Goniec.pl > Polityka > Jarosław Kaczyński wyszedł ze szpitala. Konieczna była interwencja ochrony
Jakub Franek
Jakub Franek 05.01.2023 18:52

Jarosław Kaczyński wyszedł ze szpitala. Konieczna była interwencja ochrony

sloncenarodu
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Prezes PiS Jarosław Kaczyński po ponad dwóch tygodniach hospitalizacji, opuścił szpital przy ul. Saszerów w Warszawie. Przed szpitalem czekali na niego ochroniarze, którzy wzięli od niego pakunki i odwieźli do domu. Polityk ma powrócić do podróży po Polsce na przełomie stycznia i lutego.

Jarosław Kaczyński chroniony jak prezydent KRLD

Jarosław Kaczyński trafił do szpitala w środę 21 grudnia 2022 roku. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez prasę, stary polityk przeszedł operację wstawienia endoprotezy kolana. Pobyt w placówce medycznej przebiegał dłużej, niż się spodziewano. Zgodnie z nieoficjalnymi informacjami, tę operację przeszedł o wiele gorzej niż poprzednią.

Podczas całego pobytu ochrona nie odstąpiła budynku szpitala na krok. Pilnowali okolicy, czasem donosząc przedmioty osobiste polityka. "Szeregowy poseł" Jarosław Kaczyński miał obstawę godną prezydenta USA albo KRLD. Z gości dopuszczał jedynie bliską rodzinę i nielicznych polityków swojego środowiska. Wiadomo, że święta spędził z bratanicą.

Jarosław Kaczyński wychodzi ze szpitala

Polityk opuścił budynek szpitalny 5 stycznia około godziny 12.30. Wyszedł o kulach, ale jak przystało na najważniejszego polityka w państwie, który jednak nie został wybrany w tej kadencji na żaden istotny urząd, został powitany przez ochroniarzy. Rośli mężczyźni pakowali do samochodu jego rzeczy osobiste i liczne paczki z prezentami. Złośliwi mogliby powiedzieć, że prezes PiS otrzymał więcej podarków niż niejedno rozpuszczone dziecko.

Zgodnie z zapowiedziami, Jarosław Kaczyński ma wrócić do objazdu okręgów wyborczych na przełomie stycznia i lutego. Jednocześnie jego powrót przypada na bardzo napiętą sytuację w koalicji rządzącej. W nadchodzących dniach zobaczymy, czy ledwo co wypisany ze szpital polityk podoła realnemu zagrożeniu marginalizacji politycznej jego środowiska.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

źródło: se.pl/tvn24.pl