Goniec.pl > Wiadomości > Dramatyczna akcja ratunkowa w Drawsku Pomorskim. Malutkie dziecko w niebezpieczeństwie
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 18.09.2023 08:57

Dramatyczna akcja ratunkowa w Drawsku Pomorskim. Malutkie dziecko w niebezpieczeństwie

straż miejska
YouTube/Drawsko Pomorskie (screen wideo)

W Drawsku Pomorskim doszło do bardzo niebezpiecznych scen. Kobieta, parkując auto w pełnym słońcu, niefortunnie zatrzasnęła drzwi. W aucie pozostało jej malutkie dziecko. Liczyła się każda minuta. W sieci pojawił się film z tego dramatycznego zdarzenia i interwencji służb.

Drawsko Pomorskie. Straż miejska ruszyła do interwencji

Do zdarzenia doszło w piątek 15 września przy ul. Obrońców Westerplatte w Drawsku Pomorskim (woj. zachodniopomorskie) około godziny 13.00., o czym magistrat miasta poinformował w niedzielę 18 września. Tego dnia w piątek w rejonie panowała bardzo słoneczna i bezchmurna aura, której towarzyszyła niezwykle wysoka temperatura.

W pewnym momencie grupa ludzi zatrzymała patrol straży miejskiej, prosząc o pomoc w dramatycznej sytuacji. Malutkiemu dziecku groziło wielkie niebezpieczeństwo.

Katastrofa w małżeństwie Elżbiety Jaworowicz. Widzowie nie mieli pojęcia

Matka zatrzasnęła dziecko w nagrzanym samochodzie

Jak się okazało, kobieta, parkując auto w bardzo nasłonecznionym miejscu, niefortunnie zatrzasnęła w nim swoje małe dziecko. Drzwi pojazdu nie dało się otworzyć. Służby natychmiast wkroczyły do akcji i rozpoczęły dramatyczną akcję ratunkową. Liczyła się każda minuta. Na miejscu była matka dziecka, właścicielka pojazdu, która obserwowała całą interwencję.

- Jak się okazało, kilka chwil wcześniej, niefortunnie drzwi auta zostały zatrzaśnięte, a kluczyki wraz z dzieckiem pozostały w samochodzie. Konieczne było szybkie działanie, gdyż pojazd stał na słońcu, a temperatura w jego wnętrzu wzrastała - poinformował kierownik Referatu Promocji i Sportu drawskiego magistratu Marcin Łukasz.

Dramatyczna akcja ratunkowa. Konieczne było wybicie szyby

W akcji poza strażnikami miejskimi pomagali również mechanicy z jednego z pobliskich warsztatów samochodowych. Mężczyźni wraz z funkcjonariuszami na początku próbowali dostać się do samochodu tak, aby nie wybijać w nim szyby. Niestety sytuacja zmusiła ich do natychmiastowej zmiany planów i podjęcia ostatecznej decyzji. 

Strażnik miejski wybił jedną z bocznych szyb, dzięki czemu udało się dostać do środka pojazdu i wydostać z niego dziecko. Temperatura w aucie cały czas narastała, funkcjonariusze pomogli w ostatniej chwili. Kobieta po chwili mogła przytulić swoje dziecko i odetchnąć z ulgą.
Filmik z interwencji został umieszczony na stronie drawskiego magistratu: