Goniec.pl

tvp info

Dziennikarz TVP opluty, w stronę ekipy Telewizji Polskiej poleciała butelka. "Wiadomości" wiedzą, że to wina Tuska

19 Lipca 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Dziennikarz TVP opluty przez nieznanego mężczyznę. W stronę ekipy Telewizji Polskiej poleciała również butelka. Sprawą zajęła się policja i poszukuje agresorów. Stacja Jacka Kurskiego wzięła sprawy w swoje ręce i apel o pomoc w ustaleniu tożsamości sprawców powiązała z... tak, Donaldem Tuskiem i opozycją.

TVP nie przepuści żadnej okazji do uderzenia w Donalda Tuska i kreowania jego wizerunku jako antychrysta, który pojawił się w Polsce, by siać spustoszenie i zamęt. Dziennikarze Jacka Kurskiego mieli przekonać się o tym na własnej skórze.

Stołeczna policja poszukuje agresywnych mężczyzn, którzy zaatakowali ekipę TVP. Podobnie, jak w przypadku ostatniego aktu wandalizmu w biurze poselskim PiS, karygodne zachowanie to efekt degeneracji sianej przez Donalda Tuska.

Dziennikarz TVP został opluty, poleciała butelka

TVP nie ma najlepszej opinii i wydaje się, że lata nastawiania Polaków przeciwko Polakom przyniosło swoje efekty. Nieznani jeszcze mężczyźni postanowili dać upust swoim emocjom.

Agresorzy, widząc ekipę TVP , zareagowali w karygodny sposób. Żaden stopień krytycznego stosunku nie usprawiedliwia tak niebezpiecznego, uwłaczającego godności oraz wrogiego działania.

Co takiego się stało? W niedzielę po południu pracownicy Telewizji Polskiej usłyszeli pod swoim adresem wulgarne słowa. To był jednak dopiero początek. Dziennikarze Jacka Kurskiego stali się obiektem agresji.

Przy Placu Powstańców Warszawy, czyli tuż pod siedzibą TVP, nieznany mężczyzna napluł dziennikarzowi w twarz. Jego kolega nie licząc się z zagrożeniem i skutkami, rzucił w kierunku ekipy Telewizji Polskiej szklaną butelką.

Wszystko zostało nagrane. Widać, że po incydencie nieznani agresorzy oddalają się i wsiadają do auta, po czym odjeżdżają. Film trafił już do stołecznej policji.

Policja szuka mężczyzn, TVP też

Służby nie pozostały obojętne na agresję wobec dziennikarzy TVP. Podinsp. Robert Szumiata, oficer prasowy śródmiejskiej policji, zapewnił, że już w poniedziałek doszło do przesłuchania świadków ataku.

Co więcej, wytypowany został już mężczyzna podejrzany o udział w incydencie. TVP nie zamierzała przemilczeć sprawy i z gracją słonia w składzie porcelany agresję połączyła z Donaldem Tuskiem.

Lider PO nie ma łatwego życia, a jego kalendarz musi pękać w szwach. Ilość niegodziwości, o jakie jest oskarżany przez TVP, zajęłaby więcej niż 24 godziny, a były premier ma jeszcze czas na zabieranie wnuków na lody .

Telewizja Polska nie tylko zaapelowała o pomoc w ustaleniu, kim są mężczyźni, którzy pluli i atakowali butelką ekipę TVP w Warszawie. Incydent ten został zestawiony w niedzielnych "Wiadomościach" z wypowiedziami (nowymi oraz archiwalnymi) Donalda Tuska, Tomasza Siemoniaka, czy Sławomira Nitrasa.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: pap

Tagi:

Podobne artykuły

Polska

Tajemniczy samolot nad głowami maszerujących w Warszawie. Ciągnął za sobą hasło
Czytaj więcej >

Wiadomości

Igor Tuleya odrzuca zarzuty wiceministra. Zapowiada podjęcie kroków prawnych
Czytaj więcej >

Polska

Boże Ciało 2023. Kościół podjął pilną decyzję, wierni powinni wiedzieć
Czytaj więcej >

Wiadomości

Poseł Suwerennej Polski oskarża sędziów. Ich obecność na marszu 4 czerwca to złamanie konstytucji?
Czytaj więcej >

Wiadomości

Nowe wiadomości o Władimirze Putinie. Miał skulony trząść się ze strachu w łazience
Czytaj więcej >

Wiadomości

Papież Franciszek spełnił obietnicę. Rusza misja pokojowa w Ukrainie
Czytaj więcej >
Agata Jaroszewska

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Więcej z kategorii Wiadomości

Polska

Jan Jałowczyk

Ojciec Kamilka z Częstochowy powalczy o opiekę nad Fabiankiem. Ważną decyzję podejmie sąd
Czytaj więcej >
Życie

Jan Jałowczyk

Jeśli poczekasz, możesz liczyć na 400 zł do emerytury. Znamy szczegóły
Czytaj więcej >
Polska

Jan Jałowczyk

Pacjenci płonęli żywcem przywiązani do łóżek? Prokurator ujawnia
Czytaj więcej >
Życie

Jan Jałowczyk

Banki podnoszą opłaty. Miliony Polaków dostaną po kieszeniach
Czytaj więcej >
Wiadomości

Jan Jałowczyk

Planujesz przelew w Boże Ciało? Jeśli się nie pospieszysz, zostanie tylko gotówka
Czytaj więcej >
Wiadomości

Zuzanna Ptaszyńska

Wyrok TSUE: "Polska złamała traktat". Zbigniew Ziobro: "To wyrok łamie traktat"
Czytaj więcej >