Goniec.pl
matylda-damiecka-wzruszajacy-rysunek

East News TRICOLORS

Matylda Damięcka upamiętniła zmarłego Wiesława Gołasa. Fani ślą wyrazy współczucia

10 Września 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Matylda Damięcka swoją pracą ponownie doprowadziła wielu internautów do wzruszeń. Na dobrze znanym już w mediach społecznościowych profilu aktorki teatralnej pojawił się wizerunek zmarłego niedawno Wiesława Gołasa. Gwiazda filmu „Poszukiwany, poszukiwana” odeszła w czwartek 9 września w wieku 90 lat. Tego samego dnia Damięcka pożegnała kolejnego artystę.

Fani Matyldy Damięckiej dobrze wiedzą, że jej twórczość można podziwiać nie tylko w teatrze. Aktora, która prywatnie jest siostrą Mateusza Damięckiego, prowadzi profil na Instagramie o nazwie thegirlwhofellonearth. Tam internauci mogą oglądać minimalistyczne prace, będące komentarzem bieżących spraw polityczno-społecznych.

policja-nie-zyje

Świdnica: Prokurator spacerował bez ubrań ulicami miasta. Interweniowała policja

CZYTAJ DALEJ

Wiele prac Matyldy Damięckiej dotyczy śmierci legend. Aktorka publikuje autorskie klepsydry, żegnając i oddając hołd artystom oraz działaczom. Nie mogła zapomnieć o Wiesławie Gołasie, który w wieku 90 lat zmarł w czwartek 9 września. Na jej profilu ukazał się rysunek przedstawiający gwiazdę filmu „Poszukiwany, poszukiwana” ze słynnym uśmiechem, dodając: „wyjątkowo zabolało”.

Wiesław Gołas pożegnany przez Matyldę Damięcką i fanów

Wiadomość o śmierci Wiesława Gołasa, która wczoraj pojawiła się w mediach, uderzyła nie tylko w Matyldę Damięcką. Warto przypomnieć, że urodzony w 1930 roku aktor zmagał się z poważnymi problemami zdrowotnymi. W październiku ubiegłego roku doznał udaru i od tego czasu pozostawał pod opieką żony.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Po udarze artysta znany z takich produkcji jak „Alternatywy 4”, „Rękopis znaleziony w Saragossie”, „Lalka”, „Czterej pancerni i pies” czy „Poszukiwany, poszukiwana” miał trudności z mową. W lutym 2021 roku żona Wiesława Gołasa wyraziła nadzieję na łamach „Super Expressu”, że „wszystko będzie dobrze”.

W następnym miesiącu legenda polskiego kina świętowałaby swoje 91. urodziny. Niestety jego stan znacznie się pogorszył. Artysta zdążył odegrać około 120 ról filmowych, telewizyjnych oraz teatralnych. Niezwykle złożone było także jego życie prywatne. Wiesław Gołas wstąpił do Szarych Szeregów i był więźniem Gestapo.

Matylda Damięcka pożegnała również Barta Sosnowskiego

Tego samego dnia Matylda Damięcka opublikowała na swoim Instagramie wizerunek Barta Sosnowskiego. Znany i ceniony przede wszystkim w środowisku muzycznym bluesman niespodziewanie zmarł w wieku 38 lat. Nie przekazano informacji dotyczących okoliczności śmierci artysty.

Autorka dopisała: „za wcześnie, stary, za wcześnie”. Trudno się z tym nie zgodzić. Znajomi oraz osoby, które znają twórczość Barta Sosnowskiego były zszokowane tym, że muzyk zmarł w tak młodym wieku. W większość bliskich nadal nie może zrozumieć, jak do tego doszło.

– Wczoraj odszedł od nas Bart Sosnowski. Pirat wypłynął w najdłuższy rejs... Dla nas zawsze będzie niedaleko stąd. Oli serce pękło na milion kawałków… – napisała żona zmarłego artysty.

– Nie przyjmuję tego do wiadomości. Braciszku, gdzie jesteś? – poinformował dziennikarz muzyczny Piotr Stelmach.

Bart Sosnowski był utalentowanym muzykiem, który doczekał się nominacji do Fryderyków 2020. Występował też na licznych festiwalach: Suwałki Blues Festiwal, Polish Blues Challenge, Blues Maraton czy też Męskie Granie. Związany był także z radiową Trójką.

Tylko 1% największych bystrzaków zdobędzie 6/6. Zagadki, na których polegli nawet najlepsi

Pytanie 1 z 6

Ile osób żyje obecnie na całym świecie?

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Instagram; Onet.pl

Mateusz Sidorek

Interesuję się literaturą, kinem europejskim oraz arthouse’owym i kulturą francuską w każdym wydaniu. Tworzyłem treści m.in. dla i-D Poland, Noizz, K MAG oraz Hiro.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Radosław Majdan

Gwiazdy

Mama Radosława Majdana wygląda bardzo młodo. Małgorzata Rozenek udostępniła zdjęcia

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Gwiazda "M jak miłość" urodziła w wieku 60 lat. Wiemy, jak potoczyły się losy jej bliźniaków

Czytaj więcej >
Agnieszka Chylińska

Gwiazdy

Agnieszka Chylińska przerwała występ uczestnika "Mam talent". Nie podobał jej się jego głos

Czytaj więcej >
Ewa Błaszczyk

Gwiazdy

Ewa Błaszczyk buduje klinikę "Budzik" dla dorosłych. Napotkała problemy finansowe

Czytaj więcej >
Polsat/ WBF

Gwiazdy

Iza Małysz tańczy lepiej, gdy jej mąż siedzi na widowni. Adam Małysz przynosi jej szczęście?

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Artur Barciś zdementował plotki. Poszło o nadgorliwy katolicyzm

Czytaj więcej >