Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Roczna dziewczynka trafiła do szpitala. Oburzające, co robili jej rodzice
Laura  Młodochowska
Laura Młodochowska 13.06.2024 17:17

Roczna dziewczynka trafiła do szpitala. Oburzające, co robili jej rodzice

szpital policja
Fot. Mazowiecka Policja (zdjęcie ilustracyjne)

Roczna dziewczynka trafiła do szpitala w Gryficach (woj. zachodniopomorskie), gryficcy policjanci poinformowali o zatrzymaniu dwójki jej rodziców. Mieli bić dziecko gałęziami, a niedługo wcześniej szukać dla niego egzorcysty. Niebywałe, jak tłumaczyli się funkcjonariuszom. 

Pytali o egzorcystę dla rocznego dziecka

Do szokującego zdarzenia doszło 12 czerwca w miejscowości Mojszewo. Policja w godzinach popołudniowych otrzymała zgłoszenie od kobiety, której uwagę zwrócili dziwnie zachowujący się rodzice z małym dzieckiem. Stali przed urzędem gminy i wypytywali się napotkanych ludzi o to, gdzie można znaleźć egzorcystę dla dziecka. To był jednak dopiero początek.

Piorun raził ponad 20 osób, wśród poszkodowanych dzieci. Pilna akcja służb w górach

Roczna dziewczynka pobita gałęziami przez własnych rodziców

Na zgłoszenie niezwłocznie zareagowali funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce i rozpoczęli przeszukiwanie okolicy. Wkrótce udało im się namierzyć rodzinę na terenie budowy stacji benzynowej. Roczna dziewczynka trafiła do szpitala w Gryficach, wiele wskazuje na to, że była bita przez rodziców gałęziami.

Dziecko miało obrażenia w postaci zadrapań i zasinień. Prawdopodobnie po uderzeniach gałęziami – przekazał w rozmowie z TVN24 prok. Piotr Wieczorkiewicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

ZOBACZ: Michał zaginął 24 lata temu, teraz na grobie rodziców ktoś zostawił tajemniczą kartkę. Są nowe fakty

Mojszewo. Rodzice zatrzymani, mieli wykonywać ”rytuał oczyszczenia” na rocznym dziecku

Lekarze określają stan dziewczynki jako dobry, o sprawie został już powiadomiony sąd opiekuńczy. Prokuratura Rejonowa w Gryficach wszczęła już postępowanie w sprawie ”narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia i ciężkiego uszczerbku na zdrowiu poprzez narażenie dziecka na wychłodzenia i spowodowanie obrażeń ciała”.

Dotychczas ustalono, że rodzice dziecka wykonywali z jego udziałem czynności określane przez nich jako "rytuał oczyszczenia". Wcześniej poszukiwali na terenie Gryfic egzorcysty. W wyniku czynności policji zostali zatrzymani. Są to około trzydziestolatkowie, spoza województwa zachodniopomorskiego – poinformował prok. Wieczorkiewicz.

Matka dziewczynki przeszła badania i została umieszczona na oddziale psychiatrycznym szpitala w Gryficach. Jej stan ma nie pozwalać na uczestnictwo w czynnościach procesowych. Ojciec dziecka zostanie przesłuchany w czwartek lub piątek.