Goniec.pl
art-metrano-nie-zyje (1)

instagram.com/h_metrano

Nie żyje aktor Art Metrano

11 Września 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Odszedł Art Metrano. Aktor zagrał w słynnej serii komediowej „Akademia Policyjna”. Komedia kryminalna była popularna na całym świecie. W telewizji mogli ją oglądać również widzowie w Polsce dzięki kanałowi należącemu do Grupy TVN. Oficer Ernie Mauser zmarł w czwartek 9 września wieku 84 lat. Informacje przekazał syn artysty.

Wiadomość o śmierci Arta Metrano opublikował między innymi portal Deadline. Redakcja serwisu poinformowała, że aktor zmarł w swoim domu na Florydzie. Jak przekazano, 84-letni artysta odszedł z przyczyn naturalnych. Smutne doniesienia w mediach społecznościowych potwierdził jego syn Harry Metrano.

Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński podczas miesięcznicy smoleńskiej poprosił policjantów o interwencję

CZYTAJ DALEJ

Art Metrano kojarzony był przede wszystkim z komediową serią „Akademia Policyjna”, która miała wielu fanów także w Polsce. Aktor zagrał w dwóch częściach – „Akademia Policyjna 2: Pierwsze zadanie” oraz „Akademia Policyjna 3: Powrót do szkoły”. Niedługo później jego kariera została przerwana z powodów zdrowotnych.

– Wczoraj straciłem mojego najlepszego przyjaciela, mojego mentora, mojego tatę – napisał na Instagramie Harry Metrano i udostępnił serię pamiątkowych zdjęć z ojcem.

Nie żyje Art Metrano

Każdy, kto szukał rozrywki po niedzielnym obiedzie, włączał stację TVN7, gdzie mógł trafić na kultową już „Akademię Policyjną” z Artem Metrano. Co ciekawe, komediowa seria nadal jest emitowana przez kanał należący do Grupy TVN. To właśnie rola w trzeciej części tej produkcji przyniósł amerykańskiemu aktorowi największą sławę.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Niestety na przełomie lat 80. i 90. Art Metrano odniósł poważną kontuzję. Po wypadku, któremu uległ w 1989 roku we własnym domu, jego kariera aktorska znacznie zwolniła. Było to zaledwie trzy lata po premierze „Akademii Policyjnej 3: Powrót do szkoły”.

Później aktor jeszcze kilka razy pojawił się na planie filmowym. Ostatecznie zakończył karierę w 2001 roku. Wówczas po raz ostatni zagrał w kinowej produkcji – „Dobre rady”. Przez większość czasu grał role epizodyczne.

– Był i zawsze będzie najtwardszym człowiekiem, jakiego znam. Nigdy nie spotkałem kogoś, kto pokonałby więcej przeciwności losu niż on – podkreślił jego syn.

– Kiedy ktoś wymyślił cytat: „Legendy nigdy nie umierają”, jestem pewien, że mówił o tobie tato. Kocham Cię i bardzo za Tobą tęsknię! Pewnego dnia znów cię zobaczę. Spoczywaj w raju. Jesteś teraz moim aniołem stróżem – dodał.

Art Metrano – nie tylko „Akademia Policyjna”

Szczyt kariery przypadł Artowi Metrano na przełomie lat 60. i 70. – jeszcze przed pojawieniem się drugiej części „Akademii Policyjnej”. Aktor zagrał w takich filmach jak „Czyż nie dobija się koni?” (1969 rok), „Zabić swojego pana” (1972 rok), „Amerykański chłopak” (1973) czy też „Do utraty tchu” (1983 rok).

Art Metrano przyszedł na świat 22 września 1936 roku. Urodził się i wychował w Nowym Jorku.

Tylko 1% największych bystrzaków zdobędzie 6/6. Zagadki, na których polegli nawet najlepsi

Pytanie 1 z 6

Ile osób żyje obecnie na całym świecie?

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: naTemat.pl

Mateusz SidorekAutor

Interesuję się literaturą, kinem europejskim oraz arthouse’owym i kulturą francuską w każdym wydaniu. Tworzyłem treści m.in. dla i-D Poland, Noizz, K MAG oraz Hiro.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

TVP przegrała w sądzie w sprawie "goebbelsowskich mediów"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Polski Ład przepychany na siłę. Kuriozalne obrady sejmowych komisji

Czytaj więcej >

Wiadomości

Stało się, pan Jacek wygrał wczoraj milion w "Milionerach". Oto finałowe pytanie

Czytaj więcej >
mężczyzna

Wiadomości

Polacy masowo otrzymują skierowania na kwarantannę. GIS ostrzega przed oszustami

Czytaj więcej >
Zdjęcia

Wiadomości

Straż Graniczna pokazała zdjęcia z telefonów imigrantów spod białoruskiej granicy

Czytaj więcej >
nie żyje

Wiadomości

Nie żyje Matthew Strachan, autor muzyki do "Milionerów"

Czytaj więcej >