Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Społeczeństwo > Zapytali księdza o cennik. Odpowiedź duchownego wywołała burzę
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 22.11.2023 13:51

Zapytali księdza o cennik. Odpowiedź duchownego wywołała burzę

ksiądz
Pixabay @senlay

Znany z TikToka ksiądz Sebastian Picur po raz kolejny odpowiedział na ciekawe pytanie, nurtujące jedną z wiernych. Temat dotyczył finansów kościelnych, a te jak wiadomo, niemal zawsze wywołują sporo kontrowersji. W komentarzach pomiędzy internautami wywiązała się burzliwa dyskusja.

Ksiądz Sebastian Picur odpowiedział na ciekawe pytanie internautki

Niebawem w kościele katolickim święta Bożego Narodzenia, a tuż po nich wizyty duszpasterskie, czyli tzw. kolędy. Wielu z nas zastanawia się wówczas, jaką kwotę należy włożyć do koperty dla księdza. Nie tylko ta kwestia jest dyskusyjna. Opłaty za sakramenty także często wywołują skrajne emocje.

O finanse i kościelny cennik zapytała księdza Sebastiana Picura na TikToku jedna z wiernych. Duchowny szybko pospieszył z odpowiedzią, a w komentarzach zawrzało.

Niecodzienne zakończenie "Faktów" TVN. Piotr Kraśko nagle zawiesił głos, potem zapadła cisza

Ksiądz Sebastian Picur rozwiał wątpliwości internautki

Ksiądz Sebastian Picur jest bardzo znany w mediach społecznościowych, głównie na TikToku, gdzie odpowiada na pytania internautów i porusza ważne tematy religijne. Jego profil obserwuje na tej platformie niemal 750 tysięcy użytkowników.

W jednym ostatnich filmów ksiądz Sebastian Picur postanowił rozwiać wątpliwości i nagrać odpowiedź na pytanie internautki. "A pod jakim numerem mogę zamawiać Wasze usługi? I gdzie jest cennik?" - zapytała.

Ksiądz Sebastian Picur bardzo szybko jej odpowiedział. - W diecezji, w której posługuję (przemyska), nie ma cennika. Pozdrawiam - napisał duchowny. - Tu nie chodzi o pieniądze, ale o szczerość przed Bogiem i sobą - dodawał.

W komentarzach wywiązała się burzliwa dyskusja

W komentarzach pod nagraniem księdza rozpętała się prawdziwa burzliwa dyskusja. Internauci jasno twierdzili, że powszechne "co łaska" tak naprawdę w praktyce nie istnieje. Kiedy przychodzi do opłaty za sakrament, kościół ma ustaloną cenę i bardzo często jest ona dosyć wysoka.

- Nie ma cennika, co ksiądz mówi, czyli pogrzeb wesele za złotówkę; poproszę - brzmi jeden z komentarzy. - Ale większość daje pieniądze, bo oświetlenie, ogrzewanie, czyjąś posługę warto wynagrodzić, bo każdy jest godny, żeby za pracę mu zapłacić - odpisał mu internauta. - Powołanie to nie praca - stwierdził inny. - Ludzie naprawdę jesteście bezczelni… jak można wrzucać wszystkich do jednego worka? Bo jakiś ksiądz gdzieś bierze 1500 zł? Tzn. że wszyscy tak robią? - oburzyła się kolejna internautka.

Tagi: Ksiądz TikTok