Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Ksiądz miał grozić dzieciom, rzucać w nie i przeklinać. Skandal w polskiej szkole
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 23.11.2023 17:59

Ksiądz miał grozić dzieciom, rzucać w nie i przeklinać. Skandal w polskiej szkole

ksiądz
(zdj. ilustracyjne) Parafia w Kole

Skandal w szkole podstawowej w małopolskich Gorlicach. Jak donosi lokalny portal, uczący religii w placówce ksiądz zgotował swoim uczniom prawdziwy horror. Kapłan miał mścić się na dzieciach biorących udział w zabawach na Halloween, grożąc im piekłem i zemstą diabła. To jednak nie wszystko. Na jaw wyszły porażające szczegóły.

Dantejskie sceny w szkole w Gorlicach

O szokujących scenach, jakie miały mieć miejsce w jednej ze szkół podstawowych w Gorlicach (woj. małopolskie), informuje lokalny portal gorlice.naszemiasto.pl. Według przekazanych przez niego wiadomości, nauczający w placówce ksiądz dopuścić się miał karygodnych czynów wobec swoich wychowanków.

Sprawa sięga korzeniami Halloween, które, jak wiadomo, nie jest świętem akceptowanym przez znaczną większość katolickich duchownych. Idea święta nie spodobała się również gorlickiemu kapłanowi-katechecie, który ponoć straszył uczniów biorących udział w halloweenowych zabawach piekłem i diabelską zemstą.

Niecodzienne zakończenie "Faktów" TVN. Piotr Kraśko nagle zawiesił głos, potem zapadła cisza

Ksiądz miał straszyć i poniżać uczniów

Jakby tego było mało, duchowny miał także rzucać w dzieci gąbką i kredą oraz przeklinać. Uczennicom zaś groził w przyszłości poronieniem.

ZOBACZ: Parafianin przyłapał księży na wykroczeniu. Proboszcz komentuje i ubolewa

Godne pożałowania zachowanie księdza miało nie przejść bez echa, co znalazło wyraz w skierowanym przez jednego z rodziców liście do dyrekcji szkoły. Zszokowany nadawca poskarżył się na kapłana, co potwierdziła placówka. Jej władze nie chcą jednak doprecyzować, jaka była dokładnie treść korespondencji.

Sprawa trafiła do dyrekcji i parafii

Portal gorlice.naszemiasto.pl zwrócił się z prośbą o komentarz do kierownika Wydziału Oświaty, Kultury i Promocji Urzędu Miejskiego w Gorlicach. Wojciech Zapłata przekazał, że dyrektor szkoły został zobowiązany do pilnego podjęcia działań w celu wyjaśnienia sytuacji.

ZOBACZ: Zapytali księdza o cennik. Odpowiedź duchownego wywołała burzę

Nieoficjalnie mówi się, że “rozmowy dyscyplinujące nauczyciela” zostały już przeprowadzone. O skandalu miał dowiedzieć się również jego parafialny przełożony.

Źródło: gorlice.naszemiasto.pl