Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Więzienie

Więzienie

Więzienie

kościół ksiądz
01.07.2024 15:43 List księdza Olszewskiego niesie się po całej Polsce, porażająca treść. Jest reakcja służb

Ks. Michał Olszewski, zatrzymany w związku z aferą wokół Funduszu Sprawiedliwości, skarży się na uwłaczające warunki w areszcie. Duchowny w liście stwierdził, że był poniżany i odmawiano mu dostępu do wody. Na zarzuty odpowiedziała już Służba Więzienna, Ministerstwo Sprawiedliwości, a także premier Donald Tusk.

ksiądz
09.05.2024 16:02 Ksiądz trafił do więzienia. Obrońca ujawnił, jak traktują go za kratami

Ksiądz Michał O., prezes Fundacji Profeto został w marcu zatrzymany przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego w sprawie nadużyć w ramach Funduszu Sprawiedliwości. Obecnie duchowny przebywa w areszcie tymczasowym. Jego mecenas Krzysztof Wąsowski zdradza, jak ksiądz Michał O. jest traktowany w więzieniu.

matka Madzi
05.05.2024 12:45 Matka Madzi z Sosnowca wyjdzie wcześniej z więzienia? Mocne słowa adwokata

Sprawą malutkiej Madzi z Sosnowca żyła cała Polska. Jej matka, Katarzyna W., została skazana na 25 lat pozbawienia wolności. Sąd jednak zastrzegł w wyroku, że kobieta ma prawo do ubiegania się o zwolnienie warunkowe. Czy matka Madzi faktycznie może liczyć na wcześniejsze opuszczenie więziennych murów? Głos w rozmowie z Gońcem zabrał adwokat Arkadiusz Ludwiczek, który reprezentował kobietę w sądzie.

nowe bloki
04.05.2024 10:40 Mieszkania z widokiem na więzienie. Inwestycja wyprzedana, bo "był popyt"

W Białymstoku powoli dobiega końca budowa nowych bloków mieszkalnych na "Osiedlu Młodych". Inwestycja wzbudziła skrajne emocje wśród mieszkańców. Wszystko przez to, że mieszkania sąsiadują bezpośrednio z zakładem karnym, a z balkonu podziwiać można więzienny drut kolczasty. To jednak nie wszystkim przeszkadza. Jak mówi deweloper, inwestycja jest już wyprzedana.

kościół
01.05.2024 15:30 Kobieta zakradła się nocą do kościoła. Trudno uwierzyć, co zrobiła w świątyni

37-letnia kobieta zakradła się nocą do kościoła w Wolanowie (woj. mazowieckie) i wyniosła ze świątyni kosztowności. Policjanci bardzo szybko zatrzymali sprawczynię, którą nagrał kościelny monitoring. Mundurowi opublikowali również zdjęcie fantów, jakie ukradła 37-latka. Teraz odpowie przed sądem. 

Lech Wałęsa
25.04.2024 09:54 Wnuk Wałęsy nie wyjdzie z więzienia. Oddalono kasację

Wnuk Lecha Wałęsy przebywa w więzieniu. W środę (24.04) Sąd Najwyższy rozpatrzył skargę kasacyjną. Sędzia nie miał dobrych wiadomości dla 26-letniego Bartłomieja W. Pozostanie on w więzieniu. Sprawa dotyczy pobicia i rozboju z 2018 r.

poszukiwany
02.04.2024 17:35 Były współpracownik TVP i TVN poszukiwany przez policję. Wydano list gończy

Małopolska Policja poszukuje 38-letniego Macieja Mroziewskiego. Mężczyzna śmiertelnie potrącił pieszego, za co ma odbyć karę 2 lat pozbawienia wolności. Jak ustalił "Fakt", 38-latek jest dobrze znany w środowisku telewizyjnym. Współpracował z największymi stacjami w kraju. Znajomi poszukiwanego zabrali głos.

strażnik więzienny
18.03.2024 11:57 Więźniowie są masowo wypuszczani z więzienia? "Zwolnienia już nastąpiły"

Z więzień wyjdzie niemal 20 tysięcy osób. Niespodziewana deklaracja Marii Ejchart, wiceminister sprawiedliwości, może wywołać niepokój. Nad podjęciem tej decyzji zaważyły dwa aspekty. Pierwsi więźniowie zaczęli już opuszczać zakłady karne.

sędzia,  znicz
12.03.2024 21:29 Zabił 5-letniego Maurycego. Sprawa zostanie umorzona?

Sprawa śmiertelnego ranienia nożem dziecka w Poznaniu nie skończy się skazaniem 71-letniego Zbysława C.? 5-etni Maurycy zginął od rany kłutej klatki piersiowej podczas wycieczki szkolnej. Sąd otrzymał właśnie wniosek o umorzenie sprawy dotyczącej zabójstwa chłopca.

