Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Pożar na autostradzie A1, trzy osoby nie żyją, w tym dziecko
Kacper Kulpicki
Kacper Kulpicki 17.09.2023 08:17

Pożar na autostradzie A1, trzy osoby nie żyją, w tym dziecko

Pożar samochodu na autostradzie
Kontakt TVN24

Śmiertelny wypadek na autostradzie. Zginęły trzy osoby. W jakiej miejscowości doszło do tego nieszczęśliwego zdarzenia? Oto najważniejsze informacje.

Śmiertelny wypadek na autostradzie A1

Wypadek, w którym zginęły trzy osoby wydarzył się na odcinku autostrady A1 w miejscowości Sierosław (województwo łódzkie). Dwa samochody z niewiadomych przyczyn (wyjaśnia je policja) zderzyły się ze sobą. 

Jeden z pojazdów wskutek mocnego zderzenia się zapalił, a sytuacja na zdjęciach przesłanych do TVN24 wyglądała bardzo dramatycznie. Kto w wyniku wypadku poniósł śmierć?

Pożar na autostradzie. Fot. Kontakt TVN24.png
Fot. Kontakt TVN24.
Krzysztof Jackowski miał niepokojącą wizję. Ostrzega Polaków przed tym, co ma nastąpić

Autostrada A1 wypadek. Pożar samochodu

- Około godziny 20 na 339. kilometrze autostrady A1 w miejscowości Sierosław doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W jednym z pojazdów wybuchł pożar. Zginęły w nim trzy osoby - najprawdopodobniej mężczyzna, kobieta i dziecko - przedstawił informacje rzecznik Komendy Wojewódzkiej PSP w Łodzi, mł. bryg. Jędrzej Pawlak. 

Na miejscu wypadku późnym wieczorem trwały czynności śledczych, obecna było także aż siedem zastępów straży pożarnej. Okoliczności momentu, w którym doszło do zderzenia pojazdów i zapalenia wciąż wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratury. Czy feralny odcinek autostrady A1 jest już przejezdny?

Wypadek na autostradzie A1. Utrudnienia w ruchu

Dyżurny Punktu Informacji Drogowej GDDKiA w Łodzi 16 września po godzinie 22:00 przekazał, że przejazd został częściowo odblokowany (w kierunku Katowic). 

- Obecnie w miejscu zdarzenia zajęte są dwa pasy; ruch odbywa się pasem lewym - podał Łukasz Opas. Następnego dnia najprawdopodobniej przejezdne są już oba pasy. 

Źródło: TVN24