Goniec.pl

Zuma/Evandro Inetti / SplashNews.com/East News

Decyzja papieża wywołała burzę. Polski ksiądz nie wytrzymał, skandaliczne słowa

4 Lutego 2023

Autor tekstu:

Dawid Szczurek

Zaskakujące informacje docierają z Watykanu. Papież Franciszek postanowił, że w najbliższym czasie dojdzie do przebudowy letniej rezydencji Castel Gandolfo. Doniesienia te zostały potwierdzone przez władze Państwa Watykańskiego. Decyzja ta nie spodobała się polskiemu duchownemu, który w mocnych słowach odniósł się do działań głowy Kościoła.

Kontrowersyjne plany papieża Franciszka

Sensacyjne wieści zostały przekazane 2 lutego przez władze Państwa Watykańskiego. Papież Franciszek zdecydował się na przebudowę ogrodów i budynków, umiejscowionych nad jeziorem Albano.

Gigantyczny kompleks oferowany jest papieżom od początku XVII wieku. Składa się z dwóch pałaców, terenów parkowych, gruntów rolnych i zabudowań gospodarczych.

Papież Franciszek w porównaniu do jego poprzedników pojawiał się w Castel Gandolfo dość rzadko. W 2016 roku zlecił tam przekształcenie papieskich willi w muzeum, które cieszy się od kilku lat dużą popularnością wśród turystów. Letnia rezydencja ma przekształcić się teraz w centrum edukacji ekologicznej i rolnictwa.

Nowy projekt ma nazywać się "Borgo Laudato Si", co nawiązywać ma do encykliki ekologiczno-społecznej o takim samym tytule, upublicznionej przez papieża Franciszka w 2015 roku. Decyzja głowy Kościoła wywołała jednak duże poruszenie wśród komentujących na całym świecie.

Polski ksiądz nie szczędził słów krytyki nad pomysłem papieża

Swoim zdaniem, dotyczącym zmian wprowadzanych przez papieża Franciszka podzielił się na Twitterze ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Duchownemu ewidentnie nie spodobały się priorytety biskupa Rzymu. Kapłan uważa, że papież, zamiast skupić się na istotnych dla Kościoła kwestiach, uwagę poświęca sprawom drugorzędnym. Swój wpis kończy mocnym przekazem, sugerującym chęć zmiany głowy Kościoła.

- W sytuacji, gdy następca św. Piotra bardziej troszczy się o ekologię niż o ewangelizację i obronę życia poczętego, trzeba modlić się o to, aby nowe konklawe nastąpiło jak najszybciej - czytamy na Twitterze.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: o2.pl/twitter.com

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Koszalin. Została zamknięta w sklepie, nie mogła się wydostać. Na miejsce wezwano służby
Czytaj więcej >

Wiadomości

Siedlce. Martwy 74-latek znaleziony w łazience. Służby nie mają wątpliwości co do przyczyny zgonu
Czytaj więcej >

Życie

Od poniedziałku w Lidlu festiwal okazji. Takich cen nie widzieliśmy już dawno
Czytaj więcej >

Wiadomości

Mariusz Błaszczak wypalił u Rydzyka o Janie Pawle II. Kontrowersyjne słowa
Czytaj więcej >

Wiadomości

Najgroźniejsi przestępcy w Polsce. Policja publikuje wizerunki i prosi o pomoc
Czytaj więcej >

Wiadomości

Zacznie się już w poniedziałek. Kolejki ustawią się do Biedronki, lepiej się spieszyć
Czytaj więcej >
Dawid Szczurek

Redaktor portalu goniec.pl. Od zawsze czułem się umysłem humanistycznym, ukierunkowanym w stronę dziennikarstwa. Moją pasją od dziecka jest sport, a w szczególności piłka nożna. Z zainteresowaniem śledzę to, co dzieje się w Polsce i na świecie, dzieląc się informacjami z innymi.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]