Goniec.pl
Boże Ciało 2022: czy Boże Ciało to dzień wolny od pracy?

Jakub Kaminski/East News

Boże Ciało 2022: czy Boże Ciało to dzień wolny od pracy?

2 Czerwca 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Boże Ciało 2022. Czy Boże Ciało to dzień wolny od pracy? Wiele osób zastanawia się, czy w przypadku wypadania tego święta w środku tygodnia przysługuje im dodatkowy dzień wolny. Wyjaśniamy, wielu będzie zachwyconych tą wiadomością.

Zbliża się Boże Ciało 2022. Z racji, iż jest to święto ruchome, co roku przypada w inny dzień tygodnia i co roku pojawia się to samo pytanie: "czy Boże Ciało to dzień wolny od pracy?".

PKO BP informuje o blokadzie przelewów przychodzących i wychodzących, lista jest długa

PKO BP: część usług ograniczona przez sankcje. Przelewy nie dotrą wszędzie

CZYTAJ DALEJ

W tym artykule dowiesz się, czy Boże Ciało to dzień wolny od pracy. W tym roku Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa wypada 16 czerwca 2022 r. Jest to czwartek, a więc święto wypada w czasie pracującego tygodnia, a nie w weekend. To ważna wiadomość.

Boże Ciało 2022: czy Boże Ciało to dzień ustawowo wolny od pracy?

W polskim prawie przewidziane są szczegóły dni, w które Polacy nie idą do pracy, ale czy Boże Ciało jest jednym z nich? Tak. Boże Ciało to dzień ustawowo wolny od pracy.

Znaczy to, że w Boże Ciało 2022 zamknięte będą sklepy, banki, a większość pracowników zostanie w domu i, mimo iż Boże Ciało przypada w czwartek, nie pojawi się w biurach i zakładach.

Co roku wiele osób ma wątpliwości, czy w Boże Ciało przysługuje dzień wolny od pracy. W większości przypadków w święto to pracownicy nie idą do firm. Osoby pełniące służbę w policji, czy straży pożarnej mimo tego, iż Boże Ciało to dzień ustawowo wolny od pracy, będą jednak musiały stawić się do wykonywania obowiązków zawodowych.

Mamy jednak wiadomość, która dla wielu osób będzie jeszcze większą radością niż informacja, iż w Boże Ciało 2022 nie muszą iść do pracy. Jeden trik pozwoli im cieszyć się długim weekendem.

Parafie będą łączone, mszy będzie mniej. Mała rewolucja w Kościele, brakuje księży

Brakuje księży, więc 6 parafii zostanie połączonych. "Przyniesie to zmniejszenie liczby mszy świętych"

CZYTAJ DALEJ

Jeden dzień urlopu w połączeniu z Bożym Ciałem pozwoli świętować długi weekend

Dlaczego Boże Ciało co roku wypada w inny dzień? Jest to święto zależne od Wielkanocy, a to również święto ruchome. Boże Ciało wypada równo 60 dni po świętach wielkanocnych oraz 10 dni po Zesłaniu Ducha Świętego.

Boże Ciało 2022 przypada w czwartek 16 czerwca i tego dnia przysługuje dodatkowy dzień wolny od pracy. Nie znaczy to jednak, że odgórnie również piątek 17 czerwca jest wolny.

Wystarczy jednak wziąć jeden dzień urlopu, by cieszyć się długim weekendem. Dodatkowy dzień wolny przewidziany na 17 czerwca, czyli dzień po Bożym Ciele 2022, pozwoli na aż cztery dni ciągłego wolnego.

Sanepid opublikował ostrzeżenie, popularne słodycze zanieczyszczone alergenem: białkiem migdałowym

Tuż po Dniu Dziecka sanepid ogłasza. Wycofują popularne słodycze, lepiej nie ryzykować

Sanepid wydał pilne ostrzeżenie, ze sklepów w całej Polsce znika uwielbiany przysmak. W jednej z partii badanego produktu wykryto substancję, która może zagrozić sporej części nieświadomych konsumentów. Przekaz jest jasny: niektóre osoby "nie powinny spożywać partii produktu określonej w tym komunikacie".

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl

Tagi:

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Awaryjne lądowanie samolotu LOT, usterka ujawniona została nad Morzem Bałtyckim

Wiadomości

Awaryjne lądowanie samolotu LOT. Usterkę odkryto nad Morzem Bałtyckim

Czytaj więcej >
Warszawski Cmentarz na Służewie. Źródło: Iberion

Wiadomości

Pabianice: Chciał wziąć odwet na zmarłej teściowej. Wylądował na komisariacie

Czytaj więcej >
Kalisz: pościg ulicami miasta, policjanci sięgnęli po broń

Wiadomości

Kalisz: Pościg ulicami miasta. Policjanci sięgnęli po broń

Czytaj więcej >
Tadeusz Rydzyk, sondaż uliczny

Wiadomości

Na bazarze pytał seniorów o Tadeusza Rydzyka. Ależ mu się oberwało

Czytaj więcej >
Śmiertelne potrącenie pieszego Włocławek

Wiadomości

Tragiczne w skutkach potrącenie. 70-letni mężczyzna zginął pod kołami samochodu

Czytaj więcej >
Emerytalna Bomba, oszustwo, emeryci

Wiadomości

Emeryci muszą uważać. Zmasowany atak oszustów na polskich seniorów

Czytaj więcej >