Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Odkryli ludzkie szczątki w ognisku za domem. Policja: To ciała dzieci
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 10.05.2024 14:14

Odkryli ludzkie szczątki w ognisku za domem. Policja: To ciała dzieci

straż pożarna, policja
Fot. (zdj. ilustracyjne) KG PSP

Makabryczne odkrycie w Małopolsce. Policjanci znaleźli ludzkie zwłoki w ognisku za jedną z posesji niedaleko Dąbrowy Tarnowskiej. - Najprawdopodobniej są to szczątki dwojga dzieci - przekazała podinsp. Katarzyna Cisło. Policjanci wskazali podejrzaną w sprawie.

Małopolska: policja znalazła w ognisku ludzkie szczątki

W województwie małopolskim doszło do ujawnienia szczątek ludzkich zwłok. Do zdarzenia doszło nieopodal Dąbrowy Tarnowskiej w miejscowości Wola Szczucińska.

Policjanci otrzymali wezwanie, gdzie padła informacja o tym, że we wskazanym domu miało dojść do tragedii. Po przyjeździe policjantów na miejsce obawy te zostały potwierdzone. O sprawie informuje radio RMF FM.

Po weselu zajrzeli do jednej z kopert. "Dla mnie to było upokorzenie"

Szczątki dziewczynek w wieku 3 i 5 lat znalezione zostały za domem

Ludzkie szczątki znalezione zostały w ognisku rozpalonym na tyłach domu. Na ten moment jest zbyt wcześnie, by mówić o szczegółach sprawy. Niemniej niemal nie ma wątpliwości, że ciała należały do dwóch dziewczynek w wieku 3 i 5 lat.

ZOBACZ: Siemianowice Śląskie. Płonie składowisko odpadów niebezpiecznych

Trwa zabezpieczanie śladów. Będzie ustalana przyczyna i motywy zgonu dzieci. Prokurator najprawdopodobniej skieruje szczątki na sekcję. My sprawdzamy, czy były tu jakiekolwiek interwencje w tej rodzinie. Mogę powiedzieć, że pod tym adresem nie była wszczynana procedura niebieskiej karty - przekazała rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, podinsp. Katarzyna Cisło w rozmowie z RMF FM.

Policja: podejrzaną w sprawie jest matka

Chociaż sprawa ujawnienia ludzkich szczątków jest jeszcze w toku, to śledczy już teraz wskazują na osobę, zamieszaną w śmierć dzieci. Wstępne ustalenia rzucają podejrzenia w kierunku matki dziewczynek, których ciała znaleziono w ognisku.

ZOBACZ: Donald Tusk ogłosił zmiany w rządzie. Padły cztery nazwiska

Wszystko wskazuje na to, że do ich śmierci przyczyniła się mieszkająca z nimi 40-letnia matka - dodała rzeczniczka policjantów z Małopolski.

Źródło: rmf24.pl