Goniec.pl > Wiadomości > Szósty pakiet sankcji UE: najsłynniejsza kochanka Putina na liście
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 31.05.2022 16:35

Szósty pakiet sankcji UE: najsłynniejsza kochanka Putina na liście

Alina Kabajewa objęta personalnymi sankcjami Unii Europejskiej, jest Putinowi wyjątkowo bliska
kremlin.ru

Szósty pakiet sankcji ogłoszony przez Unię Europejską to nie tylko embargo na rosyjską ropę. Personale sankcje nałożone miały zostać na jedną z najbliższych dla Władimira Putina osób. Na liście ukaranych Rosjan znaleźć miała się najsłynniejsza kochanka prezydenta Rosji: Alina Kabajewa.

Po wcześniejszych obawach związanych ze wpisaniem Aliny Kabajewy na listę sankcyjną ostatecznie Unia Europejska podjęła taką decyzję. W poniedziałek późnym wieczorem jedna z najbliższych Władimirowi Putinowi osób została objęta restrykcjami.

Wśród najważniejszych ustaleń szóstego pakietu zatwierdzonego przez wspólnotę UE na pierwszy plan przebija się embargo dotyczące importu rosyjskiej ropy. Niemniej nie zabrakło personalnych ciosów w osoby mające bezpośredni kontakt z prezydentem Rosji.

Alina Kabajewa objęta sankcjami, bezpośrednie uderzenie we Władimira Putina

Jeszcze niedawno media donosiły, iż Alina Kabajewa ma być w kolejnej ciąży z Władimirem Putinem. Dla rzekomego ojca informacja o kolejnym potomku nie była rzekomo wiadomością radosną.

We wtorek rano świat obiegły doniesienia, że Unia Europejska postanowiła personalnie uderzyć w kochankę Putina, która nadal pozostaje w nim w wyjątkowo bliskiej relacji. Alina Kabajewa objęta została sankcjami.

Szósty pakiet sankcyjny Unii Europejskiej jest tym, w którym na liście personalnych restrykcji znalazła się była rosyjska gimnastyczka. Wcześniej - chociaż wskazywano, iż jest to konieczne - zwlekano z objęciem Aliny Kabajewy sankcjami.

30 maja 2022 r. uległo to zmianie. Była reprezentantka Rosji na liście miała pojawić się w związku z "bliskim związaniem z prezydentem Władimirem Putinem". Kto jeszcze został ukarany za wspieranie wojny w Ukrainie?

Nie tylko Alina Kabajewa, najważniejszy duchowny Rosji objęty sankcjami

Najsłynniejsza kochanka Władimira Putina nie jest jedyną osobą, która może w najbliższym czasie mieć problem z podróżowaniem, wydawaniem pieniędzy, czy załatwianiem urzędowych spraw. Alina Kabajewa znalazła się w prestiżowym gronie osób ponoszących konsekwencje ataku na Ukrainę.

Wśród osób, które wpisanych na unijną listę sankcyjną znalazł się również patriarcha Cyryl. Nazwisko zwierzchnika Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej widnieje obok byłej gimnastyczki.

- Ten pakiet sankcji obejmuje inne dotkliwe środki: odłączenie od systemu SWIFT największego rosyjskiego banku Sbierbank, zakaz nadawania dla trzech kolejnych rosyjskich nadawców państwowych oraz objęcie sankcjami osób odpowiedzialnych za zbrodnie wojenne w Ukrainie - napisał na Twitterze Charles Michel, przewodniczący Rady Europejskiej.

W poniedziałek późnym wieczorem przywódcy 27 państw byli zgodni, że potrzebne są dalsze ciosy wymierzone w Rosję i osoby mające bezpośredni wpływ na Władimira Putina. Już wcześniej minister logistyki Rosji wyznał, że po wycofaniu się firm przewozowych kraj ma problemy logistyczne z dowożeniem towarów.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: Onet