Goniec.pl > Wiadomości > Sekrety rodziny Putina. Młodsza córka prezydenta Rosji i tancerz Igor Zełenski mają 5-letnią córkę
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 23.05.2022 11:02

Sekrety rodziny Putina. Młodsza córka prezydenta Rosji i tancerz Igor Zełenski mają 5-letnią córkę

Córka Władimira Putina i tancerz Igor Zełenski są parą, wnuczka prezydenta Rosji ma 5 lat
AFP PHOTO / POOL / SERGEI CHIRIKOV

"Der Spiegel": córka Władimira Putina jest w związku z Igorem Zełenskim. Mężczyzna do niedawna był dyrektorem Bawarskiego Baletu Państwowego w Monachium. Co więcej, dokumenty, do których dotarli dziennikarze, wskazują, że prezydent Rosji doczekał się z tego związku... wnuczki.

Dziennikarze dotarli do sensacyjnych wiadomości na temat młodszej córki Władimira Putina. "Der Spiegel" ujawnił, że Katerina Tichonowa związała się z tancerzem, Igorem Zełenskim.

Już wcześniej sygnalizowano, że kariera Igora Zełenskiego wynika z bezpośrednich powiązań z Władimirem Putinem. Niemniej najnowsze ustalenia rzucają na sprawę zupełnie nowe światło.

Młodsza córka Putina związała się Zełenskim

Tygodnik "Der Spiegiel" ujawnił, że Katerina Tichonowa, młodsza córka Władimira Putina związana jest z 52-letnim Igorem Zełenskim. Tancerz do niedawna był szefem monachijskiego baletu, jednak zrezygnował.

Mistrz baletu Igor Zełenski sam ustąpił z zajmowanego stanowiska na początku kwietnia br. Nie było tajemnicą, iż tancerz robi to ze względu na swoje powiązania z Władimirem Putinem.

- Prawdopodobnie "bliskość Putina" oznacza w tym przypadku znacznie większą bliskość niż było to dotychczas wiadome - napisał w artykule na temat jednej z córek prezydenta Rosji niemiecki "Der Spiegiel".

Dokumenty to potwierdzają, ale ujawniły rodzinny sekret

Związki, kolejne dzieci oraz romanse Władimira Putina od wybuchu wojny w Ukrainie są temat jeszcze większej ilości rozmów. Dopiero jednak dziennikarskie śledztwo ujawniło, że prezydent Rosji... doczekał się wnuczki.

Dziewczynka jest dzieckiem młodszej córki Władimira Putina Kateriny Tichonowej oraz Igora Zełenskiego. Wskazują na to dokumenty podróżne, do których dotarli dziennikarze "Der Spiegiel" oraz portalu śledczego IStories.

W paszporcie dziecka podróżującego wraz z córką prezydenta Rosji znajduje się również dokument pozwalający na lot dziecka. Dziewczynka urodziła się w grudniu 2017 roku, więc obecnie wnuczka Putina ma 5 lat.

Fakt, że ojcem dziewczynki jest mistrz baletowy, potwierdza drugie imię dziecka. W dokumentach widnieje bowiem imię "Igorewna", a zgodnie z rosyjską tradycją jest to informacja, że jej ojcem jest Igor. Dane te pasują do Igora Zełenskiego.

Związek mistrza baletowego i córki Putina

Dotąd opinia publiczna nie widziała o istnieniu wnuczki Władimira Putina. Katarina Tichanowa i mistrz baletowy Igor Zełenski mieli razem z dzieckiem wielokrotnie podróżować na linii Rosja-Niemcy.

Dziennikarze pracujący nad sprawą dotarli nie tylko do kopii paszportów, ale również do danych pasażerów lotniska Moskwa-Wnukowo, gdzie potwierdzono, że para podróżowała razem i nie jest to jedynie zbieg okoliczności.

Na korzyść tezy wysnutej przez "Der Spiegiel" świadczy również zachowanie ochroniarza Kateriny Tichonowej. Zatrudniony dla młodszej córki Władimira Putina mężczyzna kupował bilety lotnicze dla Igora Zełenskiego. Tancerz w lutym i marcu 2020 roku latał z Moskwy do Monachium oraz z Monachium do stolicy Rosji.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: der spiegiel, wp.pl