Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Wiadomości

Wiadomości

19:30
14.02.2024 18:04 TVP ma problem z "19.30". "Wiadomości" radziły sobie lepiej

Nowy serwis informacyjny Telewizji Polskiej na dobre wystartował pod koniec ubiegłego roku. Przez pierwsze tygodnie działalności "19.30" TVP nie może być jednak usatysfakcjonowana z wyników oglądalności dziennika. Dane jasno wskazują, że program nie cieszy się wśród Polaków aż taką popularnością jak "Wiadomości". Z miesiąca na miesiąc może być jeszcze gorzej.

Monika Sawka
09.02.2024 13:02 "19:30" nie trafia do wszystkich? Kiepskie wyniki oglądalności

Zmiany w mediach publicznych od samego początku mają swoich zwolenników i wielkich przeciwników. Część widzów nie ukrywa, że tęskni za dawnymi "Wiadomościami". Nowy program informacyjny TVP "19.30" notuje znacznie słabsze wyniki oglądalności niż jego poprzednik. Ujawniono szczegółowe dane. Odpływ widzów widoczny jest gołym okiem.

19:30
06.02.2024 20:20 Zaskakująca zmiana w "19:30". Przeciwnicy programu ucieszą się

Nowy program informacyjny TVP, który zastąpił "Wiadomości" bardzo polaryzuje Polaków. Wiele osób jest przekonanych, że "19:30" to znacznie lepszy i bardziej obiektywny serwis niż jego poprzednik. Zupełnie inne zdanie mają w tej kwestii sympatycy PiS, którzy nie ukrywają tęsknoty za "Wiadomościami". Według najnowszych doniesień już wkrótce "19:30" czekają kolejne zmiany.

Monika Sawka
03.02.2024 16:49 Monika Sawka pojawiła się na antenie TVP i się zaczęło. Widzowie postawili sprawę jasno

"19:30" TVP ma nową prowadzącą. Na antenie telewizji publicznej zadebiutowała Monika Sawka, znana dotychczas z Polsatu. Widzowie mieli okazję poznać ją w piątek 2 lutego. W sieci natychmiast pojawiło się wiele komentarzy i ocen. Kim jest gwiazda odmienionej TVP? Czy przypadła do gustu odbiorcom stacji?

marek czyż dziennikarz tvp 19:30
17.01.2024 23:11 Zaskakujące słowa w „19:30”. TVP. Jednych oburzą, innych rozbawią

Nowe „Wiadomości” ponownie zaskoczyły. W środowym wydaniu „19:30” pojawił się temat zatrzymania byłego podsekretarza stanu MSZ w rządzie PiS. To, co powiedział Marcin Antosiewicz na temat Piotra W. jednych oburzy, drugich rozbawi.

dunikowska paź dziennikarka tvp logo
03.01.2024 20:32 "19:30" znów zaskoczyło. Przekazano radosną nowinę

Joanna Dunikowska-Paź zaprezentowała kolejne wydanie nowych „Wiadomości”. W programie „19.30” pierwszym tematem była zapowiedź wotum nieufności dla ministra kultury. Nie zabrakło także pozytywnego ogłoszenia.

marek czyż dziennikarz tvp logo
26.12.2023 09:50 Ekspert ocenił, jak Marek Czyż radzi sobie w roli prowadzącego "19:30"

Wraz z kluczowymi zmianami w zarządzie TVP gorącym tematem są także nowi prowadzący programów. W dyskursie medialnym najczęściej pada nazwisko Marka Czyża, który najpierw powiadomił o przemiany „Wiadomości”, a następnie jako pierwszy poprowadził nowe wydanie programu „19:30”. Medioznawca ocenił, jak Czyż sprawuje się w tej roli. „Jest właściwym człowiekiem na właściwym miejscu”.

Danuta Holecka
19.12.2023 17:37 Wielka rewolucja w TVP. W czwartek w "Wiadomościach" nowy prowadzący

We wtorek 19 grudnia w Sejmie posłowie debatowali nad uchwałą, która ma zapoczątkować rewolucyjne zmiany w mediach publicznych. Według nieoficjalnych doniesień już w czwartek 21 grudnia widzów TVP może powitać nowy prowadzący "Wiadomości". Padło nazwisko. 

Edyta Lewandowska
12.12.2023 09:01 "Wiadomości" już rozliczają nowego premiera z obietnic. Donald Tusk pod lupą

Wczorajszy historyczny dzień w polskim Sejmie zakończył się wyborem Donalda Tuska na premiera. Wraz z tą decyzją, "Wiadomości" TVP od razu w swoim programie przeszły do ofensywy i rozpoczęły rozliczanie Tuska z jego obietnic.

zima, zdjęcie ilustracyjne
01.12.2023 11:06 Najnowsza prognoza pogody na Boże Narodzenie 2023. Czy czekają nas białe święta?

