Goniec.pl
Putin

MIKHAIL KLIMENTYEV/AFP/East News

Stanisław Żaryn ostrzega Polaków, wypunktował kłamstwa Kremla. Moskiewska propaganda obnażona

28 Maja 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Jednym z głównych celów Kremla jest obecnie oczernianie Polski. Stanisław Żaryn obnażył arsenał kłamstw Moskwy. - Kreml próbuje również straszyć Polaków przekonując, że: Polska należy i będzie należeć do strefy wpływów Rosji - napisał na Twitterze rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych.

Nasiliły się wrogie działania wymierzony w Polskę, ich autorem jest Kreml. Stanisław Żaryn opublikował długi wpis, który ujawnił wszystkie zabiegi osadzone w kontekście wojny w Ukrainie.

Krystyna Pawłowicz

Miss Polonia Krystyna Sokołowska skrytykowana przez Krystynę Pawłowicz. Co jej się nie spodobało?

CZYTAJ DALEJ

- Rosja wzmacnia wymierzone w RP działania propagandowe - oświadczył wprost rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych. Stanisław Zarys odniósł się do docierających do Polek i Polaków wiadomości.

Polska w rosyjskiej strefie wpływu? Stanisław Żaryn dementuje i oskarża Kreml

Nie tylko Rządowe Centrum Bezpieczeństwa monitoruje cybernetyczne ataki skierowane w Polskę. Decyzja Mateusza Morawieckiego o przedłużeniu obowiązywania stopni alarmowych nie była bezpodstawna.

Udowadnia to Stanisław Żaryn. Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych punktuje najbardziej agresywne tezy stawiane w swojej propagandzie przez Kreml. Wśród działań Moskwy nie brakuje nie tylko oskarżeń, ale również kolejnych gróźb.

- Kreml próbuje również straszyć Polaków przekonując, że: Polska należy i będzie należeć do strefy wpływów Rosji, polityka i decyzje władz RP narażają Polaków na odpowiedź Rosji, atak na rosyjskiego ambasadora w RP to polska prowokacja - napisał Stanisław Żaryn.

Moskwa chce skłócić Polaków i zatrzymać falę pomocy

Każdy fake news pojawiający się w przestrzeni publicznej to informacyjny nabój, który otrzymał w stolicy Rosji jedno zadanie: wstrzymać masową pomoc Polaków dla swoich sąsiadów.

Wszystkie ataki osadzone są w kontekście wojny w Ukrainie. Kreml próbuj rozdrapać stare rany i wskazuje, że Polska planuje wykorzystać "operację wojskową" do odzyskania historycznych terenów.

Władimir Putin martwi się o małe wyspy, mogą całkowicie odciąć jego porty

Rosja zaniepokojona statusem Wysp Alandzkich. Porty Putina mogłyby zostać zablokowane

CZYTAJ DALEJ

- Polska to podżegacz wojenny, RP chce aneksji zachodniej Ukrainy, Polska planuje atak na Białoruś, władza w Polsce jest faszystowska, Polska odpowiada za śmierć migrantów na granicy z Białorusią, Polska organizuje wandalizm, demontując sowieckie pomniki - wyliczył kolejne kłamstwa Stanisław Żaryn.

Na co jeszcze uważać?  Dezinformacyjne działania skupione są również wokół skłócenia Polaków i Ukraińców. Wszelkie posty pojawiające się w mediach społecznościowych o rzekomych niecnych działaniach zwykłych Ukraińców szukających w Polsce schronienia przed wojną powinny zostać sprawdzone przed daniem wiary stawianym zarzutów.

Dlaczego? Powodem są ujawnione przez rzecznika ministra koordynatora służb specjalnych rozpowszechniane treści. Przykładami są m.in. tezy o tym, że "Polacy mają dość uchodźców z Ukrainy, polscy pracodawcy wyzyskują Ukraińców, Ukraińcy rządzą się w Polsce, Ukraińcy zagrażają Polakom".

Tak wyglądało ukraińskie "studio" skąd Timur Mirosznyczenko relacjonował Eurowizję 2022

Niewiarygodne, gdzie Ukraińcy urządzili studio Eurowizji. Lokalizacja musiała zostać w pełni tajna

Niewiarygodne, jak wyglądało "studio" ukraińskiego dziennikarza Timura Mirosznyczenki, który relacjonował konkurs Eurowizji 2022. Komentator nadawał wprost ze schronu, a informacje o jego lokalizacji były pilnie strzeżone. Zdjęcia mówią same za siebie.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: radiozet.pl

Tagi:

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Polacy gorzko o horrendalnych premiach dla piłkarzy po mundialu w Katarze. "Za co?"

Czytaj więcej >
Policja

Wiadomości

Aresztowano podejrzanego o "oszustwo na policjanta". Odebrał seniorce 13 tys. zł

Czytaj więcej >
Jarosław Kaczyński uderzył w lekarzy

Wiadomości

Kaczyński wytyka lekarzom pensje. Ile zarabiają naprawdę?

Czytaj więcej >
Jarosław Kaczyński

Wiadomości

Były prezes TVP zabrał głos ws. pomysłu PiS. "To jedyny powód"

Czytaj więcej >
Włodzimierz Cimoszewicz

Wiadomości

Włodzimierz Cimoszewicz wygrał w sądzie z TVP. Stacja ma przeprosić i wpłacić na WOŚP

Czytaj więcej >
MOs810/Wikimedia Commons

Wiadomości

Poznań: Mężczyzna zaatakował kobietę w autobusie. Próbował wydłubać jej oczy

Czytaj więcej >