Goniec.pl > Straż Miejska

Straż Miejska

straż miejska
22.09.2023 14:38 Przeraźliwe krzyki w Warszawie. Niebezpieczne sceny przy Dworcu Zachodnim

Warszawa. Dramatyczne sceny rozegrały się w nocy 21 września w okolicach Dworca Zachodniego. Strażnicy miejscy, którzy patrolowali teren, nagle usłyszeli przeraźliwe krzyki i wołanie o ratunek. Funkcjonariusze błyskawicznie ruszyli z pomocą.

straż miejska
18.09.2023 08:57 Dramatyczna akcja ratunkowa w Drawsku Pomorskim. Malutkie dziecko w niebezpieczeństwie

W Drawsku Pomorskim doszło do bardzo niebezpiecznych scen. Kobieta, parkując auto w pełnym słońcu, niefortunnie zatrzasnęła drzwi. W aucie pozostało jej malutkie dziecko. Liczyła się każda minuta. W sieci pojawił się film z tego dramatycznego zdarzenia i interwencji służb.

dziecko
06.09.2023 19:59 Warszawa. 8-latka zaginęła w szkole. W akcji straż miejska i policja

Nietypowe zdarzenie w jednej z warszawskich szkół podstawowych w Ursusie. Strażnicy miejscy działający w ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły" zostali zaalarmowani przez jedną z matek, że jej 8-letnie dziecko zaginęło w szkole. Natychmiast ruszyli z pomocą.

straż miejska, drzwi
22.08.2023 11:59 Straż miejska będzie kontrolować domy i mieszkania. Za jedną rzecz grozi grzywna

W Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji trwają właśnie prace nad nowymi przepisami. W myśl powstających regulacji specjalne uprawnienia zyskają strażnicy miejscy, którzy będą mogli skontrolować domy i mieszkania. Jeśli wówczas okaże się, że nie wywiązaliśmy się z pewnego obowiązku, czeka nas surowa kara pieniężna. Kto powinien mieć się na baczności?

wąż
03.08.2023 12:02 Weszła do łazienki i zobaczyła 2,5-metrowego węża. Natychmiast wezwała służby

Można sobie jedynie wyobrazić, w jakim szoku musiała być mieszkanka jednego z mieszkań w Chorzowie. Kobieta odkryła w swojej toalecie… 2,5-metrowego pytona! Na miejscu błyskawicznie pojawiły się stosowne służby. Olbrzymi wąż został schwytany i przetransportowany w bezpieczne miejsce.

Walizki
01.08.2023 15:28 Wrócili z wakacji. Po otwarciu walizki natychmiast powiadomili służby

Z pozoru bezproblemowy powrót z wakacyjnego odpoczynku, w przypadku pewnej rodziny z Warszawy mógł zakończyć się wyjątkowo groźnie. Wszystko za sprawą niepożądanego pasażera “na gapę”, który przywędrował wraz z familią z Grecji. Interwencję podjęli funkcjonariusze z Ekopatrolu. 

straż miejska
26.07.2023 15:45 Głodna i zapłakana 8-latka bez opieki w Warszawie. Konkubent matki kazał jej poczekać 5 minut, po czym odjechał

Bulwersujące doniesienia z warszawskiej Pragi. Stołeczna straż miejska podjęła interwencję wobec samotnej 8-letniej dziewczynki błąkającej się na ruchliwej ulicy. Jak się okazało głodne i zapłakane ukraińskie dziecko zostało porzucone przez konkubenta matki, mężczyznę gruzińskiego pochodzenia. 

wąż
09.07.2023 18:52 Interwencja straży miejskiej. Znaleziono węża na środku ulicy

Warszawscy strażnicy miejscy musieli mieć nie lada zdziwione miny po jednej z niedawnych interwencji na terenie Białołęki. Mundurowi zostali wezwani do znalezionego węża. Jadąc na miejsce zdarzenia, funkcjonariusze byli przekonani, że chodzi o zaskrońca. Na miejscu okazało się jednak, że niespodziewany intruz jest znacznie większy.

straż miejska
06.07.2023 10:51 Kilkuletnie dzieci błagały ojca, żeby przestał. Dramatyczne sceny w polskim lesie

Warszawska straż miejska została poproszona o interwencję wobec pijanego mężczyzny, który pod wpływem alkoholu sprawował opiekę nad dwoma, kilkuletnimi synami. Delikwent, zamiast podporządkować się, zaatakował mundurowych. Według relacji służb nawet chłopcy prosili go o zachowanie spokoju. 

