Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Kradzież

Kradzież

kradzież

Biedronka policja kajdanki
23.03.2024 09:06 Na pomidory nakleił etykietę jabłek. Sklep opuścił w kajdankach

Nawet pięć lat więzienia. Tyle właśnie może grozić mężczyźnie, który w jednej z warszawskich Biedronek oszukał kasę samoobsługową. 45-latek chciał zaoszczędzić 36 złotych, więc na pomidory nakleił etykietę z tańszych jabłek. Jego fortel szybko wykryła jednak pracownica sklepu, która wezwała służby, a te wyprowadziły klienta w kajdankach.

mężczyzna urna
17.03.2024 20:02 Ukradł urnę z cmentarza. W tramwaju wysypały się z niej prochy

Niecodzienny incydent w Poznaniu. Mężczyzna wykopał urnę z prochami, potem wybrał się z nią w podróż tramwajem. W pewnym momencie zasnął, a znajdujące się wewnątrz prochy wysypały się. Na miejscu interweniowała policja. Jak się okazało, w urnie znajdowały się prochy jego bliskiej osoby.

ulica
14.03.2024 20:46 Myśleli, że nikt ich nie widzi. Górale rozkładają ręce

To prawdziwa plaga w Zakopanem. W kluczowej turystycznie miejscowości drastycznie wzrosła liczba kradzieży. W ciągu jednego dnia, 13 marca, policjanci ukarali mandatami cztery osoby, które zostały przyłapane na próbie przywłaszczenia produktów z okolicznych sklepów. Złodzieje zostali zatrzymani, czekają ich poważne konsekwencje, głównie finansowe. 

biedronka
13.03.2024 19:31 Biedronka kontroluje klientów. Kasa sama wezwie pracownika

Niewielu zdaje sobie sprawę z tego, że kasy samoobsługowe w Biedronce posiadają szereg specjalnych zabezpieczeń. System w nich zawarty ma zapobiegać kradzieżom. Jeśli niewinny klient wykona jedną z wymienionych niżej czynności, kasjer zostanie niezwłocznie wezwany. Kasa rozpoznaje np. nieprzezroczystą reklamówkę foliową.

mężczyzna
10.03.2024 18:11 Rozpoznajesz mężczyznę na zdjęciach? Policja prosi o pomoc

W jednym ze sklepów na terenie Gliwic doszło do kradzieży. Sprawca ukradł kosmetyki, po czym oddalił się z miejsca zdarzenia niezauważony. Do teraz nie udało się ustalić jego tożsamości. Policja prosi o pomoc wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyznę na zdjęciu.

sklep
08.03.2024 18:49 "Czy widzieliście Państwo kiedyś głupszego złodzieja?". Nagranie podbija sieć

Nagranie ze sklepu spożywczego w Pabianicach obiegło niemal całą Polskę. Kamery zarejestrowały nieudolnego złodzieja, który korzystając z chwilowej nieuwagi personelu sklepowego, chwyta za alkohol i ucieka. Pech chciał, że przed samymi drzwiami zalicza spektakularną wywrotkę. - Wychyliłem się i doznałem szoku — komentuje w rozmowie z o2.pl pan Paweł, pracownik delikatesów w Pabianicach.

drzwi
03.03.2024 11:58 Zauważyłeś to w drzwiach? Lepiej dzwoń na policję

W Polsce od kilku miesięcy niepokojąco wzrosła liczba kradzieży i włamań. Złodzieje w bardzo perfidny sposób wykorzystują naszą nieuwagę, często wcześniej dokładnie obserwując potencjalną ofiarę. Patenty oszustów są niezliczone, ale mają zazwyczaj jeden główny cel - sprawdzić, czy ktoś jest w domu. Na co warto zwrócić uwagę i co może nas zaniepokoić?

monitoring
16.02.2024 12:22 Bezczelne zachowanie kobiety w sklepie. Wystarczyła chwila nieuwagi

