Goniec.pl

(zdj. ilustracyjne) AGENCJA SE/East News; Unsplash.com/Caleb Woods

Dziadek zgotował wnuczce piekło, gwałcił 6-latkę przez rok. Jest nowy wyrok

25 Maja 2023

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

6-latka przez rok przeżywała piekło, które zgotował jej własny dziadek. Dziewczynka była gwałcona przez 78-letniego mężczyznę. Właśnie zapadł nowy wyrok, a senior z Podkarpacia posiedzi w więzieniu dłużej.

Dziadek przez rok gwałcił 6-letnią wnuczkę, jest nowy wyrok

6-letnia dziewczynka z Podkarpacia była gwałcona przez własnego dziadka. Senior mieszkał z dzieckiem i jego rodzicami pod jednym dachem, ale przez blisko 12 miesięcy nikt nie zdał sobie sprawy z dramatu dziecka.

Wnuczka od maja 2020 r. do czerwca 2021 r. była seksualnie wykorzystywana przez dziadka Zygmunta. Sprawa toczyła się za zamkniętymi drzwiami ze względu na dobro dziecka. Niemniej pewne jest, że zapadł nowy wyrok w tej sprawie.

Tina Turner nie żyje

Tina Turner nie żyje. Piosenkarka zmarła w wieku 83 lat

CZYTAJ DALEJ

Dziadek Zygmunt usłyszał nowy wyrok, posiedzi w więzieniu dłużej

W grudniu 2022 roku dziadek Zygmunt usłyszał, że jest winny zarzutu gwałcenia własnej wnuczki. Sąd orzekł wobec seniora ze wsi pod Lubaczowem na Podkarpaciu karę pozbawienia wolności na 3,5 roku. 

25 maja 2023 r. wymiar tej kary się zmienił. W rzeszowskim Sądzie Apelacyjnym dziadek Zygmunt został skazany na 5 lat więzienia. Co więcej, sąd uznał, że zasądzone 10 tys. zł nawiązki dla krzywdzonej wnuczki to za mało. Nowy wyrok nakazuje 78-letniemu mężczyźnie zapłatę 40 tys. zł.

Wytchnieniem dla skrzywdzonej przez dziadka rodziny będzie utrzymany w mocy zakaz kontaktowania się seniora z wnuczką przez 10 lat. Dodatkowo 78-latek ma zakaz zbliżania się do dziewczynki na odległość mniejszą niż 10 metrów. Przez 10 lat dziadek Zygmunt ma sądowy zakaz mieszkania w domu, gdzie doszło do przestępstwa.

Sąd utrzymał część poprzedniego wyroku w mocy

Sąd nie miał wątpliwości, że sprawa rocznego piekła 6-letniej dziewczynki musi toczyć się za zamkniętymi drzwiami. Konieczne było zadbanie o to, by chronić dziecko przed ujawnieniem wizerunku i przeżywaniem piekła zgotowanego przez dziadka na nowo.

Ze względu na charakter sprawy nie jest wiadome, co oskarżyciele i obrońca 78-latka wygłosili w mowach końcowych. Pewne jest jednak, że apelację od pierwszy wyroku złożyli zarówno obrońca oskarżonego dziadka Zygmunta, jak i prokuratura i kurator dziewczynki.

Źródło: PAP

wieniec grób Kamilek z Częstochowy

Urzędnicy odpowiedzą za śmierć Kamilka z Częstochowy? Ostre słowa sędzi: "Powiem wprost. MOPS po prostu kłamie"

CZYTAJ DALEJ
Iwona Wieczorek

Pilny komunikat ws. Iwony Wieczorek. “Wstrząśnie opinią publiczną”

CZYTAJ DALEJ

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

TVN stanowczo reaguje na skandaliczne słowa Jarosława Kaczyńskiego. Stacja podjęła ważną decyzję
Czytaj więcej >

Wiadomości

Skandaliczne słowa na konferencji Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS przekroczył granicę
Czytaj więcej >

Wiadomości

Dachowanie samochodu w Chojnicach. Ratownicy się tego nie spodziewali, zaskakujące sceny
Czytaj więcej >

Wiadomości

Opole. Splądrowali Żabkę na oczach obsługi. Policja szuka świadków
Czytaj więcej >

Wiadomości

Śląsk. Zaginęła 13-letnia Milena Magiera. Dziewczynka nie wzięła ze sobą nawet telefonu
Czytaj więcej >

Wiadomości

Łódzkie. Pożar składowiska z chemikaliami w Łaniętach. W akcji strażacy
Czytaj więcej >
Agata Jaroszewska

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]