Goniec.pl > Wiadomości > Pies zaatakował 8-letnie dziecko. W akcji śmigłowiec LPR, dramatyczne sceny
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 14.09.2023 20:38

Pies zaatakował 8-letnie dziecko. W akcji śmigłowiec LPR, dramatyczne sceny

lpr
KP PSP Kraśnik (zdj. ilustracyjne)

Dramatyczne zdarzenie w Kobylej Górze (woj. wielkopolskie). Pies zaatakował bawiące się 8-letnie dziecko. Chłopiec został przetransportowany przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala.

Wielkopolskie. Pies zaatakował 8-latka

Do zdarzenia doszło w środę 13 września po południu, na terenie jednej z prywatnych posesji w Kobylej Górze pod Ostrzeszowem. O tym niebezpiecznym ataku psa na dziecko poinformował portal Radio Poznań. Jak się okazuje, zwierzę w chwili zajścia było pod opieką osoby dorosłej, trzymane na smyczy. 8-latek bawił się w tym czasie na podwórku razem z dwojgiem innych dzieci.

Dawid Kwiatkowski publicznie wyznał miłość. Ujawnił też prywatną korespondencję

Dziecko doznało licznych ran

Według informacji policji zaatakowane dziecko doznał licznych ran kąsanych w okolicy twarzy i karku. Zostało przetransportowane do szpitala śmigłowcem LPR.

- W trakcie sprzątania kojca przez właściciela, wyprowadzony na spacer oraz trzymany na uwięzi pies rasy mieszaniec, zaatakował nagle jedno z trzech bawiących się dzieci. Jak ustalono, dziecko doznało licznych ran kąsanych w okolicy twarzy i karku - przekazała w rozmowie z Radiem Poznań Magdalena Handziuk, rzeczniczka prasowa policji w Ostrzeszowie.

Pies posiadał aktualne szczepienia

Dziecko z obrażeniami głowy zostało przetransportowane do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim. Teraz policja z Ostrzeszowa zajmuje się wyjaśnieniem dokładnych okoliczności tego zdarzenia. Nie ujawniono jakiej rasy był to pies. 8-latek wyszedł już ze szpitala i wrócił do domu.

- Po opatrzeniu ran i przeprowadzeniu badań chłopiec wrócił do domu. Pies posiadał aktualne szczepienia - informuje Radio Poznań.

 

Źródło: Radio Poznań