Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Kościół na Dolnym Śląsku na sprzedaż. "Idealnie spełni rolę sali bankietowej"
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 23.11.2023 14:23

Kościół na Dolnym Śląsku na sprzedaż. "Idealnie spełni rolę sali bankietowej"

kościół
Facebook/Stowarzyszenie Magurycz

Nietypowa oferta sprzedaży pojawiła się w internecie. W Okrzeszynie (woj. dolnośląskie) na sprzedaż wystawiony został… kościół i przylegający do niego cmentarz. Jak zachęca sprzedający, "zabytek idealnie spełni rolę sali bankietowej, weselnej lub konferencyjnej". Cena zwala jednak z nóg.

Kościół wystawiony na sprzedaż

W internecie na serwisach ogłoszeniowych pojawiło się bardzo niecodzienne ogłoszenie. Prywatny właściciel wystawił na sprzedaż… kościół wraz z cmentarzem. Mowa o świątyni pw. św. Michała Archanioła w miejscowości Okrzeszyn w gminie Lubawka na Dolnym Śląsku.

Kościół powstał pod koniec XVI wieku, a do 1960 roku spełniał swoją rolę wśród lokalnych mieszkańców. Od lat nie ma już jednak sakralnego charakteru, a w międzyczasie został nawet wpisany na listę zabytków.

Niecodzienne zakończenie "Faktów" TVN. Piotr Kraśko nagle zawiesił głos, potem zapadła cisza

Kościół na sprzedaż. "Idealnie spełni rolę sali bankietowej"

Jak zachęca w ogłoszeniu sprzedający, zabytkowy kościół to świetna inwestycja. - Zabytek idealnie spełni rolę sali bankietowej, weselnej lub konferencyjnej. Niezaprzeczalnym atutem jest świetna akustyka budynku i po adaptacji może stać się wyjątkowym obiektem, w którym można organizować także wydarzenia muzyczne - napisano w ogłoszeniu.

Ogłoszenie zyskało na rozgłosie, gdy w mediach społecznościowych wspomniało o nim Stowarzyszenie Magurycz. - Przykro nam, że nie mamy 800 tysięcy. Serio. Drogo, ale do negocjacji - pamięć jest kosztowna, zwłaszcza ta święta pamięć - czytamy na Facebooku organizacji.

Kościół na sprzedaż, cena robi wrażenie

Cena kościoła może niejednego przyprawić o zawrót głowy. Sprzedający wystawił zabytek za kwotę 800 tys. zł, jednak do możliwej negocjacji. Działka ma powierzchnię 2650 metrów kwadratowych, z czego sama świątynia zajmuje 242 metry kwadratowe.

Ogłoszenie o sprzedaży zniknęło z kilku serwisów i portali z nieruchomościami. Czyżby znalazł się kupiec?

Tagi: Kościół