Goniec.pl
Donald Tusk poszedł z wnukami na lody, zaczepił ich mężczyzna

Piotr Molecki/East News

Donald Tusk zabrał wnuki na lody. Pod sklepem od nieznajomego otrzymał jedną prośbę

5 Lipca 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Donald Tusk chciał zabrać wnuki na lody, ale pod sklepem były premier został zaczepiony przez mężczyznę. Polityk, który opiekował się dziećmi, otrzymał jedną prośbę. Życie zwykłego człowieka, kiedy dzień wcześniej było się gwiazdą na konwencji partii, nie jest łatwe.

Donald Tusk jest dla wielu osób synonimem sukcesu politycznego i wielu młodych adeptów na scenie sejmowej chce dorównać posadom byłego premiera na arenie międzynarodowej.

Pomorskie: Śmiertelny wypadek w gminie Czarne. Ofiarą jest 6-letnie dziecko

Pomorskie: Śmiertelny wypadek w gminie Czarne. Nie żyje 6-letnie dziecko

CZYTAJ DALEJ

Donald Tusk postanowił pokazać, że "władza" ma też ludzką twarz. Polityk, który słynie z rodzinnego życia, zabrał wnuki na lody w Sopocie. Niczym amerykańska gwiazda filmowa ukrywająca się pod okularami były premier musiał zmierzyć się z jarzmem braku anonimowości.

Donald Tusk zabrał wnuki na lody, zostali zaczepieni pod sklepem

Donald Tusk to celebryta sceny politycznej? Wszystko na to wskazuje. Sława to jednak nie tylko pieniądze - a te w ostatnim czasie w związku z osiągnięciem wieku emerytalnego, pojawiały się w kontekście byłego premiera dość często.

Donald Tusk często buduje swój wizerunek, jako "człowieka z ludu", który nie stracił pierwiastka normalności. Nie inaczej było w Sopocie. Polityk, który brylował w Brukseli, pognał z wnukami na lody.

Nawet wyjście do pobliskiego sklepu jest dla Donalda Tuska wyzwaniem i to nie ze względu na galopującą inflację i drożyznę, której jest zdaniem "Wiadomości" TVP i Mateusza Morawieckiego winien.

Kaczyński i Tusk nazwani "starcami", polityk zaproponował im posadę asystentów

Kaczyński i Tusk nazwani "starcami", którzy powinni odejść. Polityk zaproponował im posadę asystentów

CZYTAJ DALEJ

W niedzielę Donald Tusk został pod sklepem zaczepiony przez mężczyznę. Nieznany mężczyzna widząc polityka z wnukami na lodach poprosił go o... wspólne zdjęcie. Zwykła prośba pozbawiona jakiegokolwiek płaszczyka politycznego nie jest codziennością w życiu byłego szefa Rady Europejskiej.

Donald Tusk w sobotę zbawia świat, a w niedzielę jest dziadkiem

Work-life balance w wykonaniu Donalda Tuska wielu może zaimponować. W sobotę szef Platformy Obywatelskiej zdradzał plan na odsunięcie od władzy Prawa i Sprawiedliwości na czele z Jarosławem Kaczyńskim.

- Skończy się PiS, skończy się drożyzna. A wy jesteście tutaj, żeby PiS się skończył, bo musi się skończyć drożyzna - mówił w Radomiu bohaterski Donald Tusk.

Polityk nie zapomina jednak, że poza partyjnymi znajomymi i wyborcami na zmianę świata na lepsze liczą również jego wnuki. Donald Tusk chciał zagrać na nosie Jarosławowi Kaczyńskiemu i pokazać, że nie trzeba spod domu być odbieranym limuzynami? Tego nie dowiemy się nigdy, ale pewne jest, że wnuczęta polityka będą wspominać niedzielę, gdy poszli na lody, a obcy mężczyzna prosił ich dziadka o zdjęcie.

Mateusz Morawiecki Podcast: co premier chce przekazać Polakom?

Posłuchaliśmy podcastu Morawieckiego, żebyście wy nie musieli. Trudno uwierzyć, co wygaduje premier

Mateusz Morawiecki ma podcast i posłuchaliśmy go, żebyście wy nie musieli. - Polska królestwem bezrobocia i umów śmieciowych - powiedział szef polskiego rządu w jednym z pierwszych odcinków w 2022 r. Słuchając kolejnych zdań padających z ust premiera Morawieckiego trudno oprzeć się wrażeniu, że osoba odpowiedzialna za narrację w stosunku do rządu i PiS w "Wiadomościach" TVP otrzymała zlecenie również na tę produkcję. Oto kilka słów Mateusza Morawieckiego z podcastu, z którymi warto się zapoznać. Niektóre cytaty niezwykle źle się zestarzały.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: se.pl

Tagi:

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Władimir Putin, Choroba, Prezydent Rosji

Wiadomości

Generał SWR: Stan zdrowia Władimira Putina znacząco się pogorszył. "Lekarze spędzają u niego całe noce"

Czytaj więcej >
Pożyczki dla rolników w PKO BP

Wiadomości

PKO BP wyciąga pomocną dłoń do rolników, specjalna oferta. Do 300 tys. zł bez zabezpieczeń

Czytaj więcej >

Wiadomości

Kultowy program po 24 latach znika z głównej anteny TVP. Widzowie są zaskoczeni, zadziwiająca zmiana

Czytaj więcej >
Polscy Strażacy, Trzęsienie Ziemi w Turcji, HUSAR, twitter

Wiadomości

Spektakularna akcja ratunkowa polskich strażaków w Turcji. Nagrania podbijają sieć

Czytaj więcej >

Wiadomości

Lekarka próbowała pomóc dzieciom, musi zapłacić ponad 160 tysięcy złotych. "Ja tylko ratowałam życie"

Czytaj więcej >
Pilna konferencja Mateusza Morawieckiego

Wiadomości

Mateusz Morawiecki zwołał pilną konferencję. Premier uderzył w Donalda Tuska, padły wymowne słowa

Czytaj więcej >