Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Poszli na cmentarz i zamarli. Natychmiast zadzwonili na policję
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 17.05.2024 10:37

Poszli na cmentarz i zamarli. Natychmiast zadzwonili na policję

cmentarz, policja
Fot. materiały własne

Skandaliczne wydarzenie na cmentarzu w Legnicy. Rodziny, odwiedzając groby swoich bliskich, zauważyły, że z płyt nagrobnych poznikały krzyże. Zniszczonych zostało około 100 nagrobków. Sprawą natychmiast zajęła się policja. Bardzo szybko ustalono, kto stoi dewastacją. Śledczy dobrze znali całą grupę.

Groby na cmentarzu w Legnicy zostały znaczone

W Legnicy (woj. śląskie) doszło do skandalicznego zdarzenia. Na jednym z cmentarzy ujawniono dewastacje około 100 nagrobków. Bliscy pochowanych na nekropolii osób zauważyli zniknięcie dokładnie jednego i tego samego elementu: mosiężnych krzyży.

Policja została poinformowana o całym zajściu w sobotę (11.05). Sprawą kradzieży z nagrobków na terenie Cmentarza Komunalnego w Legnicy zajęli się śledczy. Bardzo szybko dotarli do 21-latka, 40-letniej kobiety oraz dwóch mężczyzn w wieku 39 lat. Policjanci dobrze znali ich twarze.

Nagle weszli na stoły. Nagranie z polskiego liceum hitem sieci

Oderwali krzyże z grobów

Po ustaleniu podejrzanych o dokonanie kradzieży na cmentarzu nastąpiło przeszukanie ich mieszań. Policjanci bez trudu znaleźli torbę z krzyżami oderwanymi z grobów. Mosiężne elementy były już częściowo zniszczone.

ZOBACZ: Niepozorny przedmiot z PRL wart jest fortunę. Kluczowy jeden szczegół

Ponadto skrupulatne działania policjantów doprowadziły do jednego ze skupu złomów, gdzie znajdowała się reszta pociętych elementów o wadze 34 kg. skradzionych z nagrobków - dodała mł. asp. Anna Tersa z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

Wcześniej pracowali na cmentarzu

Straty po zniszczeniu około 100 nagrobków wyceniane są na ponad 10 tysięcy złotych. Okoliczności całego zdarzenia wyjaśniane są przez śledczych. Zatrzymanym grozi spędzenie w więzieniu nawet 2 lat w związku z zarzutami znieważenia miejsca pochówku oraz kradzieży.

ZOBACZ: Masz w domu stary dowód osobisty? Możesz dostać większą emeryturę

Co ciekawe, cmentarni złodzieje niedługo wcześniej pracowali na terenie nekropolii. Jak poinformowali policjanci, wszyscy zatrzymaniu wykonywali tam prace społeczne w ramach kary ograniczenia wolności.

Zrzut ekranu 2024-05-17 o 10.17.24.jpg
W skupie złomu odzyskano olejne krzyże z grobów. Fot. Policja Legnica

ZOBACZ WIDEO: To MUSI zrobić Polska. "Kompletna destabilizacja" Dr Bartosiak ostro o przyszłości świata ‼️