kąpiel w fontannie
08.06.2023 19:19 Rybnik: operator miejskiej kamery przecierał oczy ze zdumienia. "Rusałka" w centrum miasta

Rybnik (woj. śląskie). Jakież zdziwienie musiało malować się na twarzy operatora miejskiej kamery, który pełnił dyżur w jedną z ostatnich nocy. Jego oczom, w fontannie w centrum miasta, ukazała się pewna kobieta, która “postanowiła spróbować swych sił w roli rusałki”. Wideo z nietypowej sytuacji trafiło do sieci.

straż miejska, klasa
03.04.2023 15:25 Uczennica zaczęła wymiotać na lekcji, w szkole zaroiło się od służb. Na jaw wyszła zaskakująca prawda

W jednej z bielańskich szkół na terenie Warszawy doszło do bulwersującego incydentu. Cztery uczennice pojawiły się na zajęciach pod dużym wpływem wysokoprocentowego alkoholu. Okazało się, że pomysłowe dziewczyny wniosły na teren budynku wódkę przemyconą w butelkach z sokiem. Niecny występek wyszedł na jaw, gdy jedna z nich poczuła się trochę gorzej... Interweniowały służby.

Polcija
26.03.2023 17:17 Nastolatek bez opamiętania bił i kopał szefa straży miejskiej. Nikt nie pomógł

W Gorlicach (woj. małopolskie) doszło do brutalnego ataku na komendanta straży miejskiej, który zwrócił uwagę agresywnym mężczyznom spożywającym alkohol na przystanku autobusowym. Poszkodowany odniósł liczne rany i, co szokujące, nie uświadczył od nikogo pomocy, choć zdarzenie miało miejsce w biały dzień w centrum miasta.

None
23.03.2023 22:33 Dzieci pobiły się o piłkę pod szkołą. 10-latek miał noże, policja w akcji

Pod jedną ze szkół podstawowych na Pradze-Północ w Warszawie 10-latek pobił dwóch uczniów. Jak ustalili strażnicy miejscy, powodem konfliktu była piłka. Co najbardziej szokujące, czwarty z chłopców, którzy zgromadzili się pod budynkiem, przyznał się funkcjonariuszom do posiadania dwóch noży. Strażnicy wezwali policję.

None
22.02.2023 09:13 Chciał sprawić ukochanej wyjątkowy prezent, straż miejska mu nie darowała. Słono za to zapłacił

Mieszkaniec Gdańska postanowił wywiesić banner deklarujący wielką miłość dla swojej ukochanej w dniu jej urodzin. Niestety, ale jego szeroko zakrojone plany zostały pokrzyżowane przez patrol Straży Miejskiej. Strażniczki były bezlitosne, zamiast kupić prezent dla ukochanej, zakochany mężczyzna będzie musiał zapłacić surowy mandat. 

Seniorka straż miejska
02.02.2023 16:16 Warszawa. 80-latka spędziła cały dzień w tramwaju. Smutna prawda wyszła na jaw

Do nietypowej sytuacji doszło 31 stycznia w jednym z warszawskich tramwajów. Będąca na zmianie motornicza dostrzegła sędziwą kobietę, która przez prawie cały dzień podróżowała w koło jednym tramwajem. Zaniepokojona wezwała straż miejską, która zajęła się kobietą. Prawda okazała się niezwykle smutna i poruszająca.

Po interwencji służb okazało się, że wielki pająk jest jedynie gumową zabawką.
12.11.2022 20:56 Lublin. Kobieta wezwała służby do egzotycznego pająka. Okazało się, że to zabawka

Niemało strachu najadła się jedna z mieszkanek Lublina, która zaalarmowała straż miejską, iż na jednym z parapetów pasażu handlowego znajduje się egzotyczny pająk. Na miejsce wysłano specjalistyczne służby, które wraz z ekspertem zwierząt tropikalnych stwierdzili, że budzący grozę pająk jest zabawką.

