NASI DZIENNIKARZE
Janusz Schwertner
Mateusz Baczyński
Jakub Wątor
Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Kolejna tajemnicza śmierć seniorki w polskiej miejscowości. Policja potwierdza zabójstwo
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 21.09.2023 14:09

Kolejna tajemnicza śmierć seniorki w polskiej miejscowości. Policja potwierdza zabójstwo

policja
(dj. ilustracyjne) materiały policyjne

Tajemnicze zabójstwo starszej kobiety nieopodal Międzyrzecza. W Brójce (woj. lubuskie) znaleziono ciało seniorki. W lutym doszło nieopodal do podobnego zabójstwa, a i tym razem policja i prokuratura prowadzą sprawę pod kątem kryminalnym.

Brójce: znaleziono ciało starszej kobiety, nie zginęła z przyczyn naturalnych

Starsza kobieta mieszkająca we wsi Brójce między Międzyrzeczem a Świebodzinem została znaleziona martwa. Seniorka mieszkała w jednym z mieszkań przy placu Wiosny Ludów.

Całą sprawę potwierdza policja z Międzyrzecza. - Mamy potwierdzone zdarzenie o charakterze kryminalnym - powiedział młodszy aspirant Mateusz Maksimczyk z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu w rozmowie z Gazetą Lubuską. - Ofiarą jest starsza kobieta - potwierdził. Mieszkańcy są przerażeni zbrodnią, mają ku temu powody.

Mateusz Murański do dziś nie został pochowany? "Nie ma takiego miejsca"

Policja: wszystko wskazuje na to, że było to zabójstwo

Wszystko wskazuje na to, że seniorka zginęła w nocy z wtorku (19.09) na środę (20.09). Wstępne ustalenia policji praktycznie wykluczają możliwość tego, że do zgonu doszło z przyczyn naturalnych.

- Mamy do czynienia ze śmiercią starszej kobiety, która mieszkała samotnie w miejscowości Brójce. Na miejscu zdarzenia zostały już przeprowadzone oględziny. Obecnie czekamy jeszcze na wyniki sekcji zwłok, ale wiele wskazuje na to, że było to zabójstwo i pod takim kątem jest prowadzone śledztwo. Cały czas prowadzone są też intensywne czynności mające na celu ustalenie sprawcy lub sprawców tego czynu. Dla dobra śledztwa, na razie nie udzielamy żadnych szczegółowych informacji - poinformował Gazetę Lubuską rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gorzowie, prokurator Łukasz Gospodarek. 

To kolejna tajemnicza śmierć seniorki w ostatnim czasie

W lutym 2023 r. w Brójcach doszło do podobnej zbrodni. Wtedy zginęła 82-letnia kobieta. - Z sekcji zwłok wynika, że kobieta została pozbawiona życia przez osobę trzecią - wyjaśniał wówczas rzecznik prokuratury. Ciało seniorki znalazł pracownik opieki socjalnej. Na razie nie można ani wykluczyć, ani potwierdzić tego, że oba zgony są ze sobą powiązane.

Tajemnicze zgony są powodem do obaw wśród okolicznych mieszkańców. Część z nich napisała do Gazety Lubuskiej, licząc na to, że dziennikarze posiadają więcej informacji w sprawie śmierci starszych kobiet. - Kolejne morderstwo starszej kobiety w miejscowości Brójce. Czy policja coś robi w tej sprawie? - pisał jeden z czytelników. - Jest to już drugie morderstwo w ciągu pół roku. Jestem mieszkańcem tej miejscowości i ludzie po prostu się boją. Dodatkowo gmina w nocy wyłącza oświetlenie ulic - dodał inny mieszkaniec.

Źródło: Gazeta Lubuska