Goniec.pl > Polska > Ksiądz z TikToka zabrał głos ws. opętania i egzorcyzmów. "Są dowodem na istnienie szatana, piekła, wiecznego potępienia"
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 15.02.2023 09:54

Ksiądz z TikToka zabrał głos ws. opętania i egzorcyzmów. "Są dowodem na istnienie szatana, piekła, wiecznego potępienia"

Ksiądz z TikToka zabrał głos ws. opętania i egzorcyzmów. "Są dowodem na istnienie szatana, piekła, wiecznego potępienia"
TikTok/ks.sebastianpicur, Unsplash/ Sebbi Strauch

Popularny zwłaszcza wśród młodzieży TikTok, w ostatnim czasie zalewają profile zakładane przez księży. Jedno z bardziej znanych kont prowadzi na platformie ks. Sebastian Picur, który stara się w przystępny sposób rozwiewać wątpliwości obserwatorów dot. wiary. Ostatnio przed kapłanem stanęło niełatwe zadanie odpowiedzenia na pytania na temat opętania oraz egzorcyzmów. Jesteście ciekawi, co uważa duchowny z Krosna?

Ks. Sebastian Picur rozwiewa wątpliwości internautów

Już nie tylko głoszenie podniosłych i porywających kazań, ale przede wszystkim media społecznościowe, stały się sposobem do dotarcia przez kapłanów do jak najszerszej grupy odbiorców.

Nic więc dziwnego, że wypierającego powoli Instagram TikToka opanowały konta zakładane przez duchownych, a jedno z chętniej obserwowanych należy do pochodzącego z Krosna ks. Sebastiana Picura.

Do tej pory udało mu się już zgromadzić ponad 600 tys. obserwatorów i liczba ta stale rośnie. Być może to zasługa tego, że ks. Picur nie boi się poruszać trudnych i mocno dzielących opinię publiczną tematów, takich jak rozwody, spowiedź czy też szatańskie opętanie.

Duchowny z TikToka ostrzega. "Opętania mają miejsce w XXI wieku"

Do zabrania głosu na temat wpadnięcia w ramiona diabła i procesu przeprowadzania egzorcyzmów sprowokowało księdza z TikToka pytanie jednego z użytkowników platformy dotyczące viralowego filmu, który od kilka dni krąży w sieci. Ciekawski internauta chciał bowiem dowiedzieć się, czy osoba przedstawiona na nagraniu rzeczywiście jest opętana.

- Nie wiem, czy sytuacja z filmiku jest prawdziwa. Wiem natomiast, że opętania mają miejsce w XXI wieku i są dowodem na istnienie szatana, piekła, wiecznego potępienia - wyjaśnił kapłan.

@ks.sebastianpicur Odpowiadanie użytkownikowi @asiajasia555 #ksiadz #wiara #szatan #diabeł #piekło ♬ Sad Melody - Manuel Boni

W kolejnym zamieszczonym wideo duchowny wytłumaczył w jasny sposób, jak dokładnie przebiega procedura wypędzania szatana. Potwierdził tym samym, że działania egzorcysty poprzedzone są zawsze konsultacją z psychiatrą, który wyklucza potencjalne schorzenia psychiczne.

- Jeżeli naturalne czynniki zostaną wykluczone i pojawią się zachowania ponadnaturalne można mówić o opętaniu - dodał.

Wstrząsające świadectwo kapłana

Na tym ciekawość obserwatorów z TikToka nie została jednak zaspokojona, a temat był drążony dalej. Przypadkowa osoba zainteresowała się tym, czy sam ks. Picur był kiedyś świadkiem egzorcyzmów lub miał kontakt z opętanym.

- Tak. Wtedy jeszcze bardziej uwierzyłem w istnienie szatana, piekła i w moc modlitwy różańcowej - zdradził duchowny.

@ks.sebastianpicur Odpowiadanie użytkownikowi @looney_moony_lupin #ksiadz #wiara #diabeł #szatan #piekło #potępienie #egzorcyzmy ♬ Sad Melody - Manuel Boni

W nagraniu wyjaśnił również, że na opętanie danej osoby mogą wpływać różne czynniki, które nie zależą od światopoglądu czy też wyznania. To spotkało się z kpiną internauty, który stwierdził, że księża lubią straszyć diabłem od wieków.

Ks. Picur spokojnie odpowiedział więc, że jedyną intencją przypominania przez Kościół o istnieniu szatana i piekła jest to, by przestrzegać przed nimi i chronić.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: TikTok