Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Alina Kabajewa pojawiła się w rosyjskiej telewizji. "Kochanka Putina" miała symboliczny dodatek
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 02.06.2022 15:52

Alina Kabajewa pojawiła się w rosyjskiej telewizji. "Kochanka Putina" miała symboliczny dodatek

Alina Kabajewa pojawiła się w rosyjskiej telewizji, nie było obok niej Putina
Rossija 1

Niespodziewanie po wielu tygodniach ukrywania się Alina Kabajewa pojawiła się w rosyjskiej propagandowej telewizji. Na kanale Rossija 1 domniemana kochanka Władimira Putina i rzekoma matka jego kolejnych dzieci promowała "niezapomniane święto muzyki i sportu", czyli... Festiwal Alina.

Nie jest tajemnicą, iż osoby mające personalne związki z Władimirem Putinem mogą liczyć na specjalne względy nie tylko w Rosji. Nie inaczej jest w przypadku Aliny Kabajewy.

Była gimnastyczka ku zaskoczeniu wszystko w środowe popołudnie pojawiła się na ekranach widzów Rossija 1. Obecność Aliny Kabajewy zanotował Francis Scarr, dziennikarz BBC, który wprost stwierdza, że "ogląda rosyjską telewizję państwową, żeby inni nie musieli".

Alina Kabajewa w propagandowym kanale, reklamowała festiwal swojego imienia

Zapierające dech w piersiach akrobacje gimnastyczne i wyróżniająca się na tle tłumu Alina Kabajewa. Rzekoma matka kolejnych dzieci Władimira Putina ubrana była w różową sukienkę i promieniała na ekranie, zarażając wręcz szerokim uśmiechem.

- Rosyjska telewizja państwowa promuje "niezapomniane święto muzyki i sportu" w środowe popołudnie, prowadzone przez nikogo innego jak Alinę Kabajewą - napisał brytyjski dziennikarz, dołączając fragmenty programu propagandowego kanału.

Francis Scarr zauważył, że gimnastyczne wydarzenie, którego reklamą była Alina Kabajewa łączona w bliski związek z Władimirem Putinem, nazwane zostało... Festiwalem Alina.

Szeroki uśmiech kochanki Putina i wstążka popierająca działania wojenne w Ukrainie

Postać Aliny Kabajewy w krótkim fragmencie programu na wizji Rossija 1 mocno się wyróżnia. Nie tylko różowa sukienka i uśmiech wybija byłą gimnastyczkę na tle zebranego tłumu.

Najsłynniejsza rzekoma kochanka Putina z uśmiechem weszła na scenę z mikrofonem w dłoni i nie omieszkała podzielić się ciepłymi słowami. Wszystkie światła i kamery zwrócone były na nią.

Uwagę zachodnich komentatorów przykuwa jeden ważny szczegół. Alina Kabajewa wystąpiła bowiem z przypiętą wstążką św. Jerzego. Obecnie jest ona symbolem popierania inwazji Rosji na Ukrainę. Przed 24 lutego 2022 r. był to sposób na upamiętnienie Rosjan zmarłych podczas II wojny światowej.

Zaangażowanie się Aliny Kabajewy w działania propagandowe i otwarte promowanie osoby byłej gimnastyczki podsyca kolejne plotki na temat jej związku z Władimirem Putinem. To właśnie bliskie kontaktu z prezydentem Rosji sprawiły, iż utytułowana gimnastyczka została objęta sankcjami w najnowszym - szóstym już - pakiecie przyjętym przez Unię Europejską.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: onet.pl, goniec.pl