Policja zatrzymała 36-letnią mieszkankę Jawora, która w bezczelny sposób okradła 29-letniego mężczyznę. Jak się okazało, kobieta dobrze znana jest lokalnym funkcjonariuszom. Wpadła, bo całą sytuację zarejestrowały kamery sklepowego monitoringu. Policja opublikowała nagranie ku przestrodze, pokazując tym samym po raz kolejny jak bezwzględnie działają złodzieje. 

mężczyzna czapka okulary
07.02.2024 15:43 Rozpoznajesz mężczyznę ze zdjęcia? Poszukuje go policja

Poznańscy policjanci poszukują mężczyzny, który w sylwestrową noc okradł pracowników hotelu. Funkcjonariusze udostępnili wizerunek podejrzanego. Proszą o informacje wszystkie osoby, które rozpoznają złodzieja, bądź mają jakiekolwiek informacje na temat tego zdarzenia.

nagranie z monitoringu
03.02.2024 16:02 Bitwa o czekoladę w Biedronce. Nagranie obiega media

Policja opublikowała nagranie z mężczyzną, który dopuścił się bulwersującej kradzieży w jednym z jeleniogórskich marketów Biedronka. Agresywny 30-latek trafił już w ręce służb. Nagranie, które obiega sieć lotem błyskawicy, ujawniło jednak, co stało się obiektem zainteresowania podejrzanego. Internauci nie kryją zdumienia.

lidl
21.01.2024 22:04 Opowiedziała, dlaczego nie chodzi do Lidla. W komentarzach rozpętała się burza

Poszła na standardowe zakupy do Lidla, a prawie skończyła je wizytą na komisariacie. Choć trudno w to uwierzyć, pewna tiktokerka doświadczyła w popularnym dyskoncie absurdalnej sytuacji, która do dziś spędza jej sen z powiek. Wszystko przez to, że kobieta zamiast do zwykłej kasy, podeszła do tej samoobsługowej. Teraz, gdy zna już dalszy ciąg tej historii, zakupy robi gdzie indziej. Jak sama przyznaje, nie byłaby w stanie znieść ogarniającego ją poczucia wstydu.

kajdanki dłoń policja
21.01.2024 14:17 Diabeł kazał mu zapłacić cudzą kartą. Zaskakujące tłumaczenie złodzieja

Do dramatycznej potyczki dobra ze złem miało dojść w głowie mężczyzny, który przywłaszczył sobie cudzą kartę płatniczą. 69-latek tłumaczył policji, że posłuchał nawoływań samego diabła, dlatego zapłacił nie swoją kartą. „Siły nieczyste” okradły 56-letnią mieszkankę Kielc z 50 złotych.

emerytka
20.01.2024 12:16 [TYLKO U NAS]: Chciała ratować córkę przed więzieniem. W jednej chwili straciła dorobek życia

Pani Ewa ma 85 lat i nigdy w życiu nie podejrzewała, że znajdzie się w tak beznadziejnej sytuacji. Pod koniec grudnia do kobiety zadzwoniła oszustka, która podała się za wnuczkę i wyłudziła od seniorki dorobek całego życia. W tym samym czasie emerytka mierzyła się z powolną utratą męża, który gasł na jej oczach, dlatego nie wahała się, gdy powiedziano jej, że ich córka może trafić do więzienia. Teraz łodzianka żyje nadzieją, iż policja złapie sprawców oszustwa i ostrzega, by nigdy nie tracić czujności. Zapraszamy na reportaż Gońca.

cmentarz groby znicze
16.01.2024 22:59 Zamontował kamerę na grobie. Niewiarygodne, co udało mi się nagrać

Kamera na cmentarzu pozwoliła na ujawnienie prawdy. Pan Andrzej był oburzony tym, co dzieje się na grobie jego teścia. Wyjechał na Islandię do pracy, ale nadal udało mu się przyłapać nieznanego mężczyznę na gorącym uczynku. Straty liczone są w setkach złotych.

