Wrocław to jedno z najstarszych i największych miast w Polsce, które przez wzgląd na swoją historię i estymę stanowi jedno z najczęstszych destynacji turystycznych – zarówno dla Polaków, jak i osób z zagranicy. Prezydentem Wrocławia na chwilę obecną jest Jacek Sutryk, urzędujący z rekomendacji Koalicji Obywatelskiej.
We Wrocławiu żyje ponad 674 tysiące osób, jednak wespół z pozostałymi miejscowościami budującymi aglomerację wrocławską, łączna liczba mieszkańców wyniesie ponad 1,25 mln osób. Aglomerację wrocławską budują (oprócz Wrocławia) miejscowości: Oleśnica, Oława, Jelcz-Laskowice, Trzebnica, Brzeg Dolny, Strzelin, Wołów, Milicz, Kiełczów, Syców, Środa Śląska, Oborniki Śląskie, Siechnice, Kąty Wrocławskie, Sobótka, Twardogóra, Żmigród, Bierutów, Smolec i Bielany Wrocławskie.
Wrocław to miasto, które z uwagi na swoją bogatą historię może poszczycić się wieloma interesującymi zabytkami. To również miasto, w którym będziemy mogli spędzić fantastyczny czas w rozmaitych ośrodkach rekreacyjnych, parkach czy miejscach, gdzie nauka łączy się z kulturą i zabawą.
Osoby zainteresowane historią powinny w pierwszej kolejności odwiedzić Muzeum Narodowe we Wrocławiu i Muzeum Sztuki Mieszczańskiej. Na uwagę zasługuje również romantyczne Stare Miasto, pełne charakterystycznych, kolorowych kamienic, wieńczonych wyjątkowym ratuszem. Warto zobaczyć również takie miejsca jak Most Pokutnic, Opera Wrocławska, Katedra św. Jana Chrzciciela czy wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO Hala Stulecia.
Do innego rodzaju atrakcji na terenie Wrocławia zaliczymy malowniczy Ogród Japoński w Parku Szczytnickim, wrocławskie ZOO czy Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis.
Jeżeli interesują Cię najnowsze wiadomości z Wrocławia, to warto wiedzieć, że istnieje w tym zakresie wiele źródeł informacji. Informacje regionalne z Wrocławia zapewniają zarówno lokalne telewizje, radia, jak i serwisy internetowe. W przypadku telewizji wymienić należy regionalne kanały TVP, ale również Telewizję Radia Wrocław. Jeśli zaś mowa o radiu, to największą popularnością cieszy się wyżej wymienione Radio Wrocław.
Tak czy inaczej, w dobie cyfryzacji zdecydowanie najwygodniejsze i najbardziej optymalne jest korzystanie z rozmaitych serwisów internetowych. Jeżeli interesują Cię najświeższe informacje z Wrocławia, to właśnie Goniec.pl będzie w stanie zapewnić Ci najlepsze z nich.
Pokaż więcej
Informacja o dwulatku pozostawionym w oknie życia poruszyła niemal całą Polskę. Wiele osób zastanawia się, co skłoniło ojca dziecka do porzucenia swojej pociechy. Teraz głos w sprawie zabrać postanowiły siostry boromeuszki. Wiemy, w jakim stanie jest chłopiec oraz jakie będą jego dalsze losy.
W czwartek rano na jednym z odcinków autostrady A4 doszło do tragicznego zdarzenia, które spowodowało poważne utrudnienia w ruchu drogowym. Służby ratunkowe pracują na miejscu, a kierowcy muszą liczyć się z długimi opóźnieniami.
Co roku rośnie liczba dzieci pozostawianych w szpitalach oraz w oknach życia. Dla wielu jest to ostateczność, ponieważ ich warunki mieszkaniowe i finansowe nie pozwalają na utrzymanie dziecka. Dla takich sytuacji zostały stworzone tzw. Okna Życia. Jedną z takich sytuacji była właśnie ta z Wrocławia, gdzie rano do jednego z takich miejsc trafił dwuletni chłopiec.
Szokujące wydarzenia w jednej z prywatnych szkół podstawowych we Wrocławiu wstrząsnęły opinią publiczną. Podczas zajęć szkolnych doszło do brutalnego pobicia 9-letniego ucznia przez dwóch kolegów z klasy. Rodzice zarzucają szkole brak reakcji, a sprawą może zająć się kuratorium.
Co roku w Polsce bez śladu giną tysiące ludzi. Niestety często zaginieni zostają odnalezieni, kiedy na ratunek jest już za późno. W ostatnich dniach kraj elektryzował temat poszukiwań 26-letniej Katarzyny z gminy Kłodzko. Teraz media obiegły tragiczne wieści w tej sprawie.
Babcia odprowadziła go na dworzec. Od tamtej pory nie ma kontaktu z wnukiem. 14-letni Krystian Słodkiewicz z Wrocławia wsiadł do pociągu i przepadł. Trwają pilne poszukiwania nastolatka.
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu opublikowała pilny komunikat. Poszukuje dwóch mężczyzn, którzy w zuchwały sposób weszli do mieszkania starszej kobiety i ją okradli. Nie wiedzieli jednak, że seniorka ma zamontowane kamery. Ich wizerunek został uwieczniony na nagraniu. Policja prosi o pomoc.
Jedna z mieszkanek Wrocławia po wizycie na cmentarzu doznała prawdziwego szoku. Kobieta udała się tam, by odwiedzić grób zmarłego ojca. Gdy pojawiła się na miejscu, widok rodzinnego grobu ogromnie ją zaskoczył, bowiem dokwaterowano tam zupełnie obcą osobę. Prawda okazała się wyjątkowo zaskakująca.
Smutne informacje pojawiły się w przestrzeni publicznej w poniedziałek 18 listopada. Nie żyje dziennikarka Ewa Ziemiańska. - Wychowała pokolenia reporterów, była osobą ciepłą i życzliwą, a przy tym wymagającą najwyższych standardów - wspominają zmarłą redakcyjni koledzy.
Prokuratura Krajowa przekazała kolejne informacje dotyczące Jacka Sutryka. Ze słów rzecznika placówki wynika, że prezydent Wrocławia usłyszał już postawione mu zarzuty. Polityk w godzinach porannych został zatrzymany przez funkcjonariuszy CBA. Oto najnowsze ustalenia w tej sprawie.
Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk został w czwartek nad ranem zatrzymany przez CBA. Sprawa ma związek z nieprawidłowościami w Collegium Humanum.
Kłęby gęstego, czarnego dymu unoszące się wysoko nad miastem - taki widok w sobotę chwilę po południu przeraził mieszkańców Wrocławia. W mieście doszło do bardzo poważnego pożaru. W akcji pięć zastępów strażackich. Przekazano szczegóły.
To już pewne - 1100 osób z łódzkiej fabryki Beko straci w najbliższym czasie pracę po tym jak związki zawodowe doszły do porozumienia z zarządem firmy w sprawie zamknięcia zakładu w Polsce. Ujawniono, na jakie odprawy mogą liczyć pracownicy.
Tuż przed uroczystością Wszystkich Świętych na cmentarzach komunalnych w jednym z polskich miast pojawiły się nieczęsto spotykane naklejki z ważną informacją. Wiadomość widnieje na blisko 15 tys. grobach. Mieszkańcy muszą o tym wiedzieć.
Mieszkańców Wrocławia tuż przed zbliżającą się uroczystością Wszystkich Świętych nieco zmartwiła wiadomość o zmianach w opłatach na cmentarzu komunalnym. Nowe stawki obowiązują dokładnie od 15 października.
Fala wezbraniowa dotarła do Wrocławia, mieszkańcy i służby przygotowują się na najgorsze. W czwartek w związku z niepewną sytuacją hydrologiczną wezwano do przestrzegania nowych zakazów w kilku miejscach miasta. Decyzją Urzędu Miejskiego zamknięte zostały niektóre ulice, mosty i przejścia dla pieszych.
W mediach społecznościowych pojawiły się informacje, jakoby wrocławska straż miejska wystawiała mandaty kierowcom, którzy chcieli uchronić swoje samochody przed powodzią. Wirtualna Polska zapytała o ten temat mundurowych. Odpowiedź jest zaskakująca.
To była bardzo ciężka noc dla Wrocławia, gdzie w nocy ze środy na czwartek dotarł szczyt fali powodziowej. Intensywna walka z żywiołem trwała szczególnie na jednym z osiedli. Władze miasta wydały w tej sprawie ważny komunikat.
Fala powodziowa zmierza do Wrocławia. Mieszkańcy i służby dokładają wszelkich starań, aby nie doszło do katastrofy. Niestety, hydrolodzy nie mają dobrych informacji. Wielka woda nie zatrzyma się na Wrocławiu, a będzie zmierzać w stronę Bałtyku w zastraszającym tempie. Zagrożony może być m.in. Szczecin.
- Jesteśmy pozostawieni całkowicie sami sobie, nie ma ani jednego żołnierza - piszą w mediach społecznościowych mieszkańcy terenów, do których w środę dotarła woda. Stan wielu rzek w ostatnich godzinach został znacznie przekroczonym. Cały czas trwa dramatyczna walka z żywiołem.
We wtorkowe popołudnie podczas spotkania sztabu kryzysowego prezydent Wrocławia Jacek Sutryk przekazał informację o tym, że pękło obwałowanie zbiornika Mietków i konieczna jest szybka ewakuacja. Na jego doniesienia zaskakująco zareagowały władze gminy Mietków.
Powodzie na południu Polski odbiły swoje piętno m.in. w Kłodzku, którego znaczna część znalazła się pod wodą. W niedzielę w nocy ogłoszono kolejne stany alarmowe, tym razem dla Opola i Wrocławia. Niestety fale powodziowe nie są jedynym zmartwieniem zagrożonych miejscowości, bo tragiczne w skutkach może być także to, co pojawi się zaledwie kilka dni po nich.
Alarm przeciwpowodziowy ogłoszono w niedzielę tuż przed północą także dla Wrocławia. Tam mieszkańcy obawiają się szczególnie, bo wśród nich wciąż jest żywa pamięć o wydarzeniach z 1997 roku. Prezydent miasta Jacek Sutryk w oświadczeniu przekazał, że wody przepłynie więcej niż szacowano.
Niecodzienna sytuacja we Wrocławiu. Kierowca taksówki chcąc zyskać cenny czas, próbował ominąć długi korek. Nie spojrzał dokładnie w lusterka i mocno się przeliczył. Ten błąd może go teraz sporo kosztować. W sieci pojawiło się nagranie. Internauci nie mieli dla kierowcy żadnej litości.
Na początku sierpnia zdjęcia nowego osiedla TBS na wrocławskiej Leśnicy bardzo często pojawiały się w internecie. Nie było się jednak czym chwalić, bowiem stało się to za sprawą ulewnego deszczu, który spowodował, że pod wodą znalazły się klatki schodowe, piwnice, wózkownie i parking. Co ciekawe, zaledwie 10 miesięcy wcześniej miasto chwaliło się, że pod osiedlem powstał system, który ma sprawnie radzić sobie w takich sytuacjach.
W poniedziałek wieczorem na jednej z dróg pod Wrocławiem doszło do tragicznego wypadku. Niestety jednej z poszkodowanych osób nie udało się uratować. W akcji wzięło udział wiele służb, w tym śmigłowiec LPR. Okoliczności tragedii są wyjaśniane przez lokalnych funkcjonariuszy.
Zaginęła 16-letnia Patrycja Kielanowicz. Policja z Wrocławia wystosowała pilny apel o pomoc w poszukiwaniach nastolatki. Dziewczyna po raz ostatni widziana była 5 lipca. Wyszła z domu i ślad po niej zaginął. Policjanci opublikowali rysopis oraz zdjęcia zaginionej.
Pijany motorniczy jeździł tramwajem po Wrocławiu. Mężczyzna miał nie stosować się do poleceń wydawanych przez służby nadzoru. Zaalarmowani o incydencie policjanci, urządzili obławę.