Siedlce: 60-latka urządziła imprezę, wpadła w płomienie podczas gaszenia ogniska
22.08.2022 11:47 Siedlce. Zabawa przy ognisku zakończyła się ogromną tragedią. Nie żyje 60-latka, która zasłabła w czasie gaszenia płomieni

Dobra zabawa w mgnieniu oka zamieniła się w mrożącą krew w żyłach historię. 60-latka chciała tylko zgasić ognisko, przez którym dobrze bawiła się ze znajomymi. Niestety osłabła tuż nad płomieniami. Obok nie było nikogo, kto mógłby jej pomóc. Wcześniej na imprezie interweniowała Straż Miejska, ale nikt nie mógł przewidzieć, że kolejna wizyta służb będzie związana z tragedią.W lipcu w Siedlcach (woj. mazowieckie) doszło do tragedii, która wydaje się nierealna. Nie jest to jednak historia mająca wywołać wśród dzieci gęsią skórkę. Dramat nad ogniskiem rozpalonym w jednym z ogrodów rozegrał się naprawdę. 60-latka chciała tylko miło spędzić czas ze znajomymi. Rano zamiast dobrych wspomnień pojawiły się łzy i niedowierzanie.

Straż miejska znalazła nastolatka na peronie, jego nogi zwisały nad torami, był poszukiwany
15.07.2022 17:25 Warszawa. Strażnicy miejscy w środku nocy znaleźli poszukiwanego nastolatka. Zapobiegli tragedii na torach

Warszawscy strażnicy w ostatniej chwili znaleźli się w dobrym miejscu i o dobrym czasie. Kiedy zobaczyli chłopca na peronie kolejowym, przez ich plecy przebiegł dreszcz. W każdym momencie mogło dojść do tragedii i nie było sekundy do stracenia. Chłopiec miał problemy z wysłowieniem się i był roztrzęsiony. Co stało się w nocy na Międzylesiu?Nocny patrol strażników miejskich z VII Oddziału Terenowego najprawdopodobniej zapobiegł łamiącej serce tragedii. Około 1:30 w nocy zauważyli ludzki kształt na peronie nieopodal ul. Patriotów na Międzylesiu.Uwagę strażników zwrócił przede wszystkim fakt, że znajdujący się tam człowiek był drobny i mały. Czerwona lampka rozbłysnęła, gdy funkcjonariusze zdali sobie sprawę, że osoba ta siedzi na peronie, a jej nogi luźno zwisają nad torami. Nie było ani sekundy do stracenia, trzeba było działać szybko, ale jednocześnie ostrożnie. Trudno było powstrzymać emocje, kiedy prawda na temat nastolatka wyszła na jaw.

Karetka
01.07.2022 13:00 Kraków. Tragiczny finał interwencji strażników miejskich, nie żyje młody mężczyzna. "Był agresywny i pobudzony"

W Krakowie doszło do tragicznej w skutkach interwencji straży miejskiej. Jak donosi "Gazeta Wyborcza", agresywnie zachowujący się 21-letni Ukrainiec stracił przytomność podczas szarpaniny ze strażnikami. Ostatecznie mężczyzna zmarł.

straż miejska
01.07.2022 12:19 Straż Miejska założyła blokadę na policyjny radiowóz. Internauci nie mogli się powstrzymać

Jak się okazuje, wbrew powtarzanym stereotypom policja nie zawsze jest bezkarna. Na własnej skórze poczuł to pewien funkcjonariusz, który w Poznaniu na ul. Wrzoska zaparkował radiowóz w miejscu, gdzie nie było to dozwolone. Autem szybko zajęła się straż miejska, a internauci nie kryli swojego zdumienia. Sprawę opisał na swoich łamach portal epoznan.pl.

Policja szuka sprawcy
23.06.2022 18:07 Szczecin: Pijana matka z dzieckiem w wózku pogryzła strażników miejskich. Miała 2,5 promila alkoholu

Piękna pogoda i iście letnia temperatura to idealne warunki na spędzanie czasu z dzieckiem na świeżym powietrzu. Z takiego założenia wyszła przynajmniej mieszkanka Szczecina, która udała się na spacer po Jasnych Błoniach. Szkopuł w tym, że z pozoru przykładna matka miała we krwi aż 2,5 promila alkoholu. To nie umknęło uwadze przechodniów, którzy zawiadomili straż miejską. Interwencja miała jednak nieoczekiwany przebieg.Policjant czy strażnik miejski każdego dnia musi liczyć się z tym, że nie wie, co spotka go w pracy. Zawód ten jest więc idealny dla osób, które źle znoszą rutynę i nie cierpią popadać w schematy.Dla wielu udana zmiana to taka, która dostarczy dozy pożądanej adrenaliny, ale przy okazji zakończy się bezpiecznie i pozwoli w spokoju zasnąć. Gorzej, gdy sen uniemożliwia bolące udo, które jest pamiątką po zetknięciu z agresywną delikwentką.