Jest wstępna prognoza pogody na Boże Narodzenie. Czy czekają nas śnieżne święta czy też wróci jesienna aura? Eksperci nie mają już wątpliwości. Wiele osób może poczuć rozczarowanie.  

Edyta Lewandowska
28.11.2023 13:48 Tego jeszcze nie było w "Wiadomościach" TVP. Widzowie sądzili, że się przesłyszeli

Wczoraj doszło do zaprzysiężenia nowego rządu premiera Mateusza Morawieckiego. Był to bez wątpienia główny temat w niemal wszystkich programach informacyjnych. "Wiadomości" mówiły o teście dla premiera. To jednak nie wszystko, zaskakująca była bowiem puenta wyemitowanego przez TVP materiału.

Anna Bogusiewicz
24.11.2023 19:10 "Wiadomości" TVP straszą Polaków. Niebywałe, co pokazali w programie

W czwartek 23 listopada podczas głównego wydania "Wiadomości" TVP znów straszyło swoich widzów Donaldem Tuskiem. Pojawiły się również standardowe w ostatnich tygodniach głosy wsparcia od zwolenników TVP przed "bezprawnym przejęciem mediów publicznych".

TVP
22.11.2023 09:29 Trzęsienie ziemi w "Wiadomościach" TVP. Posypały się wypowiedzenia

Pracownicy TVP powoli przygotowują się na roszady i zmiany, jakie mają w niedalekiej przyszłości nastąpić w stacji. Opozycja nie ukrywa, że media publiczne ma czekać poważna rewolucja. Niektórzy z pracowników z obawy przed zwolnieniem opuszczają TVP znacznie szybciej. Właśnie gruchnęła wiadomość o tym, że kolejna gwiazda żegna się ze stacją. "Wiadomości" z dużą stratą?

urząd ludzie
17.11.2023 13:37 Rewolucja w urzędach, sprawy załatwisz nawet w sobotę. Nowe przepisy już obowiązują

Wielkie zmiany dotyczące urzędów właśnie weszły w życie. Zarządzenie premiera zmienia godziny pracy instytucji w całej Polsce, a czasem powoduje nawet to, iż urzędnicy pojawią się w pracy w sobotę. Wyjaśniamy, co dokładnie ulega zmianie. To trzeba wiedzieć.

Danuta Holecka
09.11.2023 12:50 Tajny plan "Wiadomości" TVP wyszedł na jaw. Eksperci nie mają żadnych złudzeń

TVP po wyborach pozornie zmieniła retorykę. Stacja zdawała się milej patrzeć na polityków opozycji, a jej główna gwiazda - Danuta Holecka - w prowadzonych przez siebie programach poświęcała im więcej czasu i uwagi. W ostatnich tygodniach wszystko wróciło jednak do normy, a "Wiadomości" stale bezpardonowo atakują opozycję i jej liderów. Co tak naprawdę zamierza TVP?

Edyta Lewandowska
08.11.2023 09:47 Absurdalne tezy w "Wiadomościach". Niebywałe czym straszą swoich widzów

"Wiadomości" TVP we wtorek 8 listopada standardowo nie szczędziły krytycznych słów w stronę opozycji. Wszystkich widzów jednak dosyć mocno zaskoczył pewien kuriozalny materiał. Niebywałe, jakie tezy w nim postawiono. Widzowie przecierali oczy ze zdumienia.

Wiadomości
31.10.2023 22:49 Panikę w TVP widać gołym okiem. W "Wiadomościach" widzowie zobaczyli zaskakujące sceny

W ostatnich dniach, podczas wieczornych "Wiadomości" pojawiają się materiały, w których telewizja przekonuje swoich widzów, że opozycyjne zapowiedzi wielkich zmian w TVP nie podobają się większości Polaków. "Wiadomości" poprosiły widzów o wsparcie. Nie inaczej było we wtorkowym wydaniu programu. Wyemitowano nawet telefony od widzów.

Edyta Lewandowska
28.10.2023 09:36 Niebywałe sceny w TVP. Wielu widzów nie mogło uwierzyć, że naprawdę to zrobili

Wczorajsze wydanie programu "Gość Wiadomości" na antenie TVP niemal w całości zostało poświęcone głośno zapowiadanym zmianom w mediach publicznych. Gośćmi prowadzącej Edyty Lewandowskiej byli Adrian Stankowski oraz Jacek Karnowski. - Donald Tusk nie jest w stanie funkcjonować na wolnym rynku opinii, myśli, idei - między innymi takimi tezami przekonywali oglądających program.

Marta Kielczyk
26.10.2023 11:05 W "Wiadomościach" boją się zmiany władzy? "Opozycja planuje zamach na media"

We wczorajszym głównym wydaniu "Wiadomości" z 25 października, TVP przygotowało materiał, w którym alarmuje swoich widzów. Według Telewizji Polskiej "opozycja planuje zamach na media". Czy to obawa przed spodziewaną już w najbliższym czasie zmianą władzy w Polsce?

