Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Młody mężczyzna wszedł do rzeki i po chwili zniknął. Tragedia w polskiej miejscowości
Laura  Młodochowska
Laura Młodochowska 23.06.2024 16:58

Młody mężczyzna wszedł do rzeki i po chwili zniknął. Tragedia w polskiej miejscowości

straż pożarna
Fot. Ochotnicza Straż Pożarna w Sieradzu

Służby poinformowały o kolejnym tragicznym zdarzeniu nad wodą. W sobotę 21-latek wszedł do Warty w Sieradzu i zniknął. Mimo niezwłocznie podjętej akcji poszukiwawczej, jego życia nie udało się uratować. Ciało młodego mężczyzny zlokalizowano następnego dnia za pomocą drona.

Tragedia nad Wartą

Do tragicznego zdarzenia doszło w sobotę (22 czerwca) popołudniu. To właśnie wtedy 21-latek wszedł do rzeki Warta w okolicy mostu kolejowego w Sieradzu. 

Nagle zniknął w jej nurcie i nie wydostał się na brzeg. Służby zaalarmowało rodzeństwo mężczyzny, które było razem z nim nad rzeką.

Dantejskie sceny w polskim mieście. Zaatakował przechodnia mieczem, ofiara walczy o życie

Akcja poszukiwawcza na Warcie

Na miejscu niezwłocznie zjawiły się służby, które rozpoczęły poszukiwania zarówno w wodzie, jak i na lądzie. W akcji brali udział nurkowie z sieradzkiej komendy straży pożarnej, którzy przeszukiwali dno rzeki. 

W tym samym czasie na lądzie wykorzystywano psy tropiące. Niestety następnego dnia okazało się, że akcja ma swój tragiczny koniec. 

ZOBACZ: Porażające zdjęcia zniszczeń po nawałnicach. Wiele osób nadal nie ma prądu

Tragiczny finał poszukiwań. Znaleziono ciało 21-latka

Rzecznik strażaków w Łódzkiem, brygadier Jędrzej Pawlak przekazał w rozmowie z PAP, że dzień po zaginięciu udało się odnaleźć ciało mężczyzny

Do tragicznego odkrycia doszło podczas przeczesywania terenu dronem. Strażacy podjęli zwłoki młodego mężczyzny z wody, a następnie przetransportowali je pontonem na brzeg.