Josef Fritzl
12.03.2024 09:20 Josef Fritzl wyjdzie z więzienia? Sąd podjął decyzję

Josef Fritzl, który przez ponad dwie dekady więził i wykorzystywał swoją córkę, odbywa karę dożywotniego pozbawienia wolności. Pod koniec stycznia bieżącego roku Sąd Okręgowy uznał, że 88-letni dziś mężczyzna nie stanowi zagrożenia dla społeczeństwa i może warunkowo opuścić zakład karny i zamieszkać w domu opieki. Sprawę rozpatrzył sąd wyższej instancji.

ksiądz msza święta
05.03.2024 10:05 Biskup wystosował do wiernych specjalny list. Poszło o proboszcza

Biskup świdnicki Marek Mendyk poinformował wiernych o finale sprawy byłego proboszcza, który pełnił tam niegdyś posługę. Zapadła już decyzja papieża Franciszka. „Zwracam się do was w bardzo bolesnej sprawie” – zaczął biskup. Chodzi o skazanego na 15 lat pozbawienia wolności Leszka S.   

Tomasz Komenda
02.03.2024 19:18 Tomasz Komenda padł ofiarą manipulacji? Brat ujawnił prawdę

Tomasz Komenda 21 lutego przegrał trudną walkę z nowotworem płuc. Ostatnie miesiąca jego życia były wyjątkowo tragiczne. Były skazaniec stracił wszelki kontakt z najbliższymi, a choroba uniemożliwiała mu samodzielne funkcjonowanie. Niewiele osób wiedziało, że mężczyzna przeżywał nie tylko tragedię związaną z niesłusznym uwięzieniem, ale także rodzinny dramat.

Arkadiusz Kraska,Tomasz Komenda
21.02.2024 21:20 Niesłusznie spędził wiele lat w więzieniu. Teraz wspomina Tomasza Komendę

Tomasz Komenda zmarł rano, 21 lutego. Mężczyzna spędził 18 lat w więzieniu za zbrodnię, której nie popełnił. W końcu doczekał się uniewinnienia i upragnionej wolności. Ile jest w Polsce osób, które niesłusznie odbywają kary w więzieniach? O swojej historii i wspomnieniach związanych z Tomaszem Komendą opowiedział Arkadiusz Kraska.

Tomasz Komenda
21.02.2024 19:11 Tomasz Komenda spędził w więzieniu 18 lat. Przypominamy jego sprawę

Tomasz Komenda zmarł rano, 21 stycznia. W więzieniu spędził 18 lat, zanim został uniewinniony. Przypominamy, jak potoczyły się tragiczne wydarzenia związane ze zbrodnią miłoszycką.

Tomasz Komenda
21.02.2024 18:51 Zmienili mu życie w piekło. Tomasz Komenda nie żyje

Został skazany na 25 lat więzienia za zbrodnie, której nie popełnił. 18 lat życia spędził za kratkami. Tomasz Komenda zmarł w wieku 46 lat. Tak opowiadał historię swoją i swojej rodziny.

Tomasz Komenda
21.02.2024 18:18 ”O tym pamiętajmy, bo taki był”. Collins wspomina Komendę

Rafał Collins wspomina Tomasza Komendę. ”To był wesoły chłopak — mimo wszystko i wszystkich okoliczności — dobry człowiek. Co za historia…” Opublikował ich wspólne zdjęcie na Instagramie. Tomasz Komenda zmarł w wieku 46 lat.

Kamiński
24.01.2024 12:49 Mariusz Kamiński "przyłapany" chwilę po opuszczeniu więzienia. Wiadomo, gdzie pojechał

Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik, politycy ułaskawieni we wtorek 23 stycznia przez prezydenta Andrzeja Dudę opuścili wieczorem więzienne mury. Kamery Gońca uchwyciły, gdzie były minister i szef CBA udał się chwilę po wyjściu na wolność.

Romualda Wąsik Barbara Kamińska
21.01.2024 15:32 Żony Wąsika i Kamińskiego nowym trendem na TikToku. Internauci są bezlitośni

Roma Wąsik i Barbara Kamińska od momentu zatrzymania ich mężów pozostają niezwykle aktywne w mediach. Tuż po umieszczeniu byłych szefów CBA w więzieniu kobiety pojawiły się na antenie TV Republika, gdzie pożaliły się swoimi realiami życia bez obecności małżonków. Żona Macieja Wąsika ujawniła, że nie może ustawić termostatu, co nie umknęło uwadze internautów. Ci niezwłocznie odpowiedzieli na jej wyznanie, bezlitośnie.

jarosław kaczyński
19.01.2024 19:31 Jarosław Kaczyński pojechał do Macieja Wąsika. Pocałował klamkę

Jarosław Kaczyński chciał spotkać się z Maciejem Wąsikiem w zakładzie karnym w Przytułach Starych. Widzenie nie doszło jednak do skutku – dyrekcja więzienia nie pozwoliła na takie spotkanie. „Zapewniono mnie, że nie ma dożylnego odżywiania” – relacjonował prezes PiS.

joanna borowiak posłanka sejm
19.01.2024 17:07 Awantura w TV Republika. Wszystko poszło na żywo