paragon policja
06.12.2023 15:09 Nie wydawała klientom paragonów, w miesiąc ukradła 14 tys. zł. Kasjerce grozi 8 lat więzienia

Kasjerka ze Słupska może spędzić za kratkami nawet 8 lat więzienia po tym, jak trafiła w ręce organów ścigania. Kobieta miała zbierać paragony swoich klientów, a następnie dokonywać na ich podstawie nielegalnych zwrotów. W ten sposób, zdaniem policji, w ciągu miesiąca wzbogaciła się o co najmniej 14 tys. złotych. Co istotne, nie ona jedna wpadła w ostatnim czasie na tak przebiegły pomysł.

policja Maksymilian Faściszewski
02.12.2023 08:04 Wrocław. Wielka obława za 44-latkiem. Postrzelił dwóch policjantów i uciekł, jest alert RCB

Niepokojące doniesienia z Wrocławia. Na terenie miasta trwa szeroko zakrojona obława na mężczyznę, który postrzelił w głowę dwóch funkcjonariuszy policji. Mundurowi w stanie krytycznym zostali przetransportowani do szpitala. Do mieszkańców całego powiatu wrocławskiego rozesłano alert Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

zatrzymanie policjanci
25.11.2023 13:06 Potężna akcja policji. Jest wielu zatrzymanych, najmłodszy ma zaledwie 17 lat. Usłyszeli ponad 118 zarzutów

Policjanci zatrzymali 16 osób, którym postawiono łącznie 118 zarzutów. Nad rozbiciem szajki pracowano niemal od roku. Najmłodsza zatrzymana osoba ma zaledwie 17 lat. Dlaczego przeprowadzono zmasowaną akcję policji?

dowód osobisty
16.11.2023 11:00 Rewolucja w numerach PESEL. Jedna rzecz uchroni przed kradzieżą danych

Ważna zmiana dla wszystkich posiadaczy numeru PESEL. Od piątku 17 listopada będzie można zastrzec go w celu uniknięcia kradzieży danych osobowych. Dzięki temu wyprzedzimy ruch złodziei pragnących np. wziąć za nas kredyt. Co więc należy zrobić?

sklep zakupy policja
13.11.2023 18:05 Policja coraz częściej pojawia się w sklepach. Polacy kradną na potęgę, ekspert tłumaczy

Polacy kradną w sklepach coraz częściej, policyjne statystyki nie kłamią. Eksperci jasno wskazują, że powód nagłego wzrostu przestępczości wśród zwykłych obywateli jest jeden. - Ludziom puszczają hamulce - powiedział dr Andrzej Maria Faliński.

poszukiwany za kradzież
11.11.2023 20:35 Policja udostępnia wizerunek i prosi o pomoc. Mężczyzna miał dopuścić się haniebnej rzeczy

Policja z województwa świętokrzyskiego poszukuje mężczyzny podejrzanego o udział w kradzieży metodą na tzw. policjanta. Do przestępstwa miało dojść pod koniec października br. w Kielcach. Za zgodą prokuratora, funkcjonariusze opublikowali w sieci zdjęcia potencjalnego złodzieja. Wszyscy posiadający jakiekolwiek informacje na jego temat, proszeni są o kontakt ze śledczymi.

38-latka zatrzymana ws. kradzieży
02.11.2023 11:55 Skandal pod cmentarzem. Interweniowała policja, kobiecie grozi 5 lat więzienia

Skandal na cmentarzu we Wszystkich Świętych. Grupa sprzedających pod bramą warszawskich Powązek znicze harcerzy musiała zawiadomić policję o haniebnej próbie kradzieży 1500 złotych. Przestępstwa miała dopuścić się 38-latka, która, na szczęście, została zatrzymana. Niewiarygodne, na jak przebiegły pomysł wpadła kobieta.

policja głosowanie
16.10.2023 16:24 Niebywałe sceny tuż po zamknięciu lokalu wyborczego. Otworzyła kopertę i zaniemówiła

