Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Huk przeszył okolicę. Lądował śmigłowiec LPR
Mateusz Wyderka
Mateusz Wyderka 14.06.2024 15:05

Huk przeszył okolicę. Lądował śmigłowiec LPR

Pogotowie ratunkowe
Fot. KM PSP w Łodzi

W piątek 14 czerwca w jednej z łódzkich kamienic doszło do wybuchu gazu, na skutek którego ranny został 32-letni mężczyzna. Na miejsce przyleciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Wybuch gazu w łodzkiej kamienicy

W piątek 14 czerwca około godziny 9 rano w jednej z kamienic przy alei Piłsudskiego w Łodzi doszło do wybuchu gazu. Według informacji udzielanych przez służby eksplozja miała miejsce na trzecim piętrze budynku. 

Otrzymaliśmy zgłoszenie o godz. 9:18 o wybuchu gazu w budynku wielorodzinnym. Na miejsce zadysponowano trzy zastępcy. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia - informuje Łukasz Górczyński, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi.

Wielka akcja służb w Warszawie. Chodzi o Krzysztofa Dymińskiego

Poszkodowany 32-letni meżczyzna

Na skutek zdarzenia poszkodowany został 32-letni mężczyzna, który miał wykonywać w budynku prace serwisowe. Z poparzeniami górnych dróg oddechowych został odwieziony do szpitala

Mężczyzna z poparzeniami górnych dróg oddechowych został przetransportowany Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitala - poinformowała asp. Kamila Sowińska z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi. - Na miejscu trwają czynności wyjaśniające okoliczności tego zdarzenia.

ZOBACZ: Dzieci jechały na wycieczkę. Nagle w autobus uderzyła osobówka 

Na miejscu lądował śmigłowiec LPR

Na miejsce przyjechały 3 zastępy straży pożarnej. Na al. Piłsudskiego wylądował także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Na czas lądowania śmigłowca zamknięta dla ruchu samochodowego została ul. Piłsudskiego. 

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, w budynku przeprowadzane były prace remontowe związane z instalacją gazową, a poszkodowany jest pracownikiem firmy remontowej.