Na antenie Telewizji Republika doszło do potyczki słownej posłanki PiS Joanny Borowiak i Anity Kucharskiej-Dziedzic z Nowej Lewicy. Pierwsza z nich stwierdziła, że zachowanie posłanki jest skandaliczne. Wszystko zaczęło się od pytania o Piotra Wawrzyka.

wąsik kamińska sejm
18.01.2024 17:37 Żony Kamińskiego i Wąsika w przejmującym apelu. „Nasi mężowie mogą nie dożyć wolności”

Barbara Kamińska i Roma Wasik wystosowały specjalny apel do ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego w sprawie swoich mężów. Wzywają Adama Bodnara do natychmiastowego przekazania akt sprawy do prezydenta, bez wydawania opinii. Jak zapewniają, mają wątpliwości, czy ich mężowie „dożyją wolności”, w związku z czym sugerują ministrowi, że przejdzie on do historii jako człowiek, który „doprowadził do tragedii i śmierci osób ułaskawionych przez prezydenta RP”.

Romualda Wąsik protest
18.01.2024 12:27 Żona Macieja Wąsika przekazała ważną informacje. Ujawniła, kiedy zobaczy się z mężem

Wiece wsparcia względem Macieja Wąsika organizowane przed zakładem karnym w Ostrołęce stały się standardem ostatnich dni. Żona polityka PiS pożaliła się mówiąc, że od ponad tygodnia widziała męża „tylko raz”. Jak zapewnia, nie przyjmuje on posiłków.

barbara kamińska
17.01.2024 20:51 Żonie Kamińskiego grożą surowe konsekwencje. Myślała, że nikt się nie dowie?

Żona Mariusza Kamińskiego może mieć poważne problemy. Aktywnie udzielała się w ostatnich dniach na arenie politycznej, postulując o uwolnienie swojego skazanego na dwa lata więzienia męża. Barbara Kamińska pojawiła się m.in. na „Marszu Wolnych Polaków”, jednocześnie będąc na zwolnieniu lekarskim. Co na tajemniczą „chorobę” mówią jej pracodawcy z Sądu Rejonowego w Piasecznie?

służba wiezienna kamiński wąsik
12.01.2024 17:35 Co czeka Kamińskiego i Wąsika w więzieniu? Strażnik ujawnia

Nowe warunki mieszkalne Macieja Wąsika i Mariusza Kamińskiego poruszają opinię publiczną. Pojawiają się pytania o to, do jakich cel trafią, z kim będą tam przebywać oraz dlaczego rozdzielono ich i umieszczono w różnych zakładach karnych. Funkcjonariusz Straży Więziennej z 20-letnim stażem pracy w rozmowie z „Faktem” odpowiedział na te i inne pytania.

Kamiński i Wąsik
09.01.2024 16:00 Jakie warunki w przypadku osadzenia czekają na Kamińskiego i Wąsika? Służba Więzienna ujawnia

W związku z decyzją sądu o postanowieniu doprowadzenia Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika do aresztu, politycy PiS mogą w każdej chwili zostać zatrzymani. To, w jakich warunkach będą przebywać w przypadku osadzenia, ujawnił Zespół Prasowy Służby Więziennej.

więzienie, wigilia
24.12.2023 21:33 Wigilia w zakładach karnych. Jak wygląda świąteczny okres za murami?

Czas Świąt Bożego Narodzenia dla wszystkich jest okresem spotkań z najbliższymi przy rodzinnym stole. Są jednak tacy, którzy nie mogą liczyć na taką Wigilię. Mowa np. o osadzonych w zakładach karnych. Jak święta wyglądają za murami? Na co mogą liczyć więźniowie? Pracownicy Służby Więziennej starają się, aby świąteczny nastrój zapanował także tam.

więzienie dziecko kobieta
18.12.2023 19:21 Sąd nie miał litości dla Magdaleny C., gdy usłyszał, dlaczego zabiła 3-letnią córeczkę

Sąd nazwał Magdalenę C. najgorszą matką świata. O zbrodni dokonanej na 3-letniej dziewczynce w maju 2021 r. mówił cały kraj. Szczegóły morderstwa dziewczynki wyszły na jaw, gdyż skazana ujawniła swoje motywy w rozmowie z koleżanką z celi, która również została skazana za zabójstwo dziecka. Zuzia zmarła w dramatycznych okolicznościach. To nie była szybka śmierć.

mężczyzna radiowóz policja
04.12.2023 14:15 Co spotka w więzieniu 44-latka, który strzelał do policjantów? "Klawisz" postawił sprawę jasno

Maksymilian F. dostał zarzuty postrzeleniach dwóch wrocławskich policjantów. Obaj walczą o życie, więc potencjalna kara może być dla napastnika jeszcze wyższa. Specjalista, autor bloga „Służba Więzienna Okiem Klawisza” opowiedział o2 o tym, z czym może spotkać się Maksymilian F. w więzieniu.