Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Runęła kamienica w centrum polskiego miasta. W akcji strażacy i śmigłowiec LPR
Mateusz Wyderka
Mateusz Wyderka 22.06.2024 10:56

Runęła kamienica w centrum polskiego miasta. W akcji strażacy i śmigłowiec LPR

Zawalona kamienica
Fot. PSP Oświęcim

W piątek 21 czerwca w Oświęcimiu doszło do katastrofy budowlanej. Na miejsce zdarzenia oprócz strażaków i policji została wysłana specjalna grupa ratowniczo-poszukiwawcza. Co już wiadomo w tej sprawie?

Zawalona kamienica na oświęcimskiej starówce

W piątek 21 czerwca, około godziny 20:25 w centrum Oświęcimia zawaliła się kamienica. Zniszczeniu uległ dach i część kondygnacji. Budynek znajdował się na rogu ulic Górnickiego i Kościelnej, czyli tuż przy oświęcimskiej starówce. Jak informuje lokalna prasa kamienica była nieużytkowana. 

Doszło do zawalenia się dachu i części kondygnacji - podaje serwis DK52info.

Polska nagle poderwała samoloty. Ważny komunikat wojska

Służby przeszukały rumowisko

Na miejsce zdarzenia udały się służby ratownicze, w tym 70 strażaków, 4 psy ratownicze oraz policja. Wezwano również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz specjalną grupę poszukiwawczo-ratowniczą.    

Przeszukano rumowisko, nie odnaleziono żadnych poszkodowanych. Wykorzystano ciężki sprzęt budowlany - informuje Zbigniew Jekiełek z oświęcimskiej straży pożarnej.

Pod gruzami nikogo nie znaleziono

Pomimo informacji, że zawalony budynek był nieużytkowany, ekipa poszukiwawcza zdecydowała się przeszukać gruzowisko. Psy ratownicze dwukrotnie bowiem wskazały miejsce, w którym mogą znajdować się jacyś poszkodowani. Ostatecznie jednak nikogo nie znaleziono. 

Psy, które przeszukują gruzowisko, dwukrotnie wskazały miejsce, w którym miejscu może być jakaś osoba poszkodowana — poinformował rzecznik małopolskiej straży pożarnej Hubert Ciepły.