Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Policja zatrzymała 70-latka. Niebywałe, czego dopuścił się na cmentarzu
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 10.05.2024 18:20

Policja zatrzymała 70-latka. Niebywałe, czego dopuścił się na cmentarzu

cmentarz
fot. Iberion

Funkcjonariusze policji z Gostynia zatrzymali 70-letniego mieszkańca powiatu śremskiego, który zniszczył pomnik na jednym z miejscowych cmentarzy, doprowadzając do strat w wysokości 5 tys. zł. W toku czynności okazało się, że to niejedyne skandaliczne przewinienie, jakiego dopuścił się mężczyzna. 

Policja zatrzymała 70-latka, który dopuścił się haniebnego czynu na cmentarzu

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu poinformowali o zatrzymaniu starszego mężczyzny, który dopuścił się haniebnego czynu na cmentarzu w Kunowie.

Mężczyzna, umyślnie kopiąc pomnik, uszkodził dwie pionowe płyty oraz lampkę wieczną na stałe przytwierdzoną do pomnika - relacjonuje gostyńska policja.

Jak informuje policja, łączne straty oszacowano na kwotę 5 tys. złotych. To jednak nie wszystko, co 70-latek ma na sumieniu.

Odkryli ludzkie szczątki w ognisku za domem. Policja: To ciała dzieci

70-latek od miesięcy okradał groby

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu natychmiast ustalili, kto stoi za popełnionymi zniszczeniami na cmentarzu. Mundurowi zatrzymali w tej sprawie 70-letniego mieszkańca powiatu śremskiego.

ZOBACZ: Widziałeś tę kobietę? Natychmiast zadzwoń na policję

Jak się okazało, mężczyzna od marca do maja br. okradał nieustaloną na ten moment liczbę grobów z elektrycznych wkładów. 

1.png
fot. KPP Gostyń

70-latek zatrzymany. Grozi mu do 2 lat więzienia

Jak poinformowała w komunikacie Komenda Powiatowa Policji w Gostyniu, zatrzymany 70-letni mężczyzna usłyszał zarzut znieważenia spoczynku zmarłego poprzez kopanie i uszkodzenie pomnika, a także ograbienia miejsca spoczynku nieustalonej ilości osób.

ZOBACZ: Pilny alert trafia do kolejnych osób. RCB ostrzega, sytuacja jest poważna

Mężczyźnie grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat dwóch - informuje policja.