Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Sekretarz PiS rozwiał wszelkie wątpliwości. Zdradził, co się dzieje ze zdrowiem Jarosława Kaczyńskiego
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 27.03.2023 13:33

Sekretarz PiS rozwiał wszelkie wątpliwości. Zdradził, co się dzieje ze zdrowiem Jarosława Kaczyńskiego

Jarosław Kaczyński
Wojciech Olkusnik/East News

Po tym jak Jarosław Kaczyński usunął się w cień, by zadbać o swoje zdrowie, wyborcy Zjednoczonej Prawicy nie mogą doczekać się jego powrotu do objazdu po Polsce. Niepokojące medialne doniesienia co prawda nie dają wielkiej szansy, by wydarzyło się to wkrótce, jednak z najnowszej wypowiedzi sekretarza PiS wynika zupełnie coś innego. Krzysztof Sobolewski jest pewien, że jego szef wkrótce wróci do swoich przedwyborczych powinności. Kiedy? Padł nawet jasny termin.

Jarosław Kaczyński usunął się w cień

Jarosław Kaczyński zniknął niespodziewanie z życia publicznego, wprawiając tym samym w zakłopotanie i dezorientację wyborców Prawa i Sprawiedliwości. Podczas gdy prezes partii rządzącej zaszywa się w domowym zaciszu, jego konkurenci objeżdżają Polskę i przekonują do siebie niezdecydowany jeszcze elektorat.

Jak dobrze wiadomo, były wicepremier ds. bezpieczeństwa przed świętami Bożego Narodzenia trafił do szpitala, gdzie przeszedł operację kolana. W trakcie rekonwalescencji mógł jednak liczyć na opiekę bratanicy Marty, a także tajemniczej pani rehabilitantki, która pomagała mu odzyskać sprawność.

I choć do spotkań z Polakami oddelegował na ten czas m.in. premiera Mateusza Morawieckiego, Jacka Sasina czy też Beatę Szydło, wszyscy i tak zaczęli poważnie zastanawiać się, co dzieje się z prezesem. Teraz w końcu rąbka tajemnicy uchylił sekretarz PiS Krzysztof Sobolewski, który przekazał dobre dla sympatyków partii wieści.

Teściowa za wszelką cenę chciała zniszczyć jej ślub. Niemożliwe, co zaproponowała

Prezes PiS wraca na kampanijny szlak

- Prezes Prawa i Sprawiedliwości wróci na kampanijną trasę zaraz po świętach - zdradził sekretarz PiS, który gościł w programie “Sedno Sprawy” w Radiu Plus.

Oprócz tego, polityk pytany był o to, czy prawdą są niepokojące doniesienia o stanie zdrowia Jarosława Kaczyńskiego, zgodnie z którymi bardzo ciężko przeszedł on sepsę. - To nieprawda - odparł Sobolewski, podkreślając, że podobne rewelacje “są funta kłaków warte”.

Nie będzie waloryzacji 500 plus?

Jeden z najbliższych współpracowników lidera Zjednoczonej Prawicy nie omieszkał także wbić szpilki opozycji, kpiąc z tego, że ta nie potrafi dogadać się w sprawie jednej listy.

Jak zapewnił, jego ugrupowanie wychodzi z założenia, że skoro w poprzednich latach z powodzeniem udało się zaprezentować Polakom dobre rozwiązania, to PiS i jego koalicjanci chcą to dalej kontynuować. Ponadto, wyraził przekonanie, iż Zjednoczona Prawica zmierza po raz kolejny po samodzielne rządy.

Ostatnią z poruszonych kwestii była waloryzacja 500 plus, która nieco zbiła Sobolewskiego z tropu. Ten mocno kluczył, mówiąc, że teraz konieczne jest przede wszystkim napisanie programu i przedstawienie go jeszcze w pierwszym półroczu br. 

Wygląda więc na to, że mimo rekordowej inflacji, partia rządząca nie myśli o podwyższeniu swojego sztandarowego świadczenia. Co na to Polacy? Przekonamy się na jesieni.

Źródło: Radio Plus