Straż Miejska
21.01.2022 12:36 "Drogówka" w Straży Miejskiej w Warszawie? Jest projekt, rzeznik potwierdza

W Straży Miejskiej w Warszawie powstał pomysł powołania "drogówki", czyli wydziału ruchu drogowego. Funkcjonariusze zajmowaliby się wykroczeniami popełnianymi przez kierowców na obszarach wydzielonych Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego w Warszawie. O pomyśle stołecznych strażników, poinformowała wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska.Jak informuje RMF FM, powołując się na Polską Agencje Prasową, o projekcie powołania "drogówki" w straży miejskiej poinformowała wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska w odpowiedzi na interpelację jednego z radnych. Kaznowska napisała, że "kierownictwo Straży Miejskiej miasta stołecznego Warszawy rozważa wydzielenie specjalnej struktury organizacyjnej". W jej skład mieliby wejść strażnicy zajmujący się wykroczeniami popełnianymi przez kierowców "w ruchu drogowym na obszarach wydzielonych SPPN w Warszawie".- Na razie jest to tylko i wyłącznie projekt, w tej chwili nie jestem w stanie odpowiedzieć, czy i kiedy powstanie tzw. drogówka w straży miejskiej" - powiedział PAP rzecznik straży miejskiej Sławomir Smyk.Wyjaśnił, że oprócz tego, że "obecnie strażnicy miejscy współpracują z ZDM w sprawie kontroli SPPN, to w poszczególnych oddziałach są referaty, które zajmują się sprawami dotyczącymi nieprawidłowości w parkowaniu na terenie naszego miasta".

Straż Miejska
03.01.2022 18:23 Starsza pani błąkała się po Warszawie w kapciach i swetrze. Twierdziła, że jej syna i wnuka porwali

Starsza kobieta, w nocy 31 grudnia błąkała się po ulicach Warszawy, ubrana w sweter i kapcie. Twierdziła, że jej syn i wnuczek zostali porwani. Funkcjonariusze ze straży miejskiej po otrzymaniu zgłoszenia podjęli interwencje.Tuż przed północą patrol straży miejskiej z VII Oddziału Terenowego dostał zgłoszenie o starszej kobiecie, która błąkała się po ulicy w swetrze i kapciach. Po kilku minutach funkcjonariusze byli na miejscu. Na ulicy Grochowskiej 174/176 zobaczyli roztrzęsioną, zmarzniętą i zapłakaną kobietę. - Oznajmiła, że od kilku godzin szuka syna oraz wnuczka. Twierdziła, że mężczyźni zostali porwani i są przetrzymywani w samochodzie. Wskazała nawet stojący obok pojazd. W aucie nikogo nie było - przekazał Jerzy Jabraszko z biura prasowego straży miejskiej w Warszawie.Kobieta na szęście miała przy sobie numer telefonu do syna. Strażnicy postanowili odrazu skontaktować się z mężczyzną. Po krótkiej rozmowie, funkcjonariusze ustalili, że starsza kobieta ma od niedawna zaniki pamięci. Po ustaleniu miejsca zamieszkania, seniorka została bezpiecznie odprowadzona przez patrol do domu.Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:Tragiczne skutki zabaw sylwestrowych. Martwe ptaki na ulicach WarszawyMazowieckie. Właściciele kotów muszą obowiązkowo zaszczepić swoje zwierzęta. Wojewoda mazowiecki wydał rozporządzenieWarszawa. Pierwszy duży mandat po zmianie przepisów. Kobieta zapłaciła 1500 złotychJeżeli chcesz się podzielić informacjami z Warszawy lub Mazowsza, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]Źródło: goniec.pl

Tory mężczyzna
29.12.2021 13:49 Warszawa. Mężczyzna połozył się na torach, czekał na śmierć. To była jego kolejna próba samobójcza

