Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Ojciec potrącił samochodem 15-miesięczną córkę. Dramatyczne okoliczności
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 18.09.2023 09:16

Ojciec potrącił samochodem 15-miesięczną córkę. Dramatyczne okoliczności

policja
Policja Podkarpacka

Tragiczne zdarzenie w Gnieźnie (woj. wielkopolskie). Na posesji przy ul. Słowackiego ojciec potrącił samochodem swoją 15-miesięczną córeczkę. Dziecko przetransportowano do szpitala na pokładzie śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Kierowca auta był pod wpływem alkoholu i nie miał uprawnień.

Ojciec potrącił samochodem 15-miesięczną córkę

Z informacji udzielonych portalowi Goniec.pl przez oficer prasową w Gnieźnie asp. sztab. Annę Osińską wynika, że sytuacja miała miejsce w niedzielę 17 września przed godziną 19.

- Do zdarzenia doszło przy ul. Słowackiego w Gnieźnie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że do tragedii doszło, gdy ojciec 15-miesięcznego dziecka próbował przeparkować auto, a dziewczynka znalazła się za pojazdem - przekazała policjantka.

Katastrofa w małżeństwie Elżbiety Jaworowicz. Widzowie nie mieli pojęcia

Mężczyzna był pijany i bez uprawnień

Asp. sztab. Osińska dodała również, że decyzją prokuratora ojciec dziecka został zatrzymany. Okazało się bowiem, że był pod wpływem alkoholu i nie miał uprawnień do kierowania pojazdem. Została pobrana od niego krew do badań.

- Na ten moment nie wiemy, w jakim stanie jest 15-miesięczna dziewczynka. Na pokładzie śmigłowca LPR została zabrana do szpitala w Poznaniu - zakończyła rzeczniczka gnieźnieńskich funkcjonariuszy.

Tragedia na Podlasiu. Ojciec śmiertelnie potrącił synka

Pod koniec sierpnia do podobnego zdarzenia doszło również w Boćkach w powiecie bialskim na Podlasiu. Tam kierowcą okazał się być 44-letni ojciec, który potrącił swoje 10-miesięczne dziecko.

Mężczyzna próbował ratować synka, lecz przybyłe na miejsce służby stwierdziły zgon chłopczyka. Sprawca wypadku był trzeźwy, ale razem z dziadkiem malca trafił do aresztu z powodów, których policja nie ujawniła. Nieoficjalnie mówiło się, że może chodzić o podejrzenie składania fałszywych zeznań.

Źródło: Goniec.pl