Edyta Lewandowska
25.10.2023 09:59 "Wiadomości" atakują opozycję po spotkaniu z prezydentem. Pominięto istotny fakt

We wtorek 25 października w wieczornym wydaniu "Wiadomości" TVP skomentowano spotkanie przedstawicieli opozycji z prezydentem Andrzejem Dudą. Edyta Lewandowska, która prowadziła wczorajsze wydanie serwisu informacyjnego, już na samym wstępie oskarżyła polityków opozycji. Przemilczano jeden istotny szczegół.

wiadomości
23.10.2023 08:29 Nietypowe sceny w "Wiadomościach". Widzowie nie kryją swojego zaskoczenia

Niedzielne wydanie "Wiadomości" z 22 października znów odbiło się szerokim echem w mediach. Widzowie nie kryją swojego zdziwienia, jak po wyborach parlamentarnych i ich wynikach, powoli zmienia się narracja w Telewizji Publicznej. Komentarze w internecie nie pozostawiają złudzeń.

Danuta Holecka
19.10.2023 17:59 Wydało się, co skrywa Danuta Holecka. Fakty z jej życia zaskoczą wielu

Danuta Holecka to bez wątpienia jedna z głównych twarzy TVP i tzw. dobrej zmiany. Prowadząca, a zarazem szefowa "Wiadomości" jak się okazuje, prezenterką telewizyjną została zupełnie przypadkowo. To niejedyne ciekawe fakty z jej życia, które powszechnie nie są znane. Czego jeszcze nie wiecie?

Wiadomości
17.10.2023 20:24 "Wiadomości" TVP przeszły same siebie, a minęły dwa dni. Zdumiewające zachowanie prowadzącej

W ostatnich dniach tuż po pierwszych wynikach wyborów parlamentarnych, wielu Polaków było zaskoczonych zachowaniem dziennikarzy na antenie TVP, między innymi Danuty Holeckiej. Zwracano uwagę na przyjaźniejsze nastawienie prowadzących do polityków opozycji. Wystarczyło jednak wtorkowe wydanie "Wiadomości", aby widzowie przekonali się, że to były błędne odczucia. TVP w swoim materiale "rozliczyło" Donalda Tuska.

Danuta Holecka
01.10.2023 21:38 Tak TVP przedstawiła Marsz Miliona Serc. "Zero ujęć z góry"

1 października ulicami Warszawy przeszedł Marsz Miliona Serc organizowany przez Koalicję Obywatelską. Według PAP tuż przed rozpoczęciem marszu na rondzie Dmowskiego pojawiło się 60 tysięcy osób. Według ratusza ostatecznie w wydarzeniu wzięło prawie milion Polaków. TVP nie mogła przemilczeć tego w "Wiadomościach".

Agnieszka Holland "Wiadomości"
28.09.2023 11:15 "Wiadomości" TVP odpowiadają na słowa Agnieszki Holland. Padły mocne oskarżenia

W jednym z ostatnich wydań "Wiadomości" nawiązano do wizyty Agnieszki Holland u Kuby Wojewódzkiego i słów, które wypowiedziała. W TVP ostro zareagowano na jej słowa i zarzucono jej kłamstwo.

Jan Wojciech Man
27.09.2023 12:46 "Człowiek bez tożsamości". Wiele lat temu ocknął się na torach. Do tej pory nie wie, kim jest

Ta historia nadawałaby się na dobry film sensacyjny. Mężczyzna ponad 20 lat temu ocknął się nieopodal torów kolejowych. Nie pamiętał dokładnej daty, jak się nazywa ani skąd pochodzi. Pomimo zaangażowania się w tę sprawę przez media, służby oraz fundacje, do dziś nie zgłosił się nikt, kto rozpoznałby mężczyznę. Przybliżamy jego tajemniczą historię.

Wiadomości, Agnieszka Holland
25.09.2023 20:41 "Wiadomości" TVP uderzyły w Agnieszkę Holland. Wytknięto jej sympatię do PO

“Wiadomości” TVP znowu uderzyły w Agnieszkę Holland i jej film “Zielona granica”. Tym razem o produkcji wspomniano w kontekście incydentu, który miał miejsce wczoraj (24.09) na granicy polsko-białoruskiej.

grzybobranie
20.09.2023 19:52 Pilne ostrzeżenie dla grzybiarzy. Musisz uważać, ta zmora atakuje całą chmurą

Sezon na grzyby powoli wchodzi w swoją kluczową fazę. Polacy uwielbiają spędzać wolny czas właśnie ten sposób, relaksując się w pięknych okolicznościach przyrody. Wybierając się na grzybobranie, lub nawet zwykły spacer, musimy jednak uważać na prawdziwą zmorę, która zwłaszcza w tym okresie zniechęca do leśnych wędrówek. O czym mowa?