o pożarze w poniedziałek 3 maja w nocy.O pożarze budynku plebanii, w której żył ksiądz, straż pożarna dowiedziała się po godzinie 23:00. Służby natychmiast skierowały na miejsce 23 zastępy. Na miejscu okazało się, że płomień rozprzestrzenił się już na terenie całego obiektu.