Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > 46-latek wysiadł z samochodu. Chwilę później już nie żył
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 26.02.2024 17:24

46-latek wysiadł z samochodu. Chwilę później już nie żył

samochód, droga, wypadek
KPP Biłgoraj

Tragiczna śmierć w województwie lubelskim. Policja poinformowała o śmiertelnym potrąceniu 46-latka. Mężczyzna wysiadł ze swojego samochodu tylko na chwilę. Niestety jadący z naprzeciwka samochód nie zdążył zareagować na fakt, iż niespodziewanie na jezdni pojawił się pieszy. Co wiadomo na temat wypadku?

Śmiertelne potrącenie w Lubuskim

Policjanci z KPP Biłgoraj poinformowali o tragicznym zdarzeniu na trasie między miejscowościami Długi Kąt a Ciotusza Stara. Zgłoszenie na temat wypadku wpłynęło około godziny 20:30 w niedzielę (25.02). Niestety ratownicy nie byli w stanie uratować życia 46-latka.

Na dwupasmowej jezdni poruszała się Mazda oraz Toyota. Z nieznawczych jeszcze przyczyn pierwszy z pojazdów zatrzymał się na drodze i wówczas z wnętrza pojazdu wysiadł 46-latek. Nie był on kierowcą.

Zmiana czasu z zimowego na letni. Wypadnie nietypowo

46-latek znalazł się na jezdni, chwilę później już nie żył

- Wstępnie ustalenia wskazują na to, że 46-letni mieszkaniec Józefowa, który jako pasażer znajdował się na tylnej kanapie Mazdy, wysiadł z zatrzymanego pojazdu na jezdnię i został potrącony przez jadącego z przeciwnej strony kierowcę Toyoty. Niestety pomimo prowadzonej akcji reanimacyjnej nie udało się uratować jego życia - przekazała aspirant Joanna Klimek.

ZOBACZ: Kontrole abonamentu RTV. Poczta Polska ujawnia godziny

Za kierownicą Toyoty siedział 38-letni mężczyzna. Kierowca, który śmiertelnie potrącił 46-latka, został zbadany alkomatem. Policjanci wykluczyli, by spożywał on wcześniej alkohol. Trzeźwy był również 63-latek prowadzący Mazdę. W kwestii wypadku zapadły pierwsze decyzje.

Ciało 46-latka zostanie poddane sekcji zwłok

Policjanci wyjaśniają okoliczności niedzielnej tragedii na drodze. Prokurator wezwany na miejsce zarządził zabezpieczenie ciała zmarłego 46-latka. Śledczy przeprowadzą sekcję zwłok, a ta dostarczy kolejnych informacji, które mogą pomóc wyjaśnić okoliczności śmiertelnego potrącenia.

ZOBACZ: Zaginęła 13-letnia Agnieszka, zostawiła niepokojący list

- Na miejscu zdarzenia policjanci pracowali pod nadzorem prokuratora. Wykonywali czynności procesowe, między innymi zabezpieczali ślady, przeprowadzali oględziny i ustalali świadków zdarzenia - dodała asp. Joanna Klimek z KPP Biłgoraj.

Źródło: kpp Biłgoraj