NASI DZIENNIKARZE
Janusz Schwertner
Mateusz Baczyński
Jakub Wątor
Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Makabryczne odkrycie policji. Ciało mężczyzny znalezione w windzie
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 26.09.2023 09:43

Makabryczne odkrycie policji. Ciało mężczyzny znalezione w windzie

policja
MARCIN SMULCZYNSKI/East News (zdj. ilustracyjne)

W jednym z bloków na gdańskiej Zaspie policja odkryła w windzie zwłoki około 60-letniego mężczyzny. Mundurowi prowadzą śledztwo w tej sprawie. Zatrzymano pierwsze osoby.

Gdańsk. Makabryczne odkrycie w windzie

Makabryczne odkrycie potwierdził we wtorek 26 września nad ranem oficer prasowy gdańskiej policji asp. szt. Mariusz Chrzanowski. Według nieoficjalnych informacji PAP ciało odkryto w windzie w bloku przy ul. Ciołkowskiego.

- W poniedziałek w jednym z bloków na gdańskiej Zaspie zostało znalezione ciało mężczyzny. Na miejscu, pod nadzorem prokuratora oraz z udziałem biegłego z zakresu medycyny sądowej, pracowali policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej, którzy przeprowadzili oględziny - poinformował oficer prasowy.

Agnieszka Holland ma ochronę. Po premierze "Zielonej granicy" pilnują jej całą dobę

Policja zatrzymała podejrzanych

Jak przekazał oficer prasowy gdańskiej policji asp. szt. Mariusz Chrzanowski policyjny technik zabezpieczył już wszelkie ślady oraz sporządził dokumentację fotograficzną. - Policjanci ustalili tożsamość mężczyzny oraz jego adres - poinformował. 

Według nieoficjalnych informacji zmarły miał ok. 60 lat. W związku ze zdarzeniem zatrzymano cztery osoby. 

Zatrzymani znali zmarłego

Na dziś zaplanowano również sekcje zwłok zmarłego mężczyzny. Po jej przeprowadzeniu śledczy będą mogli podać więcej szczegółów w tej sprawie oraz wypowiedzieć się nt. przyczyny zgonu. 

Cztery osoby, które zostały zatrzymane w związku z tym makabrycznym odkryciem, znały nieżyjącego mężczyznę, są w podobnym do niego wieku - informuje RMF FM. Zostali zatrzymani wczoraj po południu, niedługo po odnalezieniu ciała mężczyzny. W najbliższym czasie zostaną przesłuchani.

 

Źródło: PAP/RMF FM