Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Ewakuacja stacji Orlen w polskim mieście. Pomyliła hamulec z gazem
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 15.06.2024 23:03

Ewakuacja stacji Orlen w polskim mieście. Pomyliła hamulec z gazem

Orlen
fot. Marek BAZAK/East News (zdj. ilustracyjne)

Do bardzo niecodziennej sytuacji doszło w piątek 14 czerwca na jednej ze stacji Orlen we Wrocławiu. Kobieta pomyliła hamulec z gazem i wjechała wprost w dystrybutor paliwa. Konieczna była ewakuacja całej stacji. Na miejscu pojawiły się służby.

Ewakuacja stacji Orlen we Wrocławiu. Kobieta wjechała w dystrybutor

Do zdarzenia doszło w piątkowy wieczór (14 czerwca) na stacji paliw Orlen przy pasażu Grunwaldzkim we Wrocławiu. Kierująca samochodem osobowym marki audi w pewnym momencie wjechała prosto w dystrybutor. Doszło do wycieku paliwa, co mogło skończyć się tragicznie. Na miejsce zdarzenia natychmiast wezwano służby. 

Zostali wezwani do śmiertelnego wypadku. Gdy zobaczyli kto jest ofiarą, mogli tylko zapłakać

Kierująca pomyliła hamulec z gazem

W związku z wyciekiem paliwa konieczna była ewakuacja całej stacji paliw. Kobieta prowadząca pojazd była trzeźwa, jednak wyjaśnienia, jakie złożyła policjantom, okazały się kuriozalne.

ZOBACZ: Nie żyje 4-letnie dziecko, matka walczy o życie. Tragiczne informacje

Samochód prowadziła kobieta, która wyjaśniła policjantom, że pomyliła pedał hamulca z gazem, w wyniku czego wjechała w dystrybutor. Kierująca audi była trzeźwa - poinformował "Gazetę Wrocławską" młodszy aspirant Rafał Jarząb z KMP we Wrocławiu.

Konieczna była ewakuacja całej stacji

Jak donosi "Gazeta Wrocławska", feralnym pojazdem, który spowodował poważne straty i konieczną ewakuację stacji podróżowały trzy młode osoby. Policja poinformowała, że w zdarzeniu finalnie nikt nie ucierpiał.

ZOBACZ: Już się zaczęło. Ostrzeżenia dla Polaków, pogoda będzie niebezpieczna

Na stacji wyłączono zasilanie elektryczne i ewakuowano wszystkie osoby znajdujące się w pobliżu. Teren został odgrodzony taśmą, a na miejscu swoje działania prowadzili strażacy.