W poświąteczny poniedziałek, około południa, 36-latek położył się na torach w okolicy Dworca Wschodniego. Mężczyzna chciał popełnić samobójstwo. Na ratunek ruszył mu przypadkowy przechodzień, który ściągnął go z torowiska. To była trzecia próba targnięcie się na swoje życie. 36-latkiem zajęła się straż miejska.Do strażników z VII Oddziału Terenowego, którzy patrolowali okolice Dworca Wschodniego, w pewnym momencie podszedł mężczyzna. Poprosił o zaopiekowanie się osobą, która przed chwilą chciała popełnić samobójstwo. Mężczyzna ściągnął 36-latka z torów.- Wskazany człowiek potwierdził, że położył się na torach kolejowych, bo chciał się zabić. 36-letni mieszkaniec Koła przyznał się strażnikom, że ma problemy psychiczne. Dodał, że to już jego trzecia próba samobójcza w ostatnich dniach - opowiada Jerzy Jabraszko z biura prasowego Straży Miejskiej w Warszawie.Funkcjonariusze zajęli się mężczyzną, okryli go kocem termicznym i wezwali pogotowie. Do czasu przyjazdu zespołu ratunkowego strażnicy nadzorowali zachowanie desperata, starając się go uspokoić.- Przybyli na miejsce medycy stwierdzili, że mężczyzna wymaga natychmiastowej hospitalizacji i zabrali go do szpitala specjalistycznego - dodaje Jerzy Jabraszko.Mężczyzna, który uratował niedoszłego samobójcę to 23-letni mieszkaniec Starego Pilczyna. Strażnicy z Warszawy nazwali go "anonimowym bohaterem".Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:Warszawa. Nożownik z Ursusa zatrzymany. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwaMazowsze. To były ostatnie święta Pawła. W poniedziałek dachował i zginął na miejscu. Zostawił żonę i dwójkę dzieciWarszawa. Radni chcą odwołać przewodniczącego Rady Dzielnicy z Rembertowa. Następna ma być burmistrzJeżeli chcesz się podzielić informacjami z Warszawy lub Mazowsza, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]Źródło: Goniec.pl

Straż Miejska Pogotowie
07.12.2021 15:36 Pruszków: Dramatyczna reanimacja na boisku

Do dramatycznych zdarzeń doszło w sobotę, 13 listopada, na murawie boiska Znicza Pruszków. W ten dzień swój mecz rozgrywali juniorzy gospodarzy przeciwko Turowi Jaktorów. Tuż po rozpoczęciu sportowego widowiska, jeden z młodych zawodników upadł na murawę, a jego serce przestało bić. Ten dzień zapamiętają wszyscy uczestnicy wydarzenia, a szczególnie znajdujący się na trybunach strażnik miejski z Warszawy, który podczas dnia wolnego oglądał mecz swojego 14-letniego syna. Gdy jeden z juniorów upadł na ziemię, a trenerzy nie potrafili mu pomóc - do akcji ruszył insp. Mariusz Dobrzyński z Oddziału Specjalistycznego Straży Miejskiej m.st. Warszawy. Gdy zobaczył bezradność innych osób od razu wkroczył do działania.Młody zawodnik nie oddychał, a jego puls był niewyczuwalny. Funkcjonariusz poinformował trenerów, że jest warszawskim strażnikiem miejskim i przeszedł szkolenie w udzielaniu pomocy przedmedycznej. Od razu także poprosił o natychmiastowe wezwanie pogotowia ratunkowego.Inspektor Dobrzański od razu rozpoczął masaż serca młodego zawodnika. Po chwili dołączył do niego jeden z rodziców, który pomagał prowadzić resuscytacje. Po kilku minutach ciężkiej walki o życie chłopca, funkcjonariusz poczuł, że serce nastolatka zaczęło bić - chłopiec gwałtownie nabrał powietrza w płuca i otworzył oczy. Następnie został ułożony w pozycji bezpiecznej. Do przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego Pan Mariusz opiekował się chłopakiem.Młody zawodnik został zabrany do szpitala, gdzie po badaniach okazało się, że przyczyną zasłabnięcia była wrodzona wada serca. Jak informuje warszawska Straż Miejska - chłopak przeszedł w szpitalu specjalistyczny zabieg.- Inspektor Mariusz Dobrzyński otrzymał kilka dni temu podziękowania za swoją postawę od rodziców. Jednak największą nagrodą jest świadomość, że rówieśnik jego syna wraca do zdrowia - przekazał Jerzy Jabraszko z biura prasowego Straży Miejskiej m.st. Warszawy.Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:Kolejna odsłona afery mailowej. Tym razem mieli pisać o WitekUwaga, emeryci, lepiej sprawdzić portfele. Będą ważne zmianyMocne oskarżenia pod adresem Kaczyńskiego. Roman Giertych zabrał głosJeżeli chcesz się podzielić informacjami z Warszawy lub Mazowsza, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]Źródło: Goniec Warszawa