Goniec.pl
Kurski

Andrzej Iwanczuk/Reporter/East News

Jacek Kurski złamał zasadę izolacji? Jest wyrok w sprawie wyjazdu prezesa TVP na finał Eurowizji Junior

13 Lipca 2022

Autor tekstu:

Kacper Kulpicki

Udostępnij:

Prezes Telewizji Polskiej w grudniu 2021 udał się do Paryża na Konkurs Piosenki Eurowizji dla dzieci, by wspomóc polską delegację w wielkim finale. Przyznajemy, że wizyta w stolicy Francji była zawodowo uzasadniona jednak… Wydaje się, że ta podróż nie była do końca zgodna z obowiązującymi wówczas przepisami pandemicznymi.

Czy Jacek Kurski powinien przebywać w izolacji?

Były poseł dwukrotnie uzyskał pozytywny wynik testu PCR na kilka dni przed wyjazdem. Zgodnie z ówczesnymi przepisami powinien przebywać w izolacji przez 10 dni. Tak się jednak nie stało, bowiem pacjent został z niej zwolniony już po dwóch dniach. Izolacja trwała zatem krócej o… osiem dni. Niezłe tempo!

Małgorzata Rozenek

Nieoficjalnie: Małgorzata Rozenek nową prowadzącą "Dzień dobry TVN". "Postawiła wszystkich pod ścianą"

CZYTAJ DALEJ

Kamil Dziubka, dziennikarz portalu Onet.pl, zdecydował się na opublikowanie tych informacji. W odpowiedzi na publikację, Jacek Kurski określił ją jako „skandaliczną i nieprawdziwą”. Podjął decyzję o wszczęciu postępowania na mocy art. 212 Kodeksu Karnego (zniesławienie – przyp. red.).

Prezes TVP relacjonował, że podczas kibicowania Sarze Egwu James w finale konkursu miał status ozdrowieńca. Czy jest to możliwe? Na to pytanie musimy odpowiedzieć sobie sami.

Jacek Kurski usłyszał wyrok sądu

Decyzja Sądu Rejonowego Warszawa-Mokotów z 27. czerwca br. świadczy, że dziennikarz, który zamieścił informacje o „nie do końca legalnym” wyjeździe Kurskiego nie minął się z prawdą. Nie zostaną zatem opublikowane przeprosiny, których domagał się Jacek Kurski.

Justyna Sieńczyłło i Emilian Kamiński

Emilian Kamiński poznał żonę, gdy miała 13 lat. Nieprawdopodobna historia gwiazdora "M jak miłość"

CZYTAJ DALEJ

Uzasadnienie

- Artykuł autorstwa Kamila Dziubki opierał się na prawdziwych, dostępnych w czasie publikacji materiałach, a zastosowana przez dziennikarza krytyka była stanowcza, acz uzasadniona okolicznościami sprawy, zgromadzonym materiałem i obowiązującymi wówczas przepisami prawa. Poczynione przez niego zarzuty padły w ramach dziennikarskiej wolności do wyrażania opinii, nadto były potwierdzone wynikami testów laboratoryjnych – ustanowił sąd.

Wyrok jest nieprawomocny. W związku z tym możemy spodziewać się działań podjętych przez prawników Jacka Kurskiego, a to oznacza dalszą batalię sądową. Prezes TVP przegrał już podobny proces, w którym również toczył buńczuczne boje z portalem Onet.pl. Wówczas chodziło o jego dane osobowe z artykułu na temat koronawirusa. Doceniamy determinację.

Abstrahując od wyroku sądu, pozostaje pytanie: czy Jacek Kurski przyniósł szczęście reprezentantce Polski w Eurowizji Junior 2020? Na to pytanie można odpowiedzieć dwojako. Polska zajęła bardzo wysokie, 2. miejsce, jednak do pierwszego zabrakło jej tylko kilku punktów. Gdyby głosujący z Polski nie przyznali Armenii tak wysokiej noty, wówczas zwycięstwo byłoby w rękach Polaków.

Te pary dzieli ogromna różnica wieku! Rekord to 60 lat. Oni udowodnili, że miłość to nie liczba

"Wiek to tylko liczba" słyszano wielokrotnie. I są pary, które udowodniły, że faktycznie tak jest. Nie da się ukryć, że związek, w którym mężczyzna jest starszy od kobiety np. o ćwierć wieku wzbudza ogromne poruszenie, ale te gwiazdy nie zamierzały przejmować się opiniami innych. Miłość jest dla nich najważniejsza i tego się trzymają, nawet jeśli różni ich... 60 lat. Sprawdź 10 najbardziej znanych par z dużą różnicą wieku.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • Prowadzący „Pytania na śniadanie” właśnie ostrzegli wczasowiczów nad Bałtykiem. Kąpiąc się, trzeba uważać

  • "Rolnik szuka żony". Wioletta wzięła ślub. Wybranek wypatrzył ją w programie

  • Justyna Majkowska po latach wyznała prawdę o współpracy z Michałem Wiśniewskim. Zdradziła kulisy swojego odejścia z Ich Troje

Źródło: Pomponik.pl

Kacper KulpickiAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Pochodzę z Podkarpacia. Dzięki odpowiedniemu dystansowi (nie tylko w odległości) mam zdroworozsądkowe i niestereotypowe spojrzenie na to, co dzieje się na warszawskich salonach. Potrafię patrzeć na Gwiazdy w sposób życzliwy, acz przenikliwy. Doświadczenie copywriterskie pozwala mi we właściwych słowach ująć to, co ciekawi naszych czytelników. W wolnych chwilach oddaję się kulinarnym wojażom i pisaniu recenzji z podkarpackich restauracji.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: kacper.kulpicki@goniec.pl

Podobne artykuły

Dzieci w "The Voice of Poland", fot. "The Voice of Poland"/TVP2/24.09.2022

Gwiazdy

"The Voice of Poland". Dziecko uczestniczki marzyło, by poznać Tomsona i Barona

Czytaj więcej >
Agata Duda i Andrzej Duda, fot. Piotr Molecki/East News

Gwiazdy

Agata Duda nie dała sobie dmuchać w kaszę? Rodzice Andrzeja Dudy wyznali, że małżeństwo nie posłuchało ich rad

Czytaj więcej >
"The Voice of Poland", fot. "The Voice of Poland"/TVP2/24.09.2022

Gwiazdy

"The Voice of Poland". Baron podał telefon rozemocjonowanemu uczestnikowi. Po drugiej stronie był jego idol

Czytaj więcej >
Franciszek Pieczka, fot. TRICOLORS/East News

Gwiazdy

Franciszek Pieczka zmarł, zanim się urodził? Zadziwiająca wpadka w TVP

Czytaj więcej >
TRICOLORS/East News / min. Instagram @aleksandraleksandrowna

Gwiazdy

Aleksandra Kwaśniewska pokazała prywatne fotosy z wesela. Jej rodzice wywijali na parkiecie

Czytaj więcej >
Viki Gabor, fot. TRICOLORS/East News

Gwiazdy

Viki Gabor po raz kolejny zaskakuje czadową fryzurą. Czegoś takiego jeszcze nie było

Czytaj więcej >