Wybory parlamentarne już za nami, ale temat wciąż jest żywy, przede wszystkim dlatego, że nie znamy jeszcze ostatecznych wyników. Z całego kraju spływają także doniesienia na temat przebiegu głosowania, które nie wszędzie odbyło się bez zakłóceń. Ogromny skandal wydarzył się m.in. w Łęcznej na Lubelszczyźnie. Tam w lokalu musiała nawet pojawić się policja. Co się stało?

sklep nagranie
05.10.2023 15:33 Oburzające zachowanie kobiety w sklepie. Wszystko nagrały kamery

Policja poinformowała o oburzającym zachowaniu 34-letniej kobiety. Chore dziecko straciło przez nią pieniądze, które przeznaczone miały być na leczenie. Jej niecny występek uchwyciła kamera monitoringu.

policja
14.09.2023 16:05 Poszła do kościoła i straciła oszczędności życia. Dramat 66-latki w Toruniu

Policjanci z Torunia w czasie wolnym od służby zatrzymali 29-latka, który okradł 66-letnią kobietę. Mężczyzna zabrał torebkę seniorki, w której miała sporo gotówki, nie tylko w polskiej walucie. Niebywałe jest jednak to, gdzie doszło do tej kradzieży. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Jak się okazuje, są okoliczności, dzięki którym jego kara może być znacznie wyższa.

nagranie
12.09.2023 20:48 Trudno uwierzyć, co zrobiła emerytka w sklepie. Nagranie w sieci, potrzebna jest pomoc

Każdego roku w Polsce dochodzi do bardzo dużej liczby kradzież kieszonkowych. Ofiarami bardzo często padają osoby starsze, bardziej podatne na działania kieszonkowców. Jak się jednak okazuje, bywają zaskakujące wyjątki. Zupełnie inaczej było przypadku pana Grzegorza, który został okradziony przez… staruszkę w sklepie. Mężczyzna pokazał nagranie z całego zajścia w swoich mediach społecznościowych. Niebywałe jak przebiegle zachowała się seniorka.

złodziej z Wolsztyna
10.08.2023 13:39 Nocna interwencja policji na cmentarzu. Zatrzymano 29-latka

Policjanci z Wolsztyna (woj. wielkopolskie) musieli być w niemałym szoku, gdy w samym środku nocy zostali wezwani do interwencji na starym radzieckim cmentarzu. Jak się okazało, po nekropolii buszował dobrze znany im 29-latek, mający niejedno na sumieniu. Niestety, mężczyźnie udało się zbiec, a intensywne poszukiwania rzezimieszka nie przynosiły efektu. Do czasu, w którym patrol policji spotkał go na ulicach miasta. Oburzające, czego miał się dopuścić.

Tadeusz Rydzyk, Szymool
26.07.2023 16:12 Poszedł do kościoła o. Rydzyka i chciał zabrać "pamiątkę". Wszystkim pochwalił się w sieci

Bez względu na to, czy jest się wierzącym czy też nie, takie zachowanie zasługuje tylko na potępienie. Znany streamer Szymool postanowił podkręcić swoją oglądalność w dość kontrowersyjny sposób, udając się do toruńskiego sanktuarium wzniesionego dzięki o. Tadeuszowi Rydzykowi. Nie byłoby w tym nic bulwersującego, gdyby nie fakt, że dopuścił się tam naprawdę haniebnych rzeczy. Na dodatek, później wszystkiego się wyparł. Problem w tym, że wszystko widziały setki internautów.

Biedronka
26.07.2023 11:11 Zeskanowała artykuł, a obsługa i tak wezwała policję. Kuriozalna sytuacja w Biedronce

Potworne zamieszanie w jednym ze sklepów sieci Biedronka, a w jego centrum świeżo upieczona matka. Kobieta zeskanowała na kasie samoobsługowej artykuł, a następnie i tak została oskarżona o kradzież. Wszystko przez błąd maszyny, czego zrozumieć nie chciała obsługa dyskontu. Jego kierowniczka zdecydowała się wezwać policję.