Goniec.pl

YouTube.com/Parafia Piotra Jana - Krosno

Ksiądz powiedział, jak powinna wyglądać spowiedź. Wielu osobom się to nie spodobało

3 Lutego 2023

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Ksiądz z TikToka poruszył temat spowiedzi. Duchowny z Krosna zaspokoił ciekawość obserwatorów dotyczącą wyznawania grzechów. Zaproponował rozwiązanie, które nie spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem. Ksiądz tym razem przesadził?

Ksiądz z TikToka otrzymał pytanie o spowiedź

Ksiądz z TikToka nie przestaje bi rekordów popularności. Profil ks. Sebastiana Picura śledzi ponad 600 tys. osób. Duchowny ma na koncie blisko 12 milionów polubień stworzonych filmów.

Ksiądz Sebastian Picur związany jest z krośnieńskim Sanktuarium św. Jana Pawła II. Duchowny dużą część kapłańskiej posługi i niesienia kaganka wiary wypełnienia w sieci. Ostatnio poruszył temat spowiedzi .

Internauci zapytali księdza z TikToka o jego doświadczenia w konfesjonale. Ludzie stresują się spowiedzią i obserwujący ks. Picura liczyli na ciekawe historie o zapominalskich i panikujących wiernych.

- Proszę księdza, a co jeśli ktoś nie powie wszystkich grzechów, bo na przykład się zestresował? Musi powiedzieć je w następnej spowiedzi? - brzmiało jedno z pytań. Odpowiedź księdza z TikToka nie wszystkim przypadła do gustu. Nie tego oczekiwali.

Do spowiedzi tylko z kartką?

Ksiądz z TikToka podzielił się nietypowym trikiem na to, by nie zapomnieć o wyznaniu wszystkich grzechów podczas spowiedzi. Ks. Sebastian Picu uważa, że dobrym pomysłem jest sięgnięcie po kartkę i długopis i regularne zapisywanie swoich przewinień, a później zabieranie jej ze sobą do kościoła.

- Przy najbliższej spowiedzi proszę wyznać grzechy, które się przypomną. Pomocą może być kartka z grzechami - wyjaśnia ksiądz z TikToka. Rada nie uzyskała aprobaty obserwujących popularnego w sieci duchownego z Krosna.

- Że też jeszcze przychodzą ludzie gadać o swoim życiu facetowi, który z życiem ma niewiele wspólnego - brzmi jeden z komentarzy. Inny internauta dodaje, że nie chodzi do spowiedzi właśnie ze względu na niezręczność wyznawania grzechów księdzu.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Polska

Fryzjerka otrzymała 304 tys. zł zasiłku. ZUS chciał ją pozbawić tej kwoty, ale przedsiębiorczyni wygrała w sądzie
Czytaj więcej >

Polska

Otrzymała do zapłaty podatek od nieruchomości i załamała ręce. Polacy nie mogą uwierzyć
Czytaj więcej >

Wiadomości

Przed nami dynamiczne dni w pogodzie. Najpierw burze, później eksplozja ciepła
Czytaj więcej >

Wiadomości

Bydgoszcz. Zaginęła 17-letnia Wiktoria Obrembska. Policja apeluje o pomoc w poszukiwaniach
Czytaj więcej >

Wiadomości

Zielona Góra. Dramatyczne znalezisko koło szpitala. Nie żyje 41-letni pacjent
Czytaj więcej >

Wiadomości

Już w środę wielka akcja policji w całej Polsce. Posypią się mandaty i punkty karne
Czytaj więcej >
Agata Jaroszewska

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]