Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Weszli na chwilę do jacuzzi. Mąż nie żyje, żona trafiła do szpitala
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 15.06.2024 18:42

Weszli na chwilę do jacuzzi. Mąż nie żyje, żona trafiła do szpitala

małżeństwo
fot. GoFoundMe

Małżeństwo pochodzące ze Stanów Zjednoczonych spędzało urlop w ośrodku Sonora Sea Resort w Puerto Peñasco w północno-zachodnim Meksyku. Para postanowiła skorzystać z jednej z najbardziej popularnych atrakcji – wanny z hydromasażem. Kąpiel skończyła się dla nich tragicznie. 43-letni mężczyzna zmarł, a jego żona trafiła do szpitala.

Tragedia podczas wakacji w Meksyku

Jorge Guillen i jego żona Lizette Zambrano postanowili spędzić urlop w Meksyku. Para wybrała się do ośrodka Sonora Sea Resort w Puerto Peñasco. Jedną z atrakcji dostępnych na miejscu była wanna z hydromasażem. Wizja kąpieli w jacuzzi skusiła małżeństwo z USA, jednak w jej trakcie doszło do tragedii. Para została porażona prądem.

Świadkowie tragicznego wypadku ruszyli na ratunek, jednak nie mogli wydostać poszkodowanych z jacuzzi ze względu na możliwe porażenie. Jak relacjonuje New York Post, na miejscu zapanował chaos.

Nie żyje 4-letnie dziecko, matka walczy o życie. Tragiczne informacje

Tragedia w jacuzzi. Nie żyje 43-letni mężczyzna, jego żona trafiła do szpitala

Na miejsce zdarzenia wezwano służby ratunkowe. Niestety nie udało się uratować życia 43-letniego mężczyzny. Jorge Guillen zmarł. Jego żona została przetransportowana do szpitala z poważnymi oparzeniami ciała. Aby wydobyć poszkodowanych z jacuzzi, w meksykańskim ośrodku odłączono wszystkie inne dostępne wanny z hydromasażem.

ZOBACZ: Zostali wezwani do śmiertelnego wypadku. Gdy zobaczyli kto jest ofiarą, mogli tylko zapłakać

Według "New York Post" możliwą przyczyną tragicznego zdarzenia była wada fabryczna związana z okablowaniem jacuzzi. Śledczy będą wyjaśniać szczegóły w najbliższych dniach. 

Rodzina zmarłego prosi o wsparcie

Bliscy tragicznie zmarłego Jorge założyli zbiórkę w serwisie GoFundMe. Środki finansowe mają zostać przeznaczone na sprowadzenie ciała zmarłego turysty do USA, oraz na leczenie jego żony. Lizette Zambrano przebywa obecnie w szpitalu w ciężkim stanie.

ZOBACZ: Tajemnicza śmierć jednego z najbogatszych Polaków. Kaszewiak zabrał głos ws. sekcji zwłok

Nasi najlepsi przyjaciele przeżyli straszny wypadek. Jorge miał złote serce i zawsze był do dyspozycji rodziny i przyjaciół. Miłość, która ich łączyła, trwała przez lata. Prosimy o pomoc w sprowadzeniu go do domu i o pokrycie kosztów leczenia Lizette - czytamy w